Napraw błąd Sklepu Windows 0x80073cf9 w Windows 10/8

Podobnie jak Google Play i Mac App Store, Microsoft ma własny sklep z aplikacjami dla urządzeń z systemem Windows. Wraz z aplikacjami możesz pobierać z niego cyfrowe wideo, e-booki i cyfrową muzykę. Wcześniej ten sklep z aplikacjami był dostępny tylko dla Windows 8 i Windows Server 2012. Jednak od czasu premiery Windows 10, Windows Store jest dostępny z różnych platform, takich jak Windows Marketplace, Xbox Video, Windows Phone Store i Xbox Music.

Ostatnio użytkownicy Windows 10, Windows 8 i Windows 8.1 napotkali błąd podczas próby pobrania niektórych aplikacji. „Coś się stało i nie można zainstalować tej aplikacji. Proszę spróbuj ponownie. Kod błędu: 0x80073cf9. ” Ten błąd nie występuje podczas pobierania określonego zestawu aplikacji. Czasami będziesz mógł pobrać dowolną aplikację, podczas gdy innym razem ten błąd będzie się pojawiał za każdym razem. Wydaje się, że błąd pojawia się również podczas pobierania aktualizacji systemu Windows za pośrednictwem Sklepu Windows. Jeśli napotykasz ten problem, jesteś jednym z wielu użytkowników systemu Windows. Ale nie martw się. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Po prostu postępuj zgodnie z metodami wymienionymi poniżej, a Twój Sklep Windows będzie wolny od tego błędu w mgnieniu oka.

Użytkownicy na całym świecie wypróbowali wiele metod rozwiązania tego problemu, ale tylko kilka z nich zadziałało. Wspomnimy o wszystkich metodach, które mogą rozwiązać ten błąd. Postępuj zgodnie z metodami wymienionymi poniżej, jedna po drugiej, aż nie zobaczysz już tego błędu. Zaczniemy od najprostszych poprawek, schodząc od bardziej złożonych.

# 1 - Utwórz foldery AppReadiness / AUInstallAgent

To rozwiązanie pomogło wielu użytkownikom rozwiązać problem. Foldery AppReadiness i AUInstallAgent normalnie istnieją w katalogu Windows. Ale jeśli tych folderów nie ma w katalogu C: \ Windows \ twojego urządzenia, będziesz musiał je utworzyć. Przed rozpoczęciem korzystania z metody upewnij się, że jesteś zalogowany jako Administrator. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Otwórz Eksplorator plików. Jeśli nie możesz go zlokalizować, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Eksplorator plików.

Otwórz Eksplorator plików

Krok 2. Teraz przejdź do tego komputera i podążaj następującą ścieżką:

C:> Windows>

Jeśli masz system operacyjny Windows zainstalowany na innej partycji dysku, przejdź do folderu Windows na tej partycji dysku.

C Windows

Krok 3. Tutaj musisz utworzyć dwa nowe foldery. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce, przejdź do Nowy i wybierz Folder . Gdy pojawi się pytanie o pozwolenie, wybierz Tak . Powtórz to jeszcze raz, aby utworzyć kolejny folder.

Stwórz nowy folder

Krok 4. Zmień nazwę nowego folderu na AUInstallAgent i nowego folderu (2) na AppReadiness . Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy foldery i wybierz Zmień nazwę, a następnie wprowadź nową nazwę.

Zmień nazwę nowego folderu

Po utworzeniu obu folderów uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli błąd nadal się pojawia, przejdź do następnej metody.

# 2 - Sprawdź datę, godzinę i region

Najprostszą metodą, która może załatwić sprawę za Ciebie, jest sprawdzenie, czy Region oraz Data i Czas są poprawne. Jeśli są ustawione na poprawne, możesz przejść do następnej metody. Ale jeśli nie są poprawne, będziesz musiał je poprawić. Aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami.

 

Krok 1. Przejdź do Cortany i wpisz Panel sterowania. Naciśnij enter.

Panel sterowania Cortana

Krok 2. Przejdź do Clock and Region.

Zegar I Region

Krok 3. Teraz, po kolei, przejdź do opcji Data i czas oraz region . Popraw oba zgodnie z lokalizacją i strefą czasową.

Krok 4. Uruchom ponownie urządzenie.

