Pióro Wacom nie działa: Windows 10 [rozwiązany]

Tablety Wacom to jedne z najczęściej używanych, niezawodnych i poszukiwanych tabletów piórkowych. Ludzie z całego świata znają tablety piórkowe Wacom. A ludzie zajmujący się grafiką przysięgają na firmę Wacom. Ale czasami urządzenia firmy Wacom również nie działają. Przyczyną niedziałania pióra Wacom może być coś związanego z twoim urządzeniem, ale w większości przypadków może to być drobna usterka, coś związanego ze sterownikami lub coś innego.

Omówmy więc, co może być przyczyną i jak rozwiązać problem z niedziałającym piórem Wacom w systemie Windows 10 .

Jak naprawić pióro tabletu Wacom nie działa w systemie Windows 10

Jak powiedziałem, istnieje kilka powodów, które mogą powodować, że pióro Wacom przestaje działać. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeprowadzenie podstawowego rozwiązywania problemów i odpowiednie rozwiązanie. W obliczu problemu z niedziałającym piórem Wacom niektórzy bezpośrednio przechodzą do gry z ustawieniami sterownika. Powstrzymaj się od tego.

Metoda 1: Uruchom ponownie usługi tabletu Wacom

Aby uruchomić różne oprogramowanie, a także urządzenia, system Windows uruchamia kilka usług. Czasami ponowne uruchomienie usług związanych z problemem może rozwiązać problem. Może się to wydawać skomplikowane, ale ponowne uruchomienie usługi w celu naprawienia problemu z niedziałającym piórem Wacom Tablet Pen nie jest wcale trudne. Pokażę ci jak:

Krok 1 : Naciśnij klawisze Windows + R w tym samym czasie, aby otworzyć okno Uruchom polecenie .

Usługi Cmd Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 2 : W polu Uruchom wpisz  services.msc , a następnie kliknij OK lub naciśnij Enter .

Krok 3 : Otworzy się okno Usługi z listą usług. Na liście znajdź usługę tabletu Wacom. W przypadku różnych tabletów Wacom nazwa usługi jest inna. Nazwa usługi tabletu Wacom może być jedną z następujących:

  • Usługa Wacom Profession
  • TabletServiceWacom
  • Obsługa klawiatury dotykowej i panelu pisma odręcznego
  • Obsługa klienta firmy Wacom

Po znalezieniu usługi kliknij ją prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym kliknij  przycisk Uruchom ponownie . Jeśli przycisk Uruchom ponownie jest wyszarzony, oznacza to, że usługa Wacom nie działa. W takim przypadku kliknij przycisk Start .

Uruchom ponownie usługi Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Przetestuj pióro tabletu, aby sprawdzić, czy działa, czy nie. Jeśli tak nie jest, czas na zabawę z Wacom Driver.

Metoda 2: Sprawdź przewód USB tabletu Wacom

Sprawdź, czy kabel USB tabletu Wacom jest prawidłowo podłączony. Możesz spróbować odłączyć przewód USB i włożyć go ponownie z końcówek tabletu i komputera. Miej oko na małą lampkę LED na tablecie; jeśli migocze i nie działa stale, problem dotyczy przewodu lub portów USB. Jeśli to nie pomoże, upewnij się, że przewód działa prawidłowo. Najprawdopodobniej kabel USB tabletu ma styk Micro USB; spróbuj przetestować kabel na jakimkolwiek innym urządzeniu kompatybilnym z micro USB. Większość telefonów z Androidem i ładowanych gadżetów nadal ma otwory do ładowania Micro USB. Jeśli twój kabel wydaje się w porządku, przejdź do następnego kroku, aby naprawić niedziałający Wacom Pen w systemie Windows 10.

Metoda 3: Zmień końcówkę pióra Wacom

Następną rzeczą do rozwiązania problemu z piórem Wacom jest wypróbowanie nowej końcówki pióra lub rysika tabletu Wacom. Jeśli nie wiesz, jak zmienić końcówkę, zapoznaj się z instrukcją obsługi tabletu. Jeśli zmiana końcówki też nie pomoże, prawdopodobnie wina leży po stronie tabletu Wacom lub komputera. Wypróbuj następną metodę.

Metoda 4: Uruchom ponownie komputer

Odłącz tablet Wacom od komputera. Po usunięciu uruchom ponownie komputer. Podłącz ponownie tablet do komputera i sprawdź, czy pióro działa, czy nie. Jeśli nie, wypróbuj metodę 4.

Teraz sprawdzimy, czy komputer nie działa z tabletem i piórem Wacom i powoduje, że pióro Wacom nie działa .

Metoda 5: Ponownie zainstaluj sterownik tabletu Wacom

Ta metoda naprawienia niedziałającego pióra Wacom w systemie Windows 10 najprawdopodobniej rozwiąże problem. Czasami zdarza się, że obecny sterownik jest uszkodzony lub nieaktualny po aktualizacji systemu Windows 10. Jeśli pióro Wacom nie działa, spróbuj wykonać następujące czynności, aby ponownie zainstalować sterownik tabletu Wacom:

Krok 1 : Odłącz tablet Wacom od komputera.

Krok 2 : Otwórz Menedżera urządzeń. Aby to zrobić, możesz nacisnąć jednocześnie klawisze Windows + X na komputerze z systemem Windows 10. Lub kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start . Tak czy inaczej, pojawi się menu; stamtąd musisz kliknąć opcję Menedżer urządzeń .

