17 najlepszych darmowych narzędzi do zrzutów ekranu dla systemu Windows 10

Zrzuty ekranu strony internetowej mogą być niezwykle przydatne z różnych powodów. Podczas gdy większość systemów operacyjnych z bieżącego dnia ma zintegrowaną funkcję przechwytywania ekranu (naciśnij klawisz Print Screen , aby zrobić pełny zrzut ekranu lub naciśnij klawisz Windows + Shift + S, aby wykonać zrzut ekranu).

W przypadku zaawansowanych funkcji potrzebna byłaby pomoc aplikacji i wtyczek innych firm, które pomagają w dostosowaniu zrzutu ekranu, wybierając określony obszar ekranu lub całą stronę internetową.

W Internecie dostępnych jest wiele narzędzi do przechwytywania ekranu, ale jeśli szukasz oprogramowania pełnego funkcji i specjalnie zaprojektowanego dla systemu Windows, mamy dla Ciebie listę.

UdostępnijX

Sharex Capture

ShareX to bezpłatne narzędzie do przechwytywania ekranu typu open source, które zostało zaprojektowane głównie jako narzędzie do przesyłania plików. Obsługuje wiele usług umożliwiających przesyłanie plików, a lista jest nieskończona. Szczególnie podoba nam się tryb przechwytywania, który pomaga zachować zawartość ekranu w takim stanie, w jakim był, gdy zacząłeś przechwytywać domyślne. Ponadto umożliwia również użytkownikowi nagrywanie nieograniczonej liczby filmów ze wszystkimi opcjami dostępnymi dla zwykłego przechwytywania obrazu.

Wśród jego głównych funkcji są przechwytywanie z adnotacjami wraz z automatyzacją umożliwiającą wydajne przepływy pracy, przechwytywanie zrzutów ekranu, ich edycję, konwersję do formatu PNG, usuwanie tła w celu uzyskania przezroczystej wersji, zapisywanie na Dysku Google, tworzenie obrazów we wszystkich rozmiarach lub przesyłanie miniatury.

Cena: bezpłatne i otwarte

Niesamowity zrzut ekranu

Niesamowity zrzut ekranu min

Awesome Screenshot to rozszerzenie dla przeglądarek takich jak Chrome i Firefox, które może przechwycić określoną część ekranu (witryny internetowej), widoczną sekcję w oknie przeglądarki lub całą stronę internetową za jednym razem. Oprogramowanie zawiera zintegrowany edytor, który pomaga dodawać kształty, wskaźniki i adnotacje zapewniające efekt rozmycia grafiki.

Bonus - zawiera konfigurowalne skróty klawiaturowe. Ponadto umożliwia zapisywanie obrazów w formatach JPG lub PNG w określonym katalogu lub we własnym wolnym miejscu w chmurze.

Cena: za darmo

Greenshot

Greenshot

Greenshot to ponownie bezpłatne narzędzie do przechwytywania ekranu typu open source, które ma klasyczny układ interfejsu użytkownika, dzięki czemu jest przyjazne dla użytkownika. Jedną z jego głównych funkcji jest funkcja zatrzymywania ekranu podczas przechwytywania. Oznacza to, że po przejściu do trybu przechwytywania zawartość ekranu jest zapisywana w taki sam sposób, jak przed rozpoczęciem przechwytywania.

Wśród innych jego funkcji jest opcja dodawania adnotacji, podświetlania i zaciemniania zrzutów ekranu, możliwość przechwytywania całej strony na jednym obrazie poprzez przewijanie strony, zamiast po prostu przechwytywania części strony, wybierania przechwyconego obszaru po prostu naciskając przycisk drukowania ekranu oraz przyjazne dla użytkownika narzędzie do zaznaczania wraz z lupą do wybierania tylko wymaganej części ekranu.

Cena: bezpłatne i otwarte

Zrzut ekranu Nimbus

Zrzut ekranu Nimbus

Nimbus Screenshot to kolejna świetna opcja oparta na przeglądarce i współpracująca ze wszystkimi głównymi przeglądarkami, takimi jak Chrome, Firefox i jako aplikacja komputerowa Windows. Pozwala nie tylko robić zrzuty ekranu całego okna przeglądarki, ale także wybranej sekcji lub całej strony internetowej. Ponadto umożliwia użytkownikom edytowanie i dodawanie adnotacji do zrzutów ekranu za pomocą zintegrowanych narzędzi.

Co więcej? Możesz także uzyskać wydruki obrazów, zapisywać obrazy na dysku systemowym lub w schowku, przesyłać je do chmury i łatwo je udostępniać. Aplikacja komputerowa zawiera funkcje wyświetlania ekranu dla tych, którzy chcą nagrywać klipy wideo.

Cena: za darmo

FireShot

OgnistyOprogramowanie FireShot umożliwia użytkownikom przechwytywanie ekranu z wybranej sekcji strony, rozszerzonego zrzutu ekranu całej strony internetowej lub w widocznym obszarze okna przeglądarki. Jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi przeglądarkami, takimi jak Firefox, Chrome i Internet Explorer.

Najlepsze w tym oprogramowaniu jest to, że umożliwia zapisywanie zrzutów ekranu w wielu formatach. Możesz także udostępniać zrzuty ekranu na różnych platformach mediów społecznościowych. Co więcej? Możesz także dodawać strzałki, kształty lub tekst, a nawet rysować po obrazach za pomocą wewnętrznego edytora oprogramowania. Ponadto możesz ustawić narzędzie tak, aby automatycznie otwierało swój ulubiony zewnętrzny edytor obrazów podczas robienia zrzutów ekranu.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Wersja Pro dostępna za 39,95 USD

Screenshot Captor

Screenshot CaptorScreenshot Captor to estetyczne narzędzie do przechwytywania ekranu, które jest nie tylko bezpłatne, ale także zawiera wiele funkcji. Oferuje wiele opcji przechwytywania ekranu i zintegrowane narzędzie do edycji. Umożliwia użytkownikom robienie zrzutów ekranu z całego ekranu, aktywnego okna, wybranej sekcji, a nawet wyodrębnianie obrazów ze skanera.

Następnie możesz zastosować różne efekty specjalne, przyciąć, obrócić, rozmyć, a nawet dodać adnotacje do tych obrazów. Najlepsze jest to, że narzędzie jest również dostępne w wersji przenośnej za darmo. Jednak aby uzyskać dostęp do oprogramowania, musisz zarejestrować się na forum DonationCoder, aby otrzymać bezpłatny klucz licencyjny.

Cena: za darmo

SnapCrab

SnapcrabSnapCrab to przydatne narzędzie do przechwytywania ekranu dla systemu Windows, które pomaga przechwytywać zrzuty ekranu w dowolnym miejscu na pulpicie. Umożliwia zapisywanie obrazów w różnych formatach, takich jak JPEG, PNG, a nawet GIF. A co najważniejsze, pozwala podświetlić obszar ekranu, który chcesz przechwycić, lub przechwycić cały ekran.

Oprogramowanie umożliwia przechwytywanie półprzezroczystych okien i stron internetowych z przeglądarki poprzez połączenie przez Sleipnir. Posiada również opcję samowyzwalacza, która pomaga śledzić każdą chwilę. Bonus - zintegrowane funkcje społecznościowe umożliwiają udostępnianie ekranu na różnych platformach społecznościowych.

Cena: za darmo

Snipaste

Snip PasteSnippet to uniwersalne narzędzie do przechwytywania ekranu, które umożliwia przechwycenie całego okna lub zaznaczenia. Pozwala używać, edytować lub dodawać adnotacje w taki sam sposób, jak zwykły zrzut ekranu, lub wklejać go z powrotem na pulpit w postaci pływającego okna obrazu.

To narzędzie do przechwytywania ekranu zawiera lupę i próbnik kolorów, a edytor obrazów zawiera podstawowe narzędzia do adnotacji, takie jak kształty, teksty, efekty rozmycia i znaczniki. Wycięte obrazy można również wkleić na pulpit w oknie obrazu oraz w oknach półprzezroczystych lub okienkach do klikania, aby uzyskać szybki dostęp.

Cena: za darmo

LightShot

LightshotLightShot to kolejny dodatek do bezpłatnych narzędzi do przechwytywania ekranu, który działa cuda na komputerze. Posiada responsywny i łatwy w użyciu interfejs, który umożliwia przechwytywanie zrzutów ekranu za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować skrót klawiszowy, a oprogramowanie zrobi zrzut ekranu części ekranu lub całego ekranu.

To narzędzie zawiera również narzędzie edytora do dodawania adnotacji tekstowych i innych zmian, podobnie jak inne programy do przechwytywania ekranu. Co więcej, możesz również utworzyć bezpłatne konto, które pomoże Ci mieć własną galerię online do szybkiego i łatwego przeglądania, udostępniania linków i tworzenia kopii zapasowych online.

Cena: za darmo

Screenpresso

ScreenpressoScreenpresso to darmowy program do przechwytywania ekranu ze wszystkimi dostępnymi funkcjami. Najlepszą częścią tego narzędzia jest zintegrowany edytor obrazów, który umożliwia dodawanie strzałek, balonów, numerowanych kroków i nie tylko.

Jest to lekki program oferujący opcje przechwytywania i dobry edytor przechwytywanego ekranu. M, może tworzyć wideo w formacie MP4.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja zaczyna się od 28,89 € na użytkownika.

Gadwin PrintScreen

Gadwin Print ScreenGadwin Printscreen to jedna z dobrze znanych aplikacji do przechwytywania ekranu, wyposażona w najnowocześniejsze funkcje edycji obrazu i adnotacji, a wszystko to w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Chociaż domyślnym klawiszem jest PrintScreen, istnieje wiele innych kombinacji klawiszy skrótu do pracy.

Narzędzie umożliwia przechwytywanie ekranu rywalizacji lub części okna. Po sfinalizowaniu ulubionej kombinacji możesz przejść do zakładki Miejsce docelowe, aby natychmiast wydrukować ekran, skopiować go do schowka lub zapisać w określonym folderze. Nie tylko to, narzędzie umożliwia również wybór spośród 6 dostosowywalnych formatów obrazu. Co więcej? Możesz również udostępnić zrzut ekranu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Cena: 30-dniowa bezpłatna wersja próbna dostępna; Aktualizacja zaczyna się od 6,45 USD

ScreenTake

ScreentakeScreenTake to kolejny skuteczny, ale darmowy program do przechwytywania ekranu, który nie tylko umożliwia przesyłanie zrzutów ekranu do chmury i tworzenie linków do udostępniania, ale także umożliwia przechwytywanie animowanych plików GIF.

Dodanie do niego umożliwia adnotacje, inteligentne wykrywanie (automatyczny wybór zrzutu ekranu), przesuwanie zmiany rozmiaru lub modyfikowanie dodanych rysunków, łatwe do udostępnienia, po prostu klikając opcję „wybierz zdjęcie i prześlij” z ikony programu i udostępnij, wsparcie dla Google WebP, dodawanie przezroczystych efektów do rysunków, szybki, prosty i poręczny interfejs, obsługa wielu języków i ekranów, i tak dalej.

Cena: za darmo

Rejestrator ekranu lodów

Przechwytywanie ekranu Lody min

Icecream Screen Recorder pomaga wyróżnić określone obszary lub sekcje przechwyconego obrazu. To wysoce innowacyjne, profesjonalne i aktualne oprogramowanie do nagrywania ekranu dla systemu Windows. to świetna alternatywa dla zwykłych narzędzi do przechwytywania ekranu dostępnych na rynku. To narzędzie jest idealne dla osób korzystających z wielu przeglądarek podczas codziennego surfowania po Internecie.

