14 Najlepsze oprogramowanie do edycji GoPro na komputer z systemem Windows

Nagrałeś swoje przygody na GoPro, a teraz chcesz je edytować, aby podzielić się swoimi niezbyt doskonałymi wrażeniami ze światem. Ale biorąc pod uwagę, że GoPro Studio nie istnieje od końca 2017 roku, naturalnie nie wiesz, której aplikacji użyć.

Tak więc, jeśli korzystałeś z kamery GoPro, potrzebujesz dobrego oprogramowania, które pomoże Ci edytować Twoje filmy. W tym poście wymieniliśmy najlepsze oprogramowanie do edycji GoPro dla systemu Windows, które są wybierane na podstawie liczby recenzji i ich funkcji.

GoPro Quik

Goproquik

Chociaż GoPro Studio przestało istnieć w 2017 roku, oprogramowanie GoPro Quick wciąż żyje i działa. Oprogramowanie specjalnie zaprojektowane i przeznaczone dla początkujących, którzy nie mają doświadczenia z edytorami wideo. Ale jeśli masz duże doświadczenie w korzystaniu z tego oprogramowania, nadal będzie ono przydatne.

Po uruchomieniu aplikacja automatycznie rozpocznie importowanie treści z urządzenia GoPro w momencie podłączenia do komputera. Po przesłaniu zdjęć i filmów z kamery GoPro na dysk twardy możesz zacząć używać Quik do tworzenia upływów czasu, dodawania dźwięku, efektów panoramowania i tak dalej.

Dla tych, którzy szukają przygody, Quik również to oferuje! Umożliwia dodawanie wykresów, wykresów i prędkościomierzy, które pokazują widzom, jak wysoko się wspinałeś lub jak daleko lub szybko przeszedłeś. Bonus - będąc aplikacją GoPro, oficjalnie łatwiej jest zaktualizować urządzenia GoPro do najnowszego oprogramowania.

Wymagania systemowe: 64-bitowy system Windows 10 tylko w trybie pulpitu. Systemy 32-bitowe nie są obsługiwane, Mac OS 10.10.X lub nowszy

Cena: za darmo

Pobierz tutaj: //shop.gopro.com/softwareandapp/quik-%7C-desktop/Quik-Desktop.html

   2. Corel VideoStudio X10.5

Filmy nagrane kamerą GoPro wymagają wydajnego i elastycznego edytora, takiego jak Corel VidoeStudio X10, który pomoże przekształcić Twoje filmy w niesamowite dzieła. Oferuje łatwość obsługi, spontaniczny interfejs użytkownika, a nauka oznacza, że ​​jest wygodny nawet dla początkujących. To naprawdę świetne oprogramowanie do użytku osobistego.

Oprogramowanie GoPro jest dobrze wyposażone w szereg wspaniałych funkcji, które są więcej niż wystarczające dla zwykłego użytkownika. Do wyboru jest ponad 1500 filtrów i efektów. Ponadto umożliwia także edycję filmów z wielu kamer, modyfikowanie szybkości wideo, a nawet edycję filmów HD i 4K, co daje doskonałą jakość filmów. To, czego nie powinieneś się spodziewać, to efekty w stylu Hollywood, które nie są obsługiwane przez to narzędzie.

Jednak oprogramowanie jest znane z obsługi najnowszych formatów i technologii, które obejmują przekształcanie filmów 360 w standardowe filmy. Ponownie, to narzędzie jest dobrodziejstwem dla miłośników mediów społecznościowych, ponieważ pomaga im tworzyć niesamowite filmy i przesyłać je bezpośrednio na platformy i robić wrażenie w kręgu społecznościowym. Możesz także zapisać swoje dzieła na płycie DVD.

Wymagania systemowe: Windows 10, Windows 8, Windows 7, 64-bitowy system operacyjny wysoce zalecany.