Otwórz Menedżera urządzeń Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 3 : Spowoduje to otwarcie okna Menedżera urządzeń. Tam poszukaj urządzeń interfejsu ludzkiego ; kliknij go, aby rozwinąć jego opcje. W rozwiniętym menu kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik tabletu Wacom , a następnie wybierz opcję Odinstaluj urządzenie . Spowoduje to usunięcie sterownika tabletu Wacom z komputera.

Odinstaluj sterownik Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 4 : Pobierz najnowszy sterownik dla modelu tabletu Wacom zgodnego z aktualnym systemem operacyjnym, czyli Windows 10. Możesz wyszukać i pobrać najnowszy i zgodny sterownik ze strony internetowej Wacom .

Nie zapomnij poszukać kompatybilnych produktów przed pobraniem sterownika. Jeśli Twoje urządzenie nie jest zgodne z najnowszym sterownikiem, możesz przewinąć stronę internetową Wacom i sprawdzić zgodność produktu z poprzednimi sterownikami. Pobierz sterownik na swój komputer.

Po pobraniu zgodnego sterownika zainstaluj go na komputerze z systemem Windows 10. Aby zainstalować sterownik, wystarczy dwukrotnie kliknąć pobrany plik sterownika. Automatycznie uruchomi proces instalacji.

Po zakończeniu uruchom ponownie komputer, a następnie podłącz tablet Wacom. Sprawdź, czy Wacom Pen działa poprawnie.

Metoda 6: Przywróć aktualizację systemu Windows 10

Aktualizacje systemu Windows 10 czasami psują rzeczy na komputerze. Jeśli Twój komputer z systemem Windows 10 został niedawno zaktualizowany, całkiem możliwe, że spowodowałoby to zatrzymanie pracy pióra Wacom. Możesz śmiało spróbować odinstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10 i sprawdzić, czy wszystko działa.

Aby odinstalować aktualizację systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

Krok 1 : Naciśnij przycisk Start na komputerze, aby otworzyć menu Start . W polu wyszukiwania menu Start wpisz „ Ustawienia ”.

Ustawienia Wacom Pen nie działa Windows 10

Krok 2 : Spowoduje to otwarcie okna Ustawienia . Poszukaj sekcji Aktualizacja i bezpieczeństwo ; tam kliknij opcję Windows Update .

Krok 3 : Po prawej stronie okna Ustawienia kliknij Wyświetl historię zainstalowanych aktualizacji w sekcji Stan aktualizacji .

Zainstalowane aktualizacje Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 4 : Na nowym ekranie, który się otworzy, kliknij opcję Odinstaluj aktualizacje .

Krok 5 : Otworzy się nowe okno z listą wszystkich najnowszych aktualizacji systemu Windows 10 wykonanych na komputerze. Przewiń w dół i znajdź najnowszą aktualizację wykonaną w sekcji Microsoft Windows , kliknij aktualizację prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Odinstaluj .

Odinstaluj aktualizacje Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 6 : Po zakończeniu odinstalowywania aktualizacji uruchom ponownie komputer i ponownie podłącz tablet Wacom. Sprawdź, czy działa dobrze.

Metoda 7: Zainstaluj poprzedni sterownik Wacom

Ostatnią rzeczą, jaką należy podjąć, aby spróbować naprawić niedziałający pióro tabletu Wacom, jest zainstalowanie poprzedniego sterownika Wacom. Jest również znany jako wycofywanie aktualizacji sterowników. W tym celu należy odinstalować aktualny sterownik Wacom, a następnie zainstalować poprzednią wersję sterownika Wacom Driver. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Krok 1 : Uruchom okno Uruchom . Aby to zrobić, naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R. W oknie Uruchom wpisz devmgmt.msc i naciśnij Enter .

Uruchom Devmgmt Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 2 : Spowoduje to otwarcie okna Menedżera urządzeń . Na liście urządzeń kliknij Urządzenia interfejsu ludzkiego, aby ją rozwinąć. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik tabletu Wacom , a następnie kliknij Odinstaluj urządzenie .

Odinstaluj sterownik 2 Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 3 : Przejdź do witryny internetowej firmy Wacom i pobierz stamtąd poprzednią wersję zgodnego sterownika Wacom. Możesz go znaleźć tuż pod najnowszą wersją. Jak zasugerowano w metodzie 5, nie pomijaj wyszukiwania zgodności urządzenia.

Poprzedni sterownik Wacom Wacom Pen nie działa w systemie Windows 10

Krok 4 : Teraz kliknij dwukrotnie pobrany sterownik Wacom, aby zainstalować go na komputerze.

Krok 5 : Uruchom ponownie komputer po instalacji. Jako dodatkowy krok naciśnij ponownie Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom, a następnie wpisz services.msc . Teraz, jak pokazano na Metoda 4 , Uruchom ten obsługę tabletu Wacom . Sprawdź, czy ta metoda zadziałała dla Ciebie.

Słowa końcowe

Czy Twój Wacom Pen jeszcze nie działa? Następnie muszą pojawić się kwestie, które należy skierować do ekspertów. Zawsze możesz uzyskać pomoc od zespołu pomocy technicznej Wacom w sprawie problemu z niedziałającym piórem Wacom. Mają centra wsparcia w wielu głównych krajach. Kiedy to zrobisz, nie zapomnij wspomnieć, jakie rozwiązania rozwiązałeś jeszcze, aby rozwiązać problem z niedziałającym piórem tabletu Wacom.