To powinno rozwiązać problem. Jeśli nadal otrzymujesz błąd, wypróbuj następną metodę.

# 3 - Wyloguj się i zaloguj w Sklepie Windows

Wielu użytkowników zgłosiło, że samo wylogowanie się, a następnie ponowne zalogowanie się do Sklepu Windows rozwiązało problem. Spróbuj sam i zobacz, czy działa. Jeśli nadal napotykasz błąd, przejdź do następnej metody.

# 4 - Zresetuj Sklep Windows

W tej metodzie spróbujemy zresetować pamięć podręczną Sklepu Windows. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom.

Uciekaj

Krok 2. Wpisz wreset i kliknij OK .

Uruchom Wreset

Po wykonaniu kroku 2 otworzy się okno wiersza polecenia i zostanie wykonane polecenie wreset . Poczekaj, aż się skończy. Po zakończeniu otworzy się Sklep Windows. Spróbuj pobrać aplikacje i sprawdź, czy Twój Sklep Windows jest wolny od tego błędu. Jeśli nadal pojawia się ten sam błąd, wypróbuj następną metodę.

# 5 - Wyłącz zaporę / program antywirusowy

Zapora lub program antywirusowy mogą również wpływać na Microsoft Store, powodując błąd ox80073cf9. Spróbuj więc go wyłączyć, a następnie spróbuj pobrać aplikację. Jeśli możesz ukończyć pobieranie bez żadnego problemu, włącz ponownie zaporę ogniową / program antywirusowy. A jeśli nadal otrzymujesz błąd, wypróbuj następną metodę.

# 6 - Uruchom ponownie usługi Windows Update

W tej metodzie ponownie uruchomimy usługi Windows Update. Ta metoda pomoże użytkownikom, którzy otrzymują kod błędu ox80073cf9 podczas próby pobrania usługi Windows Update za pośrednictwem Sklepu Windows. Oto jak wykonać tę metodę.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom .

Uciekaj

Krok 2. Wpisz services.msc i kliknij OK .

Uruchom Services.msc

Krok 3. Teraz poszukaj usługi o nazwie Windows Update. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie . Jeśli opcji Uruchom ponownie nie można kliknąć, oznacza to, że usługa nie jest nawet ustawiona na Start. Więc kliknij Start .

Kliknij prawym przyciskiem myszy Usługi Windows Update

Krok 4. Uruchom ponownie urządzenie.

To powinno naprawić błąd. Jeśli nadal masz problem, wypróbuj następną metodę.

# 7 - Uruchom Kontroler plików systemowych

Przyczyną tego błędu mogą być również uszkodzone pliki systemowe. Aby to naprawić, uruchomimy sprawdzanie plików systemowych. Aby to zrobić, wykonaj czynności wymienione poniżej.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia . Wybierz Uruchom jako administrator .

Wiersz polecenia jako administrator

Krok 2. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter po nim.

sfc / scannow

 

Krok 2 rozpocznie proces skanowania w poszukiwaniu uszkodzonych plików i również je zastąpi. Proces zajmie trochę czasu, więc cierpliwie poczekaj, aż się zakończy. Po zakończeniu uruchom ponownie urządzenie, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli kod błędu ox80073cf9 nadal Ci przeszkadza, wypróbuj następną metodę.

# 8 - Usuń folder OLE

Ta metoda wydaje się działać dla wielu użytkowników borykających się z tym samym problemem. W tej metodzie będziesz musiał usunąć folder OLE z rejestru. Ale zanim zrobisz cokolwiek z rejestrem, powinieneś wykonać jego kopię zapasową. Więc najpierw utworzymy jego kopię zapasową, a następnie usuniemy z niego folder OLE.

Usuń folder OLE

Krok 1. Przejdź do Cortany, wpisz regedit i naciśnij Enter .

Cortana Regedit

Krok 2. Podążaj tą ścieżką po lewej stronie okna, aby zlokalizować folder OLE:

HKEY_CURRENT_USER > Oprogramowanie > Microsoft

 Rejestr Microsoft

Krok 3. Usuń folder OLE, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Usuń.

Krok 4. Uruchom ponownie urządzenie.

Powinno to naprawić kod błędu 0x80073CF9. Jeśli udało Ci się pozbyć tego błędu inną metodą, nie zapomnij wspomnieć o nich poniżej w komentarzach.

Original text