Jak skalibrować kolory monitora w systemie Windows 10

Dokładność kolorów na monitorze komputera jest szczególnie ważna, jeśli jesteś projektantem lub wizualnym ekspertem. Czy próbowałeś uzyskać wydruki swoich projektów i wizualizacji i doświadczyłeś w ogóle nie najlepszego wyniku? Wtedy chciałbyś udoskonalić wygląd wizualizacji na ekranie i uzyskać dokładnie to samo na wydruku, prawda?

To, czego chciałbyś, to realistyczne kolory, które sprawią, że Twoje wizualizacje będą wyglądać bardziej profesjonalnie. Nie martw się, ponieważ ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą narzędzi do kalibracji kolorów i ustawień zintegrowanych z systemem Windows 10. Jedynym minusem jest to, że jest ukryty i trzeba go szukać. Zobaczmy więc, gdzie znaleźć to niezwykle przydatne narzędzie do kalibracji kolorów w systemie Windows 10 i jak zaplanować kolory monitora komputera.

Jak skalibrować kolory monitora w systemie Windows 10

Krok 1: Kliknij ikonę Windows , kliknij Ustawienia w menu kontekstowym znajdującym się nad opcją Zasilanie .

Przejdź do początku, kliknij Ustawienia

Krok 2: W oknie Ustawienia kliknij opcję System .

Ustawienia System

Krok 3: W oknie System kliknij Wyświetl po lewej stronie panelu i po prawej stronie przewiń w dół do kategorii - Wiele wyświetlaczy . Pod tym kliknij opcję Zaawansowane ustawienia wyświetlania .

System Wyświetl wiele ekranów Zaawansowane ustawienia wyświetlania

Krok 4: W oknie Zaawansowane ustawienia wyświetlania , w kategorii Wyświetl informacje , kliknij niebieskie łącze> Właściwości karty graficznej dla wyświetlacza 1 .

Zaawansowane ustawienia wyświetlania Wyświetl informacje Właściwości karty graficznej dla wyświetlacza 1

Krok 5: W wyskakującym okienku sieci kliknij kartę Zarządzanie kolorami . Następnie kliknij przycisk Zarządzanie kolorami .

Okno Właściwości Karta Zarządzanie kolorami Przycisk Zarządzanie kolorami

Krok 6: W oknie Zarządzanie kolorami kliknij kartę Zaawansowane , a następnie kliknij przycisk Kalibruj wyświetlacz .

Okno zarządzania kolorami Karta Zaawansowane Przycisk kalibracji wyświetlacza

Krok 7: Otworzy się kreator kalibracji kolorów wyświetlacza . Jeśli robisz to po raz pierwszy, dowiedz się więcej, klikając łącze> Jak skalibrować wyświetlacz ? Jeśli jesteś gotowy do kalibracji, kliknij Dalej .

Kalibracja kolorów wyświetlacza Jak skalibrować wyświetlacz Lub kliknij Dalej

Krok 8: Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w następnym oknie, aby ustawić podstawowe ustawienia kolorów za pomocą przycisku menu na ekranie. Jeśli nie możesz tego zrobić, kliknij Dalej, aby kontynuować.

Postępuj zgodnie z instrukcjami Ustawienia wyświetlania, jeśli nie można kliknąć Dalej

Krok 9: Przeniesie Cię do regulacji Gamma, które zapewniają, jak kolory czerwony, niebieski i zielony są wyświetlane na ekranie. Sprawdź przykład pokazany w oknie Gamma i kliknij Dalej .

Przykład sprawdzenia okna Gama Dalej

Krok 10: W następnym oknie przesuń suwak, aby dostosować widoczność słabych kropek. Im niższa widoczność kropek, tym wyraźniejsze są kolory. Jeśli nie możesz zrozumieć różnicy w porównaniu z poprzednią stroną, kliknij Resetuj, aby spróbować ponownie, lub kliknij Dalej, aby kontynuować.

Dostosuj Resetuj suwak Gamma Dalej

Krok 11: Postępuj zgodnie z kolejnymi kontrolkami wyświetlania, aby dostosować jasność monitora. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się kalibrację jasności w naturalnym oświetleniu. Jeśli nie masz możliwości dostosowania jasności (szczególnie w przypadku laptopów), kliknij Pomiń regulację jasności i kontrastu . W przeciwnym razie kliknij Dalej .

Następnie dostosuj jasność, jeśli nie ma opcji Pomiń regulację jasności i kontrastu Elese, Nxt

Krok 12: Sprawdź przykłady trzech poziomów jasności w następnym oknie i kliknij Dalej .

Sprawdź Przykłady jasności Dalej

Krok 13: W następnym oknie sprawdź kolejny przykład i po zakończeniu kliknij Dalej .

Sprawdź Dalszy przykład Dalej

Krok 14: Postępuj zgodnie z tą samą procedurą dostosowywania kontrastu, jak w przypadku jasności.

Przykład kontroli regulacji kontrastu Dalej

Krok 15: Sprawdź kolejny przykład i po zakończeniu kliknij Dalej .

Dostosuj kontrast Sprawdź dalszy przykład Dalej

Krok 16: Wreszcie dochodzisz do kreatora balansu kolorów . Możesz dostosować dokładność kolorów monitora, wyświetlając określony odcień szarości. Kliknij Dalej, aby rozpocząć.

Instrukcje dotyczące regulacji balansu kolorów Dalej

Krok 17: Przesuń suwaki, aby uzyskać dokładny balans kolorów . Po zakończeniu kliknij Dalej .

Dostosuj balans kolorów Przesuń suwaki Dalej

Krok 18: Po zakończeniu kalibracji możesz kliknąć przyciski poprzedniej kalibracji i bieżącej kalibracji w następnym oknie, aby porównać wcześniejsze ustawienia z bieżącymi kalibracjami. Jeśli nie jesteś zadowolony, wróć i wprowadź zmiany. Jeśli jesteś zadowolony ze zmian, kliknij Zakończ, aby zapisać zmiany lub Anuluj, aby zachować poprzednie kalibracje.

Porównaj kalibracje Szczęśliwe zakończenie Zapisz ustawienia Anuluj

Otóż ​​to! Skończyłeś kalibrację kolorów monitora Windows 10.