[Rozwiązany] Napraw błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE Chrome

Może się zdarzyć, że nie masz dostępu do określonej lub wielu witryn w Chrome, które mają certyfikat SSL. Jeśli kod błędu zwracany przez Chrome to  ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE , oznacza to błąd związany z certyfikatem SSL witryn. Podstawowe rozwiązywanie problemów może nie być w stanie rozwiązać tego problemu; Jednak można go rozwiązać za pomocą nie tak powszechnych, ale prostych metod.

Główne zakłócenia wersji Err Ssl

Błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE Chrome mogą wystąpić z powodu następujących powodów:

1. Nieprawidłowa godzina i data ustawione na komputerze.

2. Zakłócenia antywirusowe lub antymalware.

3. Przeglądanie danych lub błędy w plikach cookie.

4. Akcelerator sprzętowy włączony w przeglądarce Chrome.

5. Starsza wersja przeglądarki Google Chrome zainstalowana na komputerze.

Może to być jeden z powyższych powodów, który może powodować błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE w Chrome. Konieczne jest wypróbowanie każdej z tych metod, zaczynając od metody nr 1 wymienionej poniżej, aż do rozwiązania problemu.

Jak naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE Chrome

Wskazówka dla profesjonalistów - Wyłącz TLS 1.3

Wyłączenie TLS 1.3 w Chrome również może być zbawieniem, jeśli podczas uzyskiwania dostępu do strony internetowej pojawia się błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE. Oto kroki, aby to zrobić:

Krok 1 : Otwórz nową kartę w Chrome i na pasku adresu wpisz chrome: // flags / i naciśnij klawisz Enter . Spowoduje to otwarcie opcji flag w Chrome.

Krok 2 : Teraz w polu wyszukiwania flagi wpisz TLS . Na ekranie pojawi się opcja TLS 1.3. Z menu rozwijanego, które byłoby ustawione na  Domyślne , wybierz  opcję Wyłącz . Jak tylko wybierzesz opcję,  na ekranie pojawi się opcja Uruchom ponownie teraz, aby ponownie uruchomić Chrome; Kliknij na to.

Tls Err Ssl Version Interference

Po ponownym uruchomieniu Chrome spróbuj wejść na stronę, która pobierała błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE. Nadal pojawia się błąd? Wypróbuj następną metodę.

# 1 - Sprawdź godzinę i datę w systemie Windows

Jeśli otrzymujesz błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE w Chrome, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie aktualnej godziny i daty w systemie Windows. Możesz wyświetlić godzinę i datę w prawym dolnym rogu monitora na pasku zadań. Dopasuj godzinę i datę do zegarka lub daty i godziny w telefonie, aby upewnić się, że ustawiona jest właściwa godzina . Jeśli jest ustawiony poprawnie, przejdź do metody nr 2. Jeśli czas i data są źle ustawione, musisz poprawić oba.

Teraz możesz ręcznie ustawić godzinę i datę na komputerze, ale preferowane jest ustawienie automatycznej aktualizacji godziny i daty .

Aby ustawić godzinę i datę ręcznie, po prostu kliknij panel Godzina i data, a następnie kliknij opcję  Zmień ustawienia daty i godziny w małym oknie, które się pojawi.

Aby automatycznie ustawić godzinę i datę, wykonaj następujące szybkie czynności:

Krok 1 : Naciśnij przycisk Start , aby otworzyć menu Start. Tam kliknij opcję Ustawienia . Otworzy się okno Ustawienia.

Start Ustawienia Err Ssl Zakłócenia wersji

Krok 2 : W menu Ustawienia kliknij opcję  Czas i język . W opcjach Czas i Język włącz opcję Ustaw czas automatycznieUstaw strefę czasową automatycznie .

Time Err Ssl Version Interference

Teraz uruchom ponownie Chrome i spróbuj załadować witrynę, która wyświetlała błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE Chrome. Jeśli problem nie został rozwiązany, wypróbuj metodę nr 2.

# 2 - Wyłącz oprogramowanie antywirusowe / zaporę ogniową

Zgłoszono, że ta metoda rozwiązuje problem większości użytkowników w rozwiązaniu  błędu Chrome ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE . Wystarczy wyłączyć wszelkie oprogramowanie antywirusowe, chroniące przed złośliwym oprogramowaniem lub zaporę sieciową innych firm zainstalowane na komputerze. Tymczasowo wyłącz to oprogramowanie, a następnie uruchom ponownie Chrome i spróbuj uzyskać dostęp do witryny, do której nie masz dostępu.

Jeśli możesz uzyskać dostęp do strony internetowej, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Możesz wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, chroniące przed złośliwym oprogramowaniem lub zaporę sieciową, gdy chcesz uzyskać dostęp do witryny. Możesz też odinstalować obecny program antywirusowy, oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem lub zaporę sieciową, a następnie poszukać alternatywy, która nie będzie kolidować z Chrome, aby wyświetlić błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE. Byłaby to całkowicie trafiona metoda , więc będziesz musiał szukać alternatywy, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Oto kilka najlepszych programów antywirusowych , które należy wziąć pod uwagę.

# 3 - Wyczyść dane przeglądania

Aby naprawić błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE, po prostu wyczyszczenie historii przeglądania Chrome również działa. Jest to dość prosta metoda i możesz wykonać następujące kroki dla tego samego:

Krok 1 : Otwórz menu Chrome, klikając trzy kropki znajdujące się po prawej stronie paska adresu. Z menu wybierz opcję Ustawienia .