Cena: dostępny bezpłatny szlak; Aktualizacja zaczyna się od 63,99 USD

Pobierz go tutaj: //www.videostudiopro.com/en/products/videostudio/

DaVinci Resolve 12.5

Cóż, jest to zaskakująco darmowe oprogramowanie z funkcjami, które inne narzędzia są warte 100 USD. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć darmowe konto i pobrać. Wśród wielu funkcji jest edycja z wielu kamer, 0020 korekcja kolorów i zniekształcenia obiektywu oraz nowe zarządzanie mediami, a wszystko to bez żadnych kosztów.

DaVinci Resolve 12.55 oferuje nieliniową edycję wideo z tym, co nazywają „najbardziej zaawansowanym korektorem kolorów na świecie”. Chociaż jest dostarczany z darmową wersją, aktualizacja jest dostępna po cenie nominalnej. Jednak darmowa wersja to kompletny profesjonalny system edycji i korekcji kolorów, który jest idealny dla użytkowników pracujących niezależnie nad projektami SD, HD i Ultra HD.

Wymagania systemowe: Windows, Mac i Linux

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja dostępna za 229 USD

Pobierz go tutaj: //www.blackmagicdesign.com/uk/products/davinciresolve/

Filmora

Jeśli szukasz najwyższej jakości oprogramowania do edycji wideo, Filmora może być najlepszym rozwiązaniem. Marka twierdzi również, że oferuje oprogramowanie do zakładów dla GoPro. Jest to łatwe w użyciu oprogramowanie wyposażone w szereg solidnych funkcji edycji wideo. Za pomocą tych funkcji możesz edytować swoje filmy GoPro jak ekspert. Bonus - oprogramowanie zawiera teraz również opcje kamery akcji.

Mówiąc o bibliotece muzycznej, możesz edytować swój ulubiony dźwięk i dodawać do swoich filmów GoPro za pomocą tego oprogramowania. Po zakończeniu edycji filmów możesz przesłać je na platformy mediów społecznościowych, aby były dostępne publicznie lub znajomym.

Wymagania systemowe: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 (64-bitowy system operacyjny)

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; aktualizacja dostępna za 9,99 USD / mies

Pobierz go tutaj: //filmora.wondershare.com/

VSDC

VSDC jest specjalnie zaprojektowany dla użytkowników na średnim poziomie. Twoje poszukiwania najlepszego wolnego oprogramowania mogą zakończyć się na tym oprogramowaniu. Jest to nieliniowy edytor, co oznacza, że ​​pozwala umieścić dowolny obiekt w dowolnej pozycji na platformie, a następnie zmienić jego rozmiar zgodnie z wymaganiami.

Niektóre z jego kluczowych cech to - pięć różnych typów efektów wizualnych, które obejmują korekcję kolorów, efekty specjalne, filtry i transformację obiektów oraz efekty przejścia, efekty mieszania kolorów, maskowanie, które pomaga ukryć niedoskonałości, stosuje efekt rozmycia lub podkreśla określone wideo oraz opcję udostępniania filmów bezpośrednio w sieciach społecznościowych lub przesyłania do YouTube.

Ci, którzy używają go po raz pierwszy, mogą również skorzystać z filtrów pojedynczego kliknięcia-instagram-esque.

Wymagania systemowe: Windows 2000 / XP / 2003 / Vista / Win7 / Win8

Cena: za darmo

Pobierz tutaj: //www.videosoftdev.com/

Mikser

Blender to doskonałe oprogramowanie do edycji GoPro i mocno wyposażone w funkcje takie jak modelowanie 3D, symulacje, animacja, tworzenie gier, rzeźbienie i oczywiście - edycja wideo. Ekscytujące w Blenderze jest to, że jest wyposażony w 32 miejsca na efekty, obrazy, wideo, maski i audio. Posiada również kamerę, opcję śledzenia obiektów i możliwość maskowania obszarów.

Chociaż powinien być drogi z takimi funkcjami, w rzeczywistości jest całkowicie bezpłatny. Najlepsze jest to, że nie musisz się nawet martwić o żadne zmiany w cenie, ponieważ firma opublikowała już swoje zapewnienie na swojej stronie głównej z napisem „Tworzenie 3D Open Source. Do wykorzystania w dowolnym celu, na zawsze ”.

