Top 10 najlepszych programów do projektowania wnętrz dla systemu Windows 10

Projektowanie wnętrz stało się obecnie integralnym aspektem dla prawie każdego nowego budynku. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje mieszkanie, czy przestrzeń biurowa, wszyscy chcemy, aby była jak najlepsza, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Podczas gdy wydajesz fortunę na zewnętrzne piękno swojej nieruchomości, nie można również zignorować wnętrza. W rzeczywistości wnętrza Twojej przestrzeni są raczej ważniejsze, ponieważ większość dnia spędzasz w biurze i domu.

Atrakcyjne wnętrze nie tylko przyciąga uznanie przyjaciół i krewnych, ale także sprawia, że ​​jest to nieruchomość nadająca się do sprzedaży na przyszłość. Chociaż jest wielu, którzy wolą projektować swoje wnętrza według własnego pomysłu, ale jeśli chcesz czegoś takiego jak te w filmach, magazynach lub w Internecie, Twoje wnętrza będą potrzebować profesjonalnego akcentu.

Przeczytaj także:   Top 5 darmowych najlepszych programów architektonicznych dla architektów

Ale dzięki rozwijającej się technologii mamy teraz programy do projektowania wnętrz, które pomagają samodzielnie szkicować pomysły. Tak więc, jeśli masz ochotę na projekt DIY, te programy mogą być naprawdę przydatne. Tutaj wymieniliśmy niektóre z najlepszych programów do projektowania wnętrz dla systemu Windows do przeglądu.

Planner 5D

Oprogramowanie Planner 5d do projektowania wnętrz

Jest łatwe w użyciu, a jednocześnie zaawansowane narzędzie do projektowania wnętrz, które pomaga stworzyć projekt domu 2D / 3D. Możesz stworzyć swój wymarzony projekt domu w zaledwie 3 prostych krokach. Pierwszym krokiem jest stworzenie planów pięter i układu projektu w trybie 2D. Możesz nawet przejść na 3D, aby znaleźć i edytować projekt pod dowolnym kątem.

Drugi krok to edycja kolorów, wzorów i materiałów w celu utworzenia ekskluzywnych ścian, podłóg lub mebli. Wreszcie, korzystając z funkcji Snapshots, możesz nagrać swój projekt jako obraz, który wygląda realistycznie. Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi jest idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych.

Cena: bezpłatnie

Sweet Home 3D

Słodki Dom 3D Projektowanie wnętrz

Sweet Home 3D, jedno z wiodących programów do projektowania wnętrz, jest bezpłatną aplikacją, która pomaga użytkownikom narysować plan własnej nieruchomości, zaaranżować meble i wyświetlić wyniki w 3D. Za pomocą tego narzędzia można narysować proste, okrągłe lub skośne ściany z dokładnymi wymiarami. W tym celu możesz użyć myszy lub klawiatury. Następnie możesz dodać drzwi i okna do ścian i przenieść je na plan. Następnie narzędzie określa otwory w ścianach jako środek przygotowawczy.

Następnie możesz wstawić meble ze szczegółowego katalogu podzielonego na kategorie, takie jak przedpokój, sypialnia, kuchnia itp. Pozwala także na zmianę rozmiaru, koloru, rozmieszczenia, faktury i położenia ścian, podłóg, sufitów i mebli . Co więcej, możesz obejrzeć projekt w 3D z lotu ptaka. Dodawanie adnotacji do planu, tworzenie realistycznych obrazów, importowanie projektu, drukowanie lub eksportowanie w formacie PDF i innych głównych formatach to tylko niektóre z jego innych głównych funkcji.

Cena: bezpłatnie

Roomstyler 3D Home Planne (online)

Room Styler Online

Roomstyler zawiera ponad 120 000 artykułów znanych marek, które pomogą Ci udekorować projekty wnętrz. Narzędzie ułatwia projektowanie i eliminuje wszystkie niepotrzebne kłopoty związane z wyborem próbek kolorów lub dźwiganiem ciężkich przedmiotów. Zaraz po kliknięciu narzędzia otwiera się bezpośrednio interfejs, w którym możesz przebudować swój pokój online. Dopiero gdy jesteś zadowolony z rezultatów, możesz zacząć projektować w prawdziwym życiu.