Niektóre z jego najlepszych funkcji obejmują opcję przechwytywania obrazu wybranej części strony lub całego okna, wszystkie standardowe funkcje przechwytywania ekranu, nagrywanie filmów online, możliwość przechwytywania różnych formatów wideo ze źródeł takich jak YouTube, Vimeo lub Dailymotion, możliwość przechwytywania wideo jednym kliknięciem, możliwość dodawania adnotacji, takich jak strzałki i okrągłe pola w filmach, możliwość zapisywania zrzutów ekranu bezpośrednio na dysk twardy oraz opcja zapisywania zrzutów ekranu w różnych formatach plików.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Wersja Pro dostępna za 29,95 USD

PickPick

Pickpick

Jeśli szukasz przyjaznego dla użytkownika narzędzia bogatego w funkcje, nie ma nic lepszego niż Pick-Pick. Oprócz pomocy w przechwytywaniu i edycji zrzutów ekranu, jest znany z wielu funkcji edycji, które są dostępne w tym samym interfejsie. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu wybrać z listy, która zawiera narzędzie do przechwytywania ekranu, kątomierz, próbnik kolorów, linijkę pikseli, tablicę, edytory obrazów itp.

Od dodawania adnotacji tekstowych lub rysowania strzałek, a nawet rysowania kształtów lub stosowania zaawansowanych edycji, możesz wiele zrobić dzięki zintegrowanemu edytorowi. Ponadto oprogramowanie jest darmowe i przenośne. Pomaga to zapisać go na dysku flash i używać go na dowolnym komputerze bez żadnej instalacji.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Wersja Pro dostępna za 29,99 USD

Snagit

Snagit

Chociaż nie jest to darmowe ani tanie narzędzie, ale Snagit uzasadnia swoją cenę swoimi funkcjami. Jest to jedno z najlepszych programów do przechwytywania ekranu, które znacznie się poprawiło dzięki nowej wersji 11, która działa również z systemem Windows 10. Oferuje funkcję Smart Window Detection, która przycina obrazy, aby automatycznie wybrać przechwytywanie całego okna lub tylko części okna.

To narzędzie oferuje również unikalną funkcję, którą jest narzędzie OneClick, które można przypiąć u góry wszystkich okien. Ułatwia to robienie zrzutów ekranu i wielu narzędzi do adnotacji. Co więcej, oferuje również szeroką gamę funkcji, które pomagają w sortowaniu, oznaczaniu i udostępnianiu ekranu.

Cena: 50 USD

FastStone Capture

Faststone CaptureFastStone Capture to kolejne narzędzie do przechwytywania ekranu, które zapewnia dużą elastyczność przechwytywania, od całego ekranu po dowolną część ekranu. Jest to niezwykle lekkie i intuicyjne narzędzie, które oferuje doskonale funkcjonalne okno przewijania, wbudowane łączenie obrazów, obsługę skanera, korzystny powiększony podgląd podczas ustawiania granic oraz obsługę przechwytywania i edycji wideo.

Co ciekawe, jest zawsze dostępny za pomocą klawisza skrótu i ​​nie przeszkadza innym programom ani operacjom. Posiada wbudowaną edycję lub wyjście do programów zewnętrznych.

Cena: 30-dniowy bezpłatny okres próbny; Aktualizacja dostępna za 19,95 USD

OBS

Obs Project

OBS to bezpłatne oprogramowanie typu open source do przechwytywania ekranu, które oferuje bezpłatnie rozwiązanie na poziomie biznesowym o jakości studyjnej. Oferuje pełne wsparcie dla wielu scen, proste i skuteczne nakładki, szczególnie dla nowego produktu z łatwą krzywą uczenia się, ale trudną do opanowania, klawiszami chrominancji i wbudowaną animacją.

Najlepszy ze wszystkich jest łatwy w użyciu, a także dostępny dla systemów Mac i Linux oprócz Windows.

Cena: za darmo

Mając mnóstwo narzędzi do przechwytywania ekranu dla systemu Windows, wybór właściwego może być trudny. Ale jeśli znasz swoje wymagania i chcesz skorzystać z najlepszych funkcji w najniższej cenie lub za darmo, możesz wybrać z powyższej listy i rozpocząć misję przechwytywania ekranu.