Wymagania systemowe: Windows Vista i nowszy, MacOS 10.6 i nowszy, Linux

Cena: za darmo

Pobierz tutaj: //www.blender.org/

Adobe Premiere Elements i Pro

Adobe to powszechnie znana marka w kategorii rozwiązań programowych. Wiesz, że narzędzie jest godne zaufania, jeśli pochodzi od Adobe. Tak jest w przypadku Adobe Premiere.

Istnieją dwa różne narzędzia oferowane przez Adobe, które są dobrze dostosowane do GoPro i w zależności od Twoich wymagań. Adobe Premiere Pro, który jest specjalnie zaprojektowany dla profesjonalistów i Adobe Premiere przeznaczony do użytku osobistego.

Adobe Premiere Elements doskonale nadaje się do edycji filmów i specjalnych wydarzeń związanych z rodziną. Narzędzie automatycznie organizuje wideo, co pozwala na szybkie lokalizowanie filmów, sortowanie według miejsc, w których zostały nakręcone, poprzez albumy i inne elementy. Umożliwia także edycję każdego wideo, usuwanie niepotrzebnych nagrań, wyostrzanie filmów za pomocą narzędzia do usuwania mgły, korekcję kolorów i oświetlenia i tak dalej. Po zakończeniu edycji możesz udostępnić swoje ostateczne dzieło na platformach mediów społecznościowych.

Z drugiej strony Adobe Premiere Pro umożliwia dostęp do filmów, a nawet udostępnianie ich w aplikacjach i urządzeniach. To oprogramowanie pomaga edytować filmy zawierające fenomenalne aspekty, takie jak rzeczywistość wirtualna i nagrania 8K w formacie lokalnym, prawie w dowolny sposób.

Wymagania systemowe: Adobe Premiere Pro - Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (64-bitowy), Windows 8 (64-bitowy) lub Windows 10 (64-bitowy). 8 GB pamięci RAM

Adobe Premiere Elements - Microsoft Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, Windows 8 lub Windows 10.

Cena: dostępny bezpłatny szlak; Adobe Premiere Elements jest dostępny w cenie 79,99 USD, a Adobe Premiere Pro - 19,99 USD.

Pobierz go tutaj: //www.adobe.com/in/products/premiere.html; //www.adobe.com/products/premiere-elements.html

Avidemux

To kolejne oprogramowanie, które jest idealne dla początkujących. Chociaż ma ograniczone funkcje, ułatwia to użytkownikom bez wcześniejszego doświadczenia w edycji wideo. Trzy kluczowe funkcje, z których szczyci się to oprogramowanie, to cięcie, filtrowanie i kodowanie.

Kodowanie jest kompletne z funkcjami, a aplikacja oferuje szeroką gamę opcji eksportu, oferując tym samym pełny dostęp do procesu kodowania. Aplikacja jest również wyposażona w zaawansowane filtry do wyostrzania i usuwania szumów. Rozczarowujące w Avidemux jest to, że nie oferuje żadnych efektów specjalnych ani przejść, ani osi czasu.

Jeśli jednak masz ochotę na drobne zmiany lub tworzenie szybkich cięć do filmów GoPro, ta aplikacja działa idealnie dla Ciebie. W przypadku największych projektów możesz chcieć użyć czegoś innego.

Wymagania systemowe: Windows XP / Vista / 7/8

Cena: za darmo

Pobierz tutaj: //avidemux.sourceforge.net/

OpenShot

Chociaż niewielu z nas słyszało o tym oprogramowaniu, jest to jedna z godnych zaufania aplikacji do edycji wideo GoPro. To proste narzędzie do edycji wideo z przyjaznym dla użytkownika interfejsem użytkownika, idealne dla początkujących. Bonus - to wieloplatformowy edytor wideo.

Zapewnia szereg podstawowych narzędzi do edycji wideo, solidny system animacji i efekty wideo. funkcja efektów czasowych oferowana przez aplikację umożliwia zmianę, spowolnienie lub przyspieszenie filmów GoPro. Jeśli nie masz doświadczenia w edycji wideo GoPro, możesz pobrać i zainstalować to oprogramowanie. Aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje, możesz poszukać bardziej złożonych narzędzi.