Jest to łatwy w obsłudze program, który pozwala każdemu stworzyć fotorealistyczne obrazy 3D projektowanych wnętrz. Ponadto przedmioty znalezione w wirtualnym repozytorium to modele prawdziwych mebli. Te modele mebli należą do różnych renomowanych marek, od nazw takich jak sofy IKEA po fantazyjne elementy od najlepszych projektantów, takich jak Marcel Wanders i nie tylko. Co więcej? Aplikacja działa również jako przeglądarka, która zawiera tysiące zaprojektowanych pokoi dostępnych online.

Cena: bezpłatnie

Amikasa

Amikasa Interior Design 3D

Buduj, zmieniaj styl i przeprojektuj swoje pokoje za pomocą Amikasa, aplikacji do projektowania wnętrz 3D. Możesz odnowić swoje pokoje kolorami ścian, meblami i podłogami, używając oryginalnych marek. Możesz zacząć od wyboru kształtu pomieszczenia lub nawet stworzyć własny plan piętra. Ponadto ustalenie wymiarów ściany, które uzupełniają twoją przestrzeń, za pomocą trybu planu. Następnie możesz odpowiednio umieścić drzwi i okna.

Następnym krokiem byłoby udekorowanie i umeblowanie, w którym można znaleźć wiele kolorów. Możesz wypróbować kombinacje kolorów w swoim pokoju, korzystając z koła kolorów i katalogu zawierającego szeroką gamę materiałów podłogowych. Możesz wybrać preferowane meble z katalogu i łatwo przeciągnąć i upuścić te elementy do swojego wirtualnego pokoju. Ponadto możesz je regulować, obracać i zmieniać ich kolejność zgodnie z własnymi preferencjami.

Tryb przechodni lub udostępnianie go na platformach mediów społecznościowych to tylko niektóre z jego innych głównych funkcji.

Cena: bezpłatnie

MyVirtualHome

Oprogramowanie jest wyposażone w szereg narzędzi, które pomogą Ci zaprojektować wersję 3D Twojego domu. Interfejs jest atrakcyjny ze względu na profesjonalny układ i zapewnia wygodny dostęp do przydatnych filmów szkoleniowych. Oprogramowanie zawiera wiele opcji, które pomagają użytkownikom przełączać się między różnymi materiałami budowlanymi, takimi jak szafki, ściany, drzwi i okna, i odpowiednio zaprojektować zbliżający się dom z meblami wybranymi ze zdjęć różnych marek.

Możesz wybrać preferowane salony, stoliki kawowe, telewizory itp., A następnie po prostu na nie kliknąć i przeciągnąć na układ. Co więcej, program zawiera różne prefabrykowane plany pięter i słodką funkcję, która pozwala wejść do domu w klonie 3D, który wygląda bardziej jak gra wideo.

Cena: bezpłatnie

Narzędzia Ikea Home Planner

Ikea 3d Interior Desing Planner Nowy min

Ikea to znane na całym świecie nazwisko w kategorii planowania domu. Oferuje również opcję dekoracji wnętrz za pomocą ich narzędzi do planowania. Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić wybrane meble do pokoju i ustawić je na podstawie dokładnych pomiarów swojego domu. Możesz nawet zreorganizować i wypróbować różne style, aż uzyskasz pożądany efekt.

Pozwala uzyskać widok 3D i wydrukować wszystkie pomiary dokładnie tak samo jak architekt. Ponadto możesz wyświetlić szacunkową cenę i uzyskać listę produktów. Jeśli jesteś zadowolony z planu, możesz go zapisać, wydrukować lub wysłać e-mailem wraz z listą w celu odebrania w pobliskim sklepie IKEA. Następnie możesz uzyskać ostateczną sugestię dotyczącą planowania i pomoc od IKEA przed zakupem produktów do projektu wnętrza.

Cena: bezpłatnie

planista

Pcon Planner

pCon planner to kolejne świetne oprogramowanie do projektowania wnętrz, idealne dla profesjonalistów. Najlepsze jest to, że możesz całkowicie bezpłatnie korzystać z profesjonalnych funkcji. Jest przydatny zarówno w biznesie, jak i przy projektowaniu domu osobistego. Tworzy kompleksowe, trójwymiarowe plany pięter z natychmiastowym efektem. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od poziomu gruntu, czy dodajesz istniejący plan, możesz edytować i szybko udostępniać swój plan innym.

