[Rozwiązany] Naprawiono błąd sterownika ekranu, aby uruchomić Windows 10 Błąd

Większość problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy systemu Windows 10, jest związanych w taki czy inny sposób ze sterownikiem karty graficznej. Jednym z najczęstszych z tych problemów jest   błąd uruchomienia sterownika ekranu w systemie Windows 10. Jak sama nazwa wskazuje, ten błąd pojawia się jako powiadomienie, gdy nie można uruchomić sterownika karty graficznej. Ten bardzo specyficzny problem pojawia się zwykle po aktualizacji systemu Windows 10. Może się również zdarzyć, gdy sterownik karty graficznej zainstalowany na komputerze zawiera pewne rozbieżności. Mogą istnieć również inne problemy, ale te dwa są najczęstsze.

Nie udało się uruchomić głównego sterownika ekranu w systemie Windows 10

Sterownik ekranu udało się uruchomić system Windows 10 może wystąpić błąd dla każdego typu karty graficznej, czy to karta graficzna NVIDIA, AMD lub Intel. W tym artykule staramy się znaleźć możliwe sposoby naprawienia błędu nieudanego uruchomienia sterownika ekranu w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd uruchomienia sterownika ekranu w systemie Windows 10

Jeśli błąd sterownika ekranu nie uruchomił się tylko raz, prawdopodobnie nie musisz się martwić. Aby rozwiązać problem, zaleca się proste ponowne uruchomienie. Jeśli jednak wielokrotnie otrzymujesz ten komunikat o błędzie, musisz wypróbować następujące metody w podanej poniżej kolejności.

# 1 - Zaktualizuj sterownik ekranu, aby naprawić błąd nieudanego uruchomienia sterownika ekranu

Jeśli ponowne uruchomienie nie zadziałało, powinieneś rozważyć aktualizację sterownika ekranu na komputerze. Po aktualizacji systemu Windows 10 czasami stare sterowniki graficzne powodują problemy. Musisz wypróbować tę metodę, nawet jeśli nie pamiętasz aktualizacji systemu Windows 10. Wykonaj następujące kroki:

Krok 1 : Otwórz Menedżera urządzeń na swoim komputerze. W tym celu naciśnij jednocześnie przyciski Windows + X na klawiaturze. W menu Win + X kliknij opcję Menedżer urządzeń .

Dev Man Display Driver nie uruchomił systemu Windows 10

Krok 2 : W menu Menedżera urządzeń poszukaj  opcji Karty graficzne Po znalezieniu kliknij ją, aby rozwinąć opcje. Tam znajdziesz sterownik karty graficznej zainstalowanej na twoim komputerze. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję  Aktualizuj sterownik z menu prawego przycisku myszy.

Aktualizacja sterownika ekranu nie powiodła się, aby uruchomić system Windows 10

Krok 3 : W nowym  oknie Aktualizuj sterowniki, które się otworzy, będziesz musiał wybrać opcję  Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika .

Automatyczna aktualizacja sterownika ekranu nie uruchomiła systemu Windows 10

Rozpocznie się wyszukiwanie zaktualizowanej wersji zainstalowanego sterownika karty graficznej. Jeśli opcja jest dostępna, pobierze ją i zainstaluje na twoim komputerze. Po aktualizacji uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy pojawia się błąd nieudanego uruchomienia sterownika ekranu. Jeśli tak, przejdź do metody 3 i ponownie zainstaluj sterownik karty graficznej.

W przypadku, gdy najnowsza wersja sterownika karty graficznej jest już zainstalowana na komputerze, nie będzie można jej zaktualizować. W takim przypadku spróbuj przywrócić sterownik ekranu.

# 2 - Przywróć aktualizację sterownika ekranu

Jeśli twój sterownik ekranu działał wcześniej dobrze i został niedawno zaktualizowany, możesz trzymać się starszego sterownika. Możesz łatwo przywrócić starszą wersję zainstalowanego sterownika ekranu. Oto jak:

Krok 1 : Wykonaj kroki 1 i 2 metody nr 1 wspomnianej powyżej. Ale nie musisz klikać opcji  Aktualizuj sterownik , zamiast tego kliknij  opcję Właściwości .

Właściwości sterownika ekranu nie udało się uruchomić systemu Windows 10

Krok 2 : Spowoduje to otwarcie  okna Właściwości . Tutaj przejdź do  zakładki Sterownik i kliknij przycisk  Przywróć sterownik .

Przywracanie sterownika ekranu nie powiodło się, aby uruchomić system Windows 10

Rozpocznie się proces przywracania sterownika karty graficznej do poprzedniej wersji. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer. Następnie sprawdź, czy nie można uruchomić sterownika ekranu Błąd systemu Windows 10 nadal się wyświetla. Jeśli tak, musisz wypróbować metodę nr 3.

