Pobieranie danych, poczekaj kilka sekund błąd w poprawce Microsoft Excel Online

Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej Microsoft Excel, prawdopodobnie napotkasz błąd MS Excel „ Pobieranie danych. Poczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie wyciąć lub skopiować ”, próbując wyciąć lub skopiować dane z arkusza Excela i przenieść je na swój komputer. Możesz zobaczyć ten błąd szczególnie w aplikacji, a nie w kopiowanych danych.

Ten błąd może również wystąpić podczas próby skopiowania i przeniesienia danych z wersji online programu Excel do wersji klasycznej. Wydaje się, że ten błąd dotyka użytkowników od lat, ale Microsoft nie wymyślił jeszcze poprawek. Jednak na szczęście znaleźliśmy dla Ciebie kilka rozwiązań. Zobaczmy, jak rozwiązać problem.

Metoda 1: Pobierając i uruchamiając plik Excel w MS Office

Krok 1: Otwórz plik Excel Online , który chcesz pobrać, i przejdź do jego zakładki Plik w lewym górnym rogu.

Karta Plik Excel Online

Krok 2: Z menu Plik wybierz Zapisz jako po lewej stronie. Teraz przejdź do prawej strony okienka i wybierz Pobierz kopię .

Menu Plik Zapisz jako Pobierz kopię

Po pomyślnym pobraniu żądanego pliku programu Excel można go otworzyć w wersji klasycznej programu Excel. Możesz teraz skopiować lub wkleić dane bez wyświetlania komunikatu o błędzie.

A jeśli nie masz wersji offline MS Office?

W przypadku powyższej metody musisz mieć zainstalowany pakiet Microsoft Office na swoim komputerze. Jeśli jednak nie masz wersji offline MS Office, możesz alternatywnie wykonać poniższe kroki:

Krok 1: Na smartfonie z Androidem otwórz Sklep Google Play .

Krok 2: Poszukaj programu Microsoft Excel i naciśnij przycisk Instaluj . Spowoduje to pobranie i zainstalowanie aplikacji Excel na smartfonie.

Krok 3: Po zainstalowaniu aplikacji przenieś pobrany plik Excel do smartfona i otwórz go za pomocą właśnie zainstalowanej aplikacji Excel.

Możesz teraz edytować arkusz Excela bez napotkania żadnego błędu.

Ale jeśli nadal masz problem, postępuj zgodnie z drugą metodą.

Metoda 2: przez odznaczenie i ponowne zaznaczenie danych

Krok 1: Otwórz plik Excel w aplikacji internetowej Excel i odznacz dane, które próbujesz skopiować lub wkleić.

Po odznaczeniu wszystkich wybranych danych poczekaj chwilę.

Krok 2: Teraz wybierz ponownie dane, które chcesz skopiować, i sprawdź, wklejając je ponownie w aplikacji zewnętrznej.

Plik Excel Online odznacz najpierw, a następnie ponownie wybierz dane do skopiowania i wklejenia

Gdy plik programu Excel zakończy proces synchronizacji, możesz łatwo wkleić skopiowane dane, bez napotykania błędu.

Bądź cierpliwy, ponieważ może to zająć kilka prób, aby przejść pomyślnie.

Jeśli jednak ponownie zobaczysz ten błąd (istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie, ponieważ jest to rozwiązanie tymczasowe), wypróbuj trzecią metodę.

Metoda 3: Zmieniając przeglądarkę internetową

Chociaż ten błąd występuje głównie w przeglądarce Internet Explorer, czasami możesz napotkać ten problem również w innych przeglądarkach. Najlepszą alternatywą byłaby zmiana przeglądarki, gdy tylko napotkasz ten problem.

Ponadto, jeśli nie ma danych do stracenia, po prostu zamknij kartę, a następnie zamknij przeglądarkę. Otwórz inną przeglądarkę, a następnie otwórz żądany arkusz kalkulacyjny programu Excel w aplikacji internetowej Excel. Teraz spróbuj przenieść dane (skopiuj z arkusza Excela) do zewnętrznej aplikacji i powinno przejść bez wyświetlania komunikatu o błędzie.