Co więcej? Do planów można wstawiać modele CAD w różnych formatach, takich jak DWG, SKP, 3DS i nie tylko. Możesz również pobrać odpowiednie modele z połączonych katalogów dostawców. Co więcej, możesz budować konstrukcje, projektować obiekty lub dostosowywać elementy, korzystając z funkcji projektowych oprogramowania.

Najlepsze jest to, że oprogramowanie jest na tyle łatwe, że może być używane nawet przez początkujących do natychmiastowego generowania obrazów najwyższej jakości. Od rysunków w skali i tabelek rysunkowych po logo - możesz przedstawić klientom szczegółowy przegląd planu. Ponadto ożywiaj modele 3D i panoramy 360 ° w prezentacjach, na stronach internetowych i na swoim blogu za pomocą aplikacji.

Cena: bezpłatnie

Projektant przestrzeni

Space Desingner 1

Korzystając z programu Space Designer, możesz łatwo narysować plan piętra, zaczynając od piwnicy po dach. Możesz również dostosować swoje projekty, używając ponad 5000 elementów mebli i materiałów do użytku domowego i biznesowego. Pomaga przeglądać projekt domu, biura lub dowolnej nieruchomości w 2D lub 3D w czasie rzeczywistym. Co więcej, jest to kompaktowy program, którego nie trzeba pobierać.

Umożliwia przekształcenie planu piętra w widok 3D bez pobierania oprogramowania lub aplikacji. Jest również dostępny na smartfonach i tabletach, oferując łatwy dostęp do projektów z dowolnego miejsca. Co więcej? Możesz także przeglądać swój plan piętra w rzeczywistości wirtualnej za pomocą Google Cardboard lub dowolnego innego mobilnego zestawu słuchawkowego VR.

Chociaż możesz zmienić ogólny wygląd swojego domu lub biura, możesz także wyświetlić podgląd wyników przed zakupem. Pozwala na spacer po nieruchomości w widoku 3D jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Możesz zintegrować aplikację na swojej stronie internetowej, pod swoją marką i wraz z katalogiem produktów.

Cena: bezpłatnie

FloorPlanner

Planer pięter

Floorplanner to jedna z najłatwiejszych i najatrakcyjniejszych aplikacji, która pomaga tworzyć i udostępniać interaktywne plany pięter online. Pomaga szybko i łatwo narysować plany. Responsywny edytor pomoże Ci stworzyć plan piętra w kilka minut. Co więcej, jednym kliknięciem udekorujesz swoje pokoje.

Funkcja automatycznego wyposażenia pomaga zaprojektować plan za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Alternatywnie, możesz wybierać elementy mebli pojedynczo z ich repozytorium, które zawiera ponad 150 000 modeli 3D. Od wykorzystania obrazów planu piętra do celów marketingowych lub prac budowlanych po zwykłe zawieszenie projektu planu piętra na ścianie, to oprogramowanie umożliwia bezproblemowe tworzenie oszałamiających obrazów.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; zaczyna się od 14,95 $

Zaprojektuj pokój firmy Armstrong

Zmień pomieszczenie Projekt wnętrza Armstrong min

Jeśli myślisz o przeprojektowaniu całego pomieszczenia lub chcesz zmienić podłogę w swoim domu, nie ma lepszej opcji niż Armstrong. Możesz po prostu przesłać swoje obrazy lub wybrać jeden z nich, a następnie wypróbować setki opcji podłóg. Możesz także wypróbować kilka kolorów farb i bejc. Ponadto możesz je zapisywać i udostępniać projekty.

Projektowanie pokoju, bez względu na to, czy jest to biuro, czy dom, to skomplikowany proces. Wymaga dobrych badań i profesjonalnych narzędzi, aby uzyskać doskonałe rezultaty. Oprogramowanie do projektowania wnętrz to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie dokładnych pomiarów i pełnego planu dla domu, o którym marzyłeś. Wybierz więc powyższą listę i uzyskaj pożądane rezultaty dla swoich wnętrz.