Może się również zdarzyć, że  przycisk Przywróć sterownik jest wyszarzony. Oznacza to, że nie jest dostępna żadna starsza wersja sterownika grafiki. W takim przypadku również przejdź do metody nr 3.

# 3 - Zainstaluj ponownie sterownik ekranu, aby naprawić błąd sterownika ekranu, który nie został uruchomiony w systemie Windows 10

Powinieneś całkowicie spróbować ponownie zainstalować sterownik karty graficznej, jeśli aktualizacja lub wycofanie sterownika nie zadziałało. Wykonaj poniższe czynności, aby ponownie zainstalować sterownik karty graficznej.

Krok 1 : Powtórz kroki 1 i 2 wymienione w metodzie nr 1 , ale zamiast wybierać opcję Aktualizuj sterownik , wybierz opcję Odinstaluj .

Nie można odinstalować sterownika ekranu, aby uruchomić system Windows 10

Krok 2 : Teraz, jeśli masz zainstalowany sterownik graficzny Intel, po prostu przejdź do witryny internetowej producenta komputera, aby pobrać najnowszy sterownik graficzny zgodny z wersją komputera i systemu Windows. Jeśli używasz karty graficznej NVIDIA lub AMD, przejdź do odpowiednich witryn internetowych i pobierz najnowszy sterownik zgodny z modelem karty graficznej i komputerem.

Krok 3 : Uruchom pobrany plik sterownika, aby zainstalować go na komputerze.

Po zakończeniu instalacji będziesz musiał ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy naprawiono  błąd nieudanego uruchomienia sterownika ekranu . Jeśli nie, wypróbuj następną metodę.

# 4 - Zainstaluj ponownie system Windows 10 bez utraty plików osobistych

Chociaż ta metoda jest jedną z najpewniejszych metod pozbycia się  błędu sterownika ekranu nie powiodło się w systemie Windows 10, nie jest zalecana, chyba że nie ma już żadnych opcji. Będziesz mógł zachować swoje dane osobowe, ale całe oprogramowanie i aplikacje zainstalowane na Twoim komputerze zostaną utracone. Jeśli wszystko jest gotowe, przejdźmy przez kolejne kroki, aby ponownie zainstalować system Windows 10:

Krok 1 : Kliknij otwórz menu Start systemu Windows i wybierz  tam opcję Ustawienia .

Start Ustawienia Sterownik ekranu nie uruchomił systemu Windows 10

Krok 2 : W oknie Ustawienia kliknij opcję  Aktualizacja i zabezpieczenia .

Aktualizacja sterownika ekranu zabezpieczeń nie powiodła się, aby uruchomić system Windows 10

Krok 3 : W oknie Aktualizacja i zabezpieczenia przejdź do  opcji odzyskiwania .

Krok 4 : W  oknie odzyskiwania pierwszą opcją, którą znajdziesz, jest  opcja Zresetuj ten komputer . Tam kliknij  rozpoczęła Get przycisku.

Resetowanie sterownika ekranu nie powiodło się, aby uruchomić system Windows 10

Krok 5 : Teraz masz dwie opcje. Tutaj musisz kliknąć opcję  Zachowaj moje pliki . Pamiętaj, że wszystkie aplikacje i ustawienia zostaną usunięte, ale nie pliki osobiste.

Nie udało się uruchomić sterownika wyświetlania plików w systemie Windows 10

Po wybraniu tego kreator pomoże Ci zresetować lub możesz powiedzieć, ponownie zainstaluj system Windows 10 na komputerze. Po zakończeniu ponownej instalacji  błąd sterownika ekranu nie mógł uruchomić systemu Windows 10 zostałby naprawiony.

# 5 - Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Istnieją dwie możliwości, jeśli chodzi o złośliwe oprogramowanie, które może powodować  wyświetlanie błędu nieudanego uruchomienia sterownika ekranu . Sama obecność złośliwego oprogramowania może wywołać ten błąd na twoim komputerze. Inną możliwością jest to, że hakerzy używający złośliwego oprogramowania do wyświetlania fałszywego błędu sterownika ekranu nie uruchomili się, co później prowadzi do pishingu.

Powinieneś tutaj wykonać skanowanie antywirusowe lub antymalware na swoim komputerze. Jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego na swoim komputerze, oto kilka najlepszych dostępnych programów antywirusowych dla systemu Windows 10 . Uruchom skanowanie, a jeśli zostanie wykryte złośliwe oprogramowanie, usuń je natychmiast z komputera. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd nadal występuje.

# 6 - Zainstaluj aktualizacje systemu Windows

Jeśli sterowniki systemu Windows nie są aktualne, może to powodować  wyświetlanie błędu sterownika ekranu nie powiodło się w systemie Windows 10. Powinieneś rozważyć aktualizację systemu Windows 10. Oto jak zaktualizować system Windows:

Krok 1 : Kliknij  przycisk Start , aby otworzyć menu Start . Na pasku wyszukiwania w menu Start wpisz Ustawienia . W wynikach wyszukiwania kliknij opcję Ustawienia .

