Jak naprawić dźwięk stereo nie działa w systemie Windows 10

Większość z nas mogła spotkać się z taką sytuacją, gdy głośniki naszych komputerów nie działają poprawnie. Na przykład, możesz słyszeć wszystkie dźwięki w trybie mono, gdy lewy głośnik lub głośnik nie działają prawidłowo. Może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli odtwarzasz ważny plik wideo, rozmawiasz przez Skype, oglądasz film lub używasz słuchawek.

W rzeczywistości kontrola dźwięku stereo odtwarza również dźwięk w trybie mono. Wielu użytkowników zgłosiło próby zaktualizowania sterownika dźwięku, ponownego uruchomienia lub uruchomienia narzędzia do rozwiązywania problemów, ale w duchu. Jednak na szczęście ten problem można naprawić i dość łatwo. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie: poprzez ustawienia dźwięku

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika w prawym dolnym rogu paska zadań . Kliknij Otwórz ustawienia dźwięku w menu kontekstowym.

Ikona głośnika paska zadań Kliknij prawym przyciskiem Otwórz ustawienia dźwięku

Krok 2: W oknie Ustawienia , po prawej stronie panelu, przewiń w dół iw obszarze Powiązane ustawienia kliknij Ustawienia audio Ułatwienia dostępu .

Ustawienia Ustawienia po prawej stronie Ułatwienia dostępu Ustawienia audio

Krok 3: W następnym oknie, po prawej stronie panelu, przewiń nieco w dół i wyłącz suwak w sekcji Włącz dźwięk mono .

Następne okno Po prawej stronie Przewiń w dół Włącz dźwięk mono Wyłącz

* Uwaga - możesz także przejść bezpośrednio do opcji Włączanie ustawień dźwięku mono : Oto jak to zrobić .

Kliknij przycisk Start na pulpicie, wpisz mono w polu wyszukiwania i kliknij dwukrotnie wynik - Włącz lub wyłącz dźwięk mono . Przeniesie Cię bezpośrednio do tej samej strony ustawień, jak pokazano w kroku 3 powyżej.

Rozpocznij wyszukiwanie Mono Kliknij na Wynik Włącz lub wyłącz dźwięk mono

To wszystko. Możesz teraz przetestować dźwięk stereo, a głośnik powinien działać po obu stronach.