Chrome Menu Err Ssl Version Interference

Krok 2 : Otwórz zaawansowane ustawienia Chrome. W tym celu przewiń w dół w menu Ustawienia Chrome; kliknij opcję Zaawansowane .

Zaawansowane zakłócenia wersji Err Ssl

Krok 3 : Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo tam. Znajdziesz przycisk  Wyczyść dane przeglądania ; Kliknij na to.

Usuń zakłócenia wersji Err Ssl

Krok 4 : W nowym wyskakującym oknie, które zostanie otwarte, wybierz wszystkie opcje, a następnie z listy  rozwijanej Zakres czasu kliknij opcję  Cały czas .

Alltime Err Ssl Version Interference

Pozwoli to usunąć całą zakodowaną historię przeglądania i pliki cookie. Uruchom ponownie przeglądarkę Chrome i spróbuj teraz uzyskać dostęp do witryny. Jeśli nadal pojawia się błąd SSL w Chrome, wypróbuj następną metodę.

# 4 - Użyj narzędzia do czyszczenia Chrome

Narzędzie do czyszczenia Chrome to wbudowane narzędzie, które jest dostarczane z Chrome. Nie, nie czyści Chrome, ale szuka oprogramowania zainstalowanego na komputerze, które jest szkodliwe. Po prostu uruchom skanowanie, a pokaże takie programy, które są zainstalowane na twoim komputerze. Po wykryciu możesz je usunąć z komputera. Oto kroki:

Krok 1 : Wykonaj kroki 1 i 2 , jak wspomniano w metodzie nr 3 powyżej, aby otworzyć zaawansowane ustawienia Chrome .

Krok 2 : Przejdź do sekcji  Resetowanie i czyszczenie tam i kliknij opcję  Oczyść komputer .

Cleanup Err Ssl Version Interference

Jeśli zostanie wykryty szkodliwy program, odinstaluj go z komputera. Następnie uruchom ponownie komputer i otwórz Chrome. W przeglądarce Chrome sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do witryny bez błędu ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE. Jeśli nie, wypróbuj metodę nr 5.

# 5 - Zaktualizuj Chrome

Starsza wersja Chrome zainstalowana na Twoim komputerze może powodować błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE Chrome. Najpierw musisz sprawdzić, czy Twoja Chrome jest aktualna, a jeśli nie, zaktualizuj ją. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Krok 1 : Otwórz menu Chrome, wykonując  krok 1 w metodzie nr 4 . Ale zamiast klikać opcję Ustawienia , kliknij  opcję Pomoc , a następnie w menu Pomoc kliknij opcję Informacje o Google Chrome .

Informacje o zakłóceniach wersji Err Ssl

Krok 2 : Spowoduje to otwarcie nowego okna w przeglądarce Chrome. W tym oknie przeglądarka Chrome zacznie szukać, jeśli dostępna jest nowa wersja przeglądarki Chrome. Jeśli jest dostępny, zobaczysz opcję aktualizacji Google Chrome. Po zakończeniu aktualizacji po prostu uruchom ponownie Chrome.

Zaktualizuj błąd Chrome Err Ssl Version

Spróbuj załadować witrynę. Jeśli nadal otrzymujesz błąd, zresetuj Chrome.

# 6 - Zresetuj Chrome

Zresetowanie Chrome, aby zmienić jego stan tak, jakby był zainstalowany po raz pierwszy, może również działać dla Ciebie. Oto jak to zrobić:

Krok 1 : Otwórz menu Ustawienia zaawansowane Chrome, wykonując kroki 1 i 2 z metody nr 3 .

Krok 2 : Tutaj przejdź do sekcji Resetowanie i czyszczenie . Teraz musisz kliknąć opcję Przywróć ustawienia do ich oryginalnych ustawień domyślnych . Okno dialogowe zapyta, czy chcesz zresetować przeglądarkę. Pozwól na to i poczekaj, aż reset się zakończy.

Zresetuj błąd Chrome Err Ssl Version

Po zakończeniu uruchom ponownie Google Chrome i sprawdź, czy nadal pojawia się błąd ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE podczas ładowania witryny. Wypróbuj następną metodę, jeśli ten krok się nie powiódł.

# 8 - Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

W Chrome dostępna jest  funkcja przyspieszania sprzętowego, która pozwala przyspieszyć szybkość przeglądania. Wyłączenie funkcji przyspieszania sprzętowego działało również dla wielu użytkowników Chrome, aby naprawić błąd Chrome ERR_SSL_VERSION_INTERFERENCE . Aby go wyłączyć, wykonaj następujące kroki:

Krok 1 : Otwórz zaawansowane ustawienia Chrome. W tym celu powtórz krok 1 i krok 2 z metody nr 3 .

Krok 2 : W  sekcji System poszukaj opcji  Użyj przyspieszenia sprzętowego, jeśli jest dostępna . Po znalezieniu wyłącz go.

Błąd sprzętowy Zakłócenia wersji Ssl

Po wyłączeniu akceleracji sprzętowej uruchom ponownie Chrome na komputerze i sprawdź, czy nie ma błędu.

Wreszcie,

jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu i wypróbowałeś wszystko, istnieje szansa, że ​​wygasł certyfikat SSL witryny. Spróbuj uzyskać dostęp do tej samej witryny na dowolnym innym urządzeniu. Jeśli się na nich nie otworzy, prawdopodobnie nie możesz nic z tym zrobić.