Ustawienia Uruchom sterownik ekranu Nie można uruchomić systemu Windows 10

Krok 2: W oknie Ustawienia znajdziesz opcję Aktualizacja i zabezpieczenia ; Kliknij na to.

Aktualizacja sterownika ekranu zabezpieczeń nie powiodła się, aby uruchomić system Windows 10

Krok 3 : W otwartym oknie Aktualizacja i zabezpieczenia przejdź do sekcji Windows Update . Znajdziesz tam przycisk Sprawdź aktualizacje , który będziesz musiał kliknąć. Teraz system Windows zacznie szukać nowych aktualizacji systemu Windows. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora aktualizacji, aby zakończyć aktualizację systemu Windows 10.

Sprawdź aktualizacje Sterownik ekranu nie uruchomił systemu Windows 10

Po zakończeniu aktualizacji komputer uruchomi się ponownie. Po zakończeniu sprawdź, czy  nadal pojawia się komunikat Błąd uruchomienia sterownika ekranu . Jeśli to nie rozwiąże problemu, wypróbuj następną metodę.

# 7 - Wykonaj skanowanie SFC

Po uruchomieniu skanowania SFC na komputerze, skanuje on pliki systemowe. W przypadku znalezienia uszkodzonych plików to narzędzie naprawia to. Błąd uruchomienia sterownika ekranu w systemie Windows 10 może być wyświetlany z powodu uszkodzonych lub złych plików sterownika. Wykonaj poniższe czynności, aby wykonać skanowanie SFC na komputerze:

Krok 1 : Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + X na komputerze. Z menu Win + X, które zostanie otwarte, wybierz opcję Wiersz polecenia (administrator) . Spowoduje to otwarcie wiersza polecenia w trybie administratora .

Cmd Admin Display Driver nie uruchomił systemu Windows 10

Krok 2 : W oknie wiersza polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

sfc / scannow

Sfc Display Driver nie uruchomił systemu Windows 10

Po rozpoczęciu skanowania będziesz musiał trochę poczekać. Skan SFC trwa średnio około 10 do 15 minut. Upewnij się, że nie przerywasz skanowania i poczekaj, aż skanowanie zostanie w pełni zakończone.

Po zakończeniu skanowania uruchom ponownie komputer, a następnie sprawdź, czy błąd nadal się pojawia. Jeśli tak, wypróbuj metodę nr 8.

# 8 - Wykonaj przywracanie systemu, aby naprawić błąd nieudanego uruchomienia sterownika ekranu

Kiedy zrobić  przywracania systemu , zajmuje komputer z powrotem do punktu, w którym to było w przeszłości. Możesz więc przywrócić system do punktu, w którym nie otrzymałeś tego błędu. Aby pomyślnie przeprowadzić przywracanie systemu, konieczne jest wcześniejsze utworzenie punktu przywracania systemu. W przypadku, gdy nie masz punktu przywracania systemu na swoim komputerze, niestety nie będziesz mógł przejść do tego kroku (przejdź do metody nr 9). Ale jeśli to zrobisz, oto kroki, które należy wykonać, aby przywrócić system w systemie Windows 10:

Krok 1 : Znajdź  ikonę Ten komputer na pulpicie. Po znalezieniu kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu prawym przyciskiem myszy kliknij opcję Właściwości .

Krok 2 : Otworzy się nowe okno. Tutaj wybierz opcję Ochrona systemu , która będzie dostępna w lewym panelu.

Przywracanie sterownika ekranu nie powiodło się, aby uruchomić system Windows 10

Krok 3 : Spowoduje to ponowne otwarcie nowego okna. Tutaj znajdziesz przycisk Przywracanie systemu . Kliknij go, a następnie wybierz punkt przywracania, do którego chcesz przywrócić komputer. Uważaj tylko, aby data wybranego punktu przywracania była datą przed rozpoczęciem wyświetlania błędu sterownika ekranu nie można uruchomić w systemie Windows 10 . Uruchom przywracanie i poczekaj na zakończenie przywracania systemu.

Przywróć wybrany sterownik ekranu nie powiodło się, aby uruchomić system Windows 10

Uwaga : podczas przywracania systemu wszystkie dane zapisane na komputerze po dacie wybranego punktu przywracania zostaną całkowicie usunięte. Zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej plików, które chcesz zachować na dysku zewnętrznym, przed przywróceniem systemu.

Słowa końcowe

Ponowna instalacja systemu Windows lub Przywracanie systemu na pewno rozwiąże problem. Jeśli jednak nie jesteś w stanie zastosować żadnej z tych metod, musisz skontaktować się z obsługą klienta producenta komputera, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu.