Napraw problem z generycznym monitorem PnP w systemie Windows 10 (rozwiązany)

Windows 10 ma wiele nowych funkcji, ale nie możemy zignorować problemów. Wiele osób boryka się z problemami w systemie Windows 10 od pierwszego dnia. Zaraz po aktualizacji do systemu Windows 10 większość problemów powoduje sterowniki sprzętowe.

Najnowszym z problemów związanych z systemem Windows 10 jest problem dotyczący Generic PnP Monitor . Wiele osób skarżyło się, że po uaktualnieniu komputera do systemu Windows 10 ich monitor nie jest rozpoznawany przez system Windows.

Oczywiście jest to problem ze sterownikiem. Ale może to być również związane z problemami ze sprzętem lub kablami. Jeśli również napotykasz ten problem, nie ma się czym martwić. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem naszymi metodami. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami i wykonuj je kolejno, aż problem zostanie rozwiązany.

PnP oznacza plug and play. Po podłączeniu sprzętu PnP zaczyna on działać bez konieczności instalowania żadnego sterownika. Kiedy widzisz ogólny monitor PnP w menedżerze urządzeń, oznacza to, że system Windows nie mógł rozpoznać urządzenia.

W takim przypadku system Windows instaluje dla niego ogólny sterownik monitora. Nie zawsze to działa w przypadku monitora, ponieważ sterownik nie może działać ze sprzętem. Prowadzi to do problemów z monitorowaniem.

Postępuj zgodnie z metodami, aby rozwiązać problem.

Poprawka 1 - Zaktualizuj ogólny sterownik monitora PnP

Najbardziej pomocną metodą, która sprawdziła się dla wielu użytkowników, jest aktualizacja sterownika. Istnieje duża szansa, że ​​przyczyną problemu jest kierowca. Tak więc w tej metodzie zaktualizujemy sterownik monitora. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Menedżer urządzeń .

Menadżer urządzeń

Krok 2. Po otwarciu okna Menedżera urządzeń rozwiń opcję Monitory . W rozwiniętym menu Monitory kliknij prawym przyciskiem myszy Generic PnP Monitor . Wybierz opcję Aktualizuj sterownik z menu wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Zaktualizuj sterownik Generic Pnp Monitor

Krok 3. Po ostatnim kroku otworzy się okno dialogowe. Tutaj wybierz pierwszą opcję, Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika . Spowoduje to automatyczne pobranie i zainstalowanie sterownika z Internetu.

Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika

Krok 4. Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie komputer. Jeśli system Windows nie mógł znaleźć i zainstalować sterownika, wykonaj następny krok.

Krok 5. Wróć do kroku 3 i tym razem wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika .

Przeglądaj Mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika

Krok 6. Teraz wybierz Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze .

Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze 1

Krok 7. Zaznacz pole obok opcji Pokaż kompatybilny sprzęt, aby wyświetlić kompatybilne urządzenia. Tutaj wybierz zgodne urządzenie, a następnie zainstaluj je.

Pokaż kompatybilny monitor sprzętu

Krok 8. Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie komputer.

To powinno rozwiązać problem. Jeśli problem nadal występuje, wykonaj następną metodę.

Poprawka 2 - Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Często problem dotyczy sterownika karty graficznej, który powoduje problemy z monitorem. Tak więc w tej metodzie zaktualizujemy sterownik karty graficznej. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Menedżer urządzeń .

Menadżer urządzeń

Krok 2. Kiedy otworzy się okno Menedżera urządzeń , rozwiń opcję Karty graficzne. W rozwiniętym menu kart graficznych kliknij prawym przyciskiem myszy kartę graficzną. Wybierz opcję Aktualizuj sterownik z menu prawego przycisku myszy, które zostanie otwarte.

Zaktualizuj kartę graficzną sterownika

Krok 3. Po ostatnim kroku otworzy się okno dialogowe. Tutaj wybierz pierwszą opcję, Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika . Spowoduje to automatyczne pobranie i zainstalowanie sterownika z Internetu.

Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika

Krok 4. Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie komputer.

Jeśli komputer ma zintegrowaną kartę graficzną, powtórz tę metodę również dla drugiej karty graficznej.

Jeśli system Windows nie może znaleźć zaktualizowanego oprogramowania sterownika w Internecie, przejdź do witryny internetowej producenta komputera lub witryny producenta karty graficznej. Pobierz stamtąd najnowszy sterownik i zainstaluj go.

To powinno rozwiązać problem. Jeśli nadal masz problem, postępuj zgodnie z następną metodą.

Poprawka 3 - Odinstaluj ogólny sterownik monitora PnP

Czasami cofnięcie sterownika pomaga w problemach z monitorem. Tak więc w tej metodzie odinstalujemy standardowy sterownik monitora PnP. Nie martw się, system Windows rozpozna go jako nowy sprzęt i automatycznie zainstaluje dla niego sterowniki. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Menedżer urządzeń .

Menadżer urządzeń

Krok 2. Po otwarciu okna Menedżera urządzeń rozwiń opcję Monitory . W rozwiniętym menu Monitory kliknij prawym przyciskiem myszy Generic PnP Monitor . Wybierz opcję Odinstaluj urządzenie z menu wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Odinstaluj Device Generic Pnp Monitor

Krok 3. Gdy pojawi się prośba o potwierdzenie, wybierz Odinstaluj .

Odinstaluj Monitor

Krok 4. Teraz kliknij Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu .

Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu

Po ostatnim kroku system Windows rozpozna i zainstaluje monitor jako rzeczywisty monitor, a nie typowy monitor PnP.

Jeśli to nie pomogło i nadal masz problemy, postępuj zgodnie z następną metodą.

Poprawka 4 - Uruchom Kontroler plików systemowych

Kontroler plików systemowych w systemie Windows działa jako automatyczne narzędzie do rozwiązywania problemów. Skanuje w poszukiwaniu uszkodzonych plików systemowych i problematycznych sterowników, a następnie przywraca je / naprawia. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Przejdź do Cortany i wpisz wiersz polecenia . Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia w wynikach i wybierz Uruchom jako administrator .

Wiersz polecenia jako administrator

Krok 2. W oknie Wiersz polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter .

sfc / scannow

 

Krok 3. Poczekaj, aż SFC przeskanuje i naprawi problemy. Może to zająć do 15 minut, więc bądź cierpliwy.

Po zakończeniu procesu problem musi zostać rozwiązany do teraz.

Jeśli ta metoda nie zadziałała, wypróbuj następną.

Poprawka 5 - Sprawdź dostępność aktualizacji systemu Windows

Firma Microsoft od czasu do czasu wydaje aktualizacje systemu Windows, które naprawiają wiele błędów i błędów w systemie Windows 10. Przejdź do Ustawień i Sprawdź aktualizacje . Jeśli są jakieś oczekujące aktualizacje, pobierz je i zainstaluj. To może rozwiązać twój problem.

Poprawka 6 - Podłącz ponownie monitor

Jeśli używasz komputera stacjonarnego, ta metoda może ci pomóc. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Wyłącz komputer i monitor.

Krok 2. Teraz musisz odłączyć kabel zasilający monitora. Nie podłączaj go ponownie przez co najmniej 10 minut.

Krok 3. Odłącz kabel wideo od procesora i odczekaj 5 minut.

Krok 4. Teraz podłącz kabel wideo do procesora i przewodu zasilającego monitora.

Krok 5. Uruchom ponownie komputer.

To powinno rozwiązać problem.

Mamy nadzieję, że mogliśmy pomóc Ci rozwiązać ten problem. Jeśli jakakolwiek inna metoda zadziałała dla Ciebie lub jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego problemu, wspomnij o nich poniżej w komentarzach.