Wymagania systemowe: Linux, OS X, Windows 7/8/10

Cena: bezpłatnie (open source)

Pobierz tutaj: //www.openshot.org/

Lightworks

To prawdopodobnie najpotężniejsze aplikacje na liście, chociaż może to być dość skomplikowane dla początkujących. Najlepsze w tej aplikacji jest to, że jest bezpłatna.

Lightworks są wyposażone w narzędzia profesjonalnej jakości. Użyty we właściwy sposób, film GoPro może wyglądać trochę jak film ze studia filmowego Hollywood. Niektóre z funkcji tej aplikacji, które mogą być atrakcyjne dla użytkowników GoPro, to możliwość szybkiego eksportu do formatu MPEG4 / H.264 w celu przesłania do sieci, importowania, eksportowania i renderowania tła, efektów tekstowych, precyzyjnego przycinania i doświadczenie w dodawaniu lektorów.

Wymagania systemowe: tylko Windows

Cena: za darmo

Pobierz go tutaj: //www.lwks.com/

Windows Movie Maker

Tak, to nadal istnieje i być może będzie trwało jeszcze przez kilka lat. Pomaga to tworzyć całkiem dobre filmy z filmami GoPro. Jedynym minusem jest to, że nie jest obsługiwany przez system Windows10. Jest to więc znak, że wkrótce może się zdezaktualizować

To świetna darmowa opcja w obecnych czasach, wyłącznie dla użytkownika Windows.

Wymagania systemowe: tylko Windows

Cena: za darmo

Pobierz go tutaj: //www.topwin-movie-maker.com/

WeVideo

WeVideo to aplikacja komputerowa, którą można pobrać i jest jednym z bezpłatnych edytorów wideo online. Aplikacja jest również dostępna w przypadku płatnych aktualizacji z dodatkowymi funkcjami. Ale jeśli chcesz przeprowadzić szybką edycję w podróży przed przesłaniem wideo GoPro do Internetu, nie potrzebujesz wszystkich dodatkowych funkcji.

Bezpłatna edycja oprogramowania oferuje 1 GB miejsca na dane w chmurze i możliwość pobrania edytowanych nagrań z powrotem na komputer.

Wymagania systemowe: Windows, Mac

Cena: za darmo

Pobierz go tutaj: //www.wevideo.com/

VideoPad

VideoPad to świetna alternatywa dla znajdującego się na skraju śmierci programu Windows Movie Maker. Interfejs jest podobny do narzędzia Movies Maker, dzięki czemu jest łatwy w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu przesłać swoje obrazy GoPro, filmy i pliki audio, a następnie skorzystać z prawie nieograniczonego wyboru filtrów i efektów przejściowych VideoPad, które pomogą Ci spersonalizować swoją pracę.

Wymagania systemowe: Windows, Mac

Cena: za darmo

Pobierz go tutaj: //www.nchsoftware.com/videopad/index.html

Hitfilm Express

Dla tych, którzy szukają profesjonalnego edytora wideo, Hitfilm Express to świetny wybór. Wymaga to jednak wcześniejszego doświadczenia w edycji wideo lub możesz się pomylić. Aplikacja oferuje narzędzia do filtrów audio, filtrów wideo, obsługi wideo 3D, narzędzi do cięcia, opcji komponowania, warstw i maskowania.

Aby uzyskać zaawansowane funkcje, możesz uaktualnić do wersji płatnej. Wymagania systemowe są dość wysokie i obejmują 8 GB pamięci RAM, pamięć wideo 2 GB dla 4K UHD i kartę graficzną wydaną nie wcześniej niż w 2012 roku.

Wymagania systemowe: Windows, Mac

Cena: za darmo

Pobierz go tutaj: //fxhome.com/express

Edycja wideo w systemie Windows będzie bardzo prosta dzięki temu oprogramowaniu do edycji GoPro. Więc znajdź ten, który wybierzesz z listy i rozpocznij edycję wideo GoPro.