Filmy nie będą odtwarzane: jak naprawić kod błędu 0xc00d36c4 podczas odtwarzania filmów

Próbujesz odtworzyć swoje filmy w systemie, a huk pojawia się kod błędu: 0xc00d36c4, który uniemożliwia odtwarzanie jakichkolwiek filmów w systemie. Problem pojawia się zwykle po nowej instalacji systemu operacyjnego Windows lub podczas próby odtworzenia wideo z zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, takiego jak smartfon, aparat lub dysk flash USB. W rzeczywistości możesz również napotkać ten błąd podczas odtwarzania filmów w aplikacjach systemu Windows, takich jak Windows Media Player, Xbox, Groove itp.

Chociaż częściej przyczyną kodu błędu 0xc00d36c4 podczas odtwarzania wideo jest niezgodny format pliku lub kodek, może to być również spowodowane nieprawidłowym rozszerzeniem pliku, nieaktualnymi sterownikami systemowymi lub nieaktualnym sterownikiem karty graficznej. Tutaj możesz spróbować rozwiązać problem, aktualizując sterowniki, konwertując plik lub instalując pomocniczy kodek, ale jeśli nadal nie działa, być może plik wideo uległ uszkodzeniu.

Na szczęście mamy kilka poprawek dla tego kodu błędu, które wyjaśnimy w tym poście.

Metoda 1: Odtwórz wideo w innym odtwarzaczu multimedialnym

VLC Media player to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych, któremu zaufały miliony użytkowników na całym świecie, ponieważ obsługuje prawie wszystkie główne formaty plików. A co najważniejsze, jest to darmowe oprogramowanie. Pobierz i zainstaluj VLC Media Player, aby odtwarzać filmy, a to może rozwiązać problem.

Krok 1: Kliknij poniższy link ( oficjalna strona pobierania VLC Media Player ), aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję VLC Media Player dla Windows 10:

//www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Teraz po kliknięciu przycisku Pobierz otworzy się menu. Wybierz pakiet oparty na architekturze systemu (jeśli jest 32-bitowy lub 64-bitowy ) z menu.

Na przykład wybraliśmy Instalatora dla wersji 64-bitowej, ponieważ mamy system 64-bitowy . W przypadku wersji 32-bitowej lub wszystkich wersji można pobrać pakiet 7zip lub pakiet Zip .

Oficjalna strona pobierania Vlc Media Player do pobrania w oparciu o architekturę systemu

Krok 2: Po pobraniu kliknij, aby uruchomić instalację i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć instalację VLC Media Player .

Teraz odtwórz plik wideo i nie powinien już pokazywać żadnego błędu. Jeśli jednak nadal nie gra, postępuj zgodnie z następną metodą.

Metoda 2: naprawiając kodek

Jeśli obsługujący kodek nie jest zainstalowany na komputerze, musisz przekonwertować plik za pomocą oprogramowania naprawczego. Upewnij się, że znalazłeś niezawodne oprogramowanie do naprawy kodeka i zainstaluj poprawne, które pomoże ci odtworzyć wideo.

Jeśli filmy nadal się nie odtwarzają, wypróbuj poniższą metodę.

Metoda 3: uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów dla programu Windows Media Player

Krok 1: Przejdź do Start i wpisz Rozwiązywanie problemów w polu wyszukiwania systemu Windows.

Rozpocznij rozwiązywanie problemów z wyszukiwaniem w systemie Windows

Krok 2: Kliknij wynik lewym przyciskiem myszy, aby otworzyć okno ustawień rozwiązywania problemów .

Wynik Kliknij lewym przyciskiem myszy Ustawienia rozwiązywania problemów

Krok 3: W oknie Ustawienia rozwiązywania problemów przejdź do prawej strony. W sekcji Narzędzie do rozwiązywania problemów przewiń w dół i kliknij łącze Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów .

Rozwiązywanie problemów z ustawieniami Po stronie praw Rozwiązywanie problemów Dodatkowe rozwiązywanie problemów

Krok 4: Następnie w sekcji Przygotuj się i uruchom , wybierz Odtwarzanie dźwięku i kliknij przycisk Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów poniżej.

Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów Wstają i zaczynają odtwarzać dźwięk Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Krok 5: Pozwól narzędziu do rozwiązywania problemów z odtwarzaniem dźwięku wykryć problem, a po zakończeniu wyświetli zestaw urządzeń audio. Możesz wybrać ten, który chcesz naprawić i kliknąć Dalej .

Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami i poczekaj, aż wykryje i naprawi problem. Gdy to zrobisz, możesz spróbować odtworzyć wideo i powinno być odtwarzane bez żadnego błędu. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, wykonaj następną metodę.

Metoda 4: Za pomocą ustawień programu Windows Media Player

Krok 1: Przejdź do pola wyszukiwania Windows (obok Start ) i napisz Windows Media Player .

Uruchom Windows Search Windows Media Player

Krok 2: Kliknij wynik lewym przyciskiem myszy, aby otworzyć okno programu Windows Media Player .

Wynik Kliknij Windows Media Player

Krok 3: W okienku Windows Media Player przejdź do zakładki Organizuj w lewym górnym rogu i wybierz Opcje z menu.

Opcje organizowania programu Windows Media Player

Krok 4: W oknie dialogowym Opcje wybierz kartę Zgraj muzykę , a następnie przejdź do Kopiuj muzykę chronioną i odznacz pole obok niej.

Naciśnij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

To wszystko. Teraz spróbuj odtworzyć wideo w odtwarzaczu multimedialnym, a problem powinien zostać rozwiązany.