10 najlepszych darmowych alternatywnych menedżerów pobierania IDM

Co robi IDM? Internet Download Manager, znany również jako IDM, to oprogramowanie, które pomaga użytkownikowi pobierać pliki przez Internet do komputera w bardzo krótszym czasie, a także w zorganizowany sposób.

Aby uzyskać większe prędkości, można zainstalować to oprogramowanie. Internet Download Manager jest jednym z takich programów, które przyspiesza pobieranie na wiele sposobów. Nie tylko szybkość, ale także wiele opcji umożliwiających lepsze organizowanie „zadań i plików” pobierania. Internet Download Manager zazwyczaj rozbija plik na mniejsze komponenty lub części. A następnie te części zostaną załadowane jednocześnie z jednakową prędkością.

Przeczytaj także: - 6 najlepszych alternatyw BitTorrenta

Mamy pewne alternatywy dla Internet Download Managera, poza tymi alternatywami; niektóre z nich są dostępne bezpłatnie. Wśród nich omówimy kilka naprawdę dobrych alternatyw dla Internet Download Managera, które są darmowe.

 1. Darmowy menedżer pobierania

screen_win

jest na rynkach od około dziesięciu lat. Jest to jedno z najstarszych programów, a także dość popularne wśród użytkowników. Darmowy menedżer pobierania jest bardziej znany na rynku ze względu na możliwość szybszego pobierania filmów. Orbit Downloader obsługuje wiele formatów plików, takich jak HTTP, MMS i RTMP.

Filmy można pobierać z różnych witryn, takich jak YouTube, MySpace, Pandora i RapidShare. Orbit Downloader obsługuje różne przeglądarki, takie jak Internet Explorer, Firefox i Opera.

W niektórych kategoriach przewyższa nawet Internet Download Manager. Ma kilka podstawowych funkcji, ale jest bardzo ważne. To jest funkcja „Wstrzymaj i wznów”. Użytkownik może użyć tych funkcji, aby zatrzymać pobieranie pliku, a następnie uruchomić inny plik i ponownie wznowić poprzedni. W przypadku tego oprogramowania można zobaczyć duży zakres priorytetów.

To oprogramowanie jest wygodne w zarządzaniu, a główną zaletą programu Free Download Manager jest z pewnością możliwość pobierania plików wideo z głównych bibliotek wideo przez Internet.

Oprogramowanie można pobrać z poniższych linków: -

//www.freedownloadmanager.org/

 1. Pobierz Accelerator Plus

Download Accelerator Plus (DAP) to całkiem nowe oprogramowanie w porównaniu do Orbit, ale jest dość wydajne. Mocną stroną Download Accelerator Plus jest możliwość dzielenia pliku na fragmenty i jednoczesnego pobierania ich. Download Accelerator Plus szybko pobiera części pliku ze względu na możliwość pobierania z wielu witryn. Ta niesamowita funkcja daje DAP przewagę nad niektórymi programami na tym samym rynku.

Jest również dostępny dla systemów operacyjnych MAC i Microsoft Windows. Ma około trzech wersji. DAP ma świetne możliwości znalezienia najlepszego źródła przez Internet, aby szybko pobrać plik. Po znalezieniu jednego źródła wolniej, po prostu przeskakuje do innego w celu pobrania, co oszczędza dużo czasu użytkownika.

Filmy można łatwo konwertować za pomocą Download Accelerator Plus. DAP umożliwia użytkownikowi jednoczesne oglądanie filmów, gdy są one nadal pobierane. Opracowali własną metodę, która różni się od programu Internet Download Manager. Ponad 250 milionów użytkowników pobrało DAP.

Inne postanowienia dotyczą porządkowania plików w kolejce zgodnie z priorytetami i zarządzania plikami multimedialnymi. DAP dostarcza również informacje o pliku pobieranym przez użytkownika i określa potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli takie istnieje.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//www.speedbit.com/dap/

 1. Internetowy Akcelerator Pobierania

ida

Internet Download Accelerator (IDA) został opracowany przez firmę WestByte Software dla systemu operacyjnego Microsoft Windows. W niektórych miejscach jest również znany jako Download Master. Po zainstalowaniu IDA można go dodać do dowolnej przeglądarki uruchomionej na komputerze, takiej jak Internet Explorer, Google Chrome, Opera i Firefox. Gdy tylko pobieranie dowolnego pliku zostanie wywołane, IDA włączy się do akcji.

Internet Download Accelerator może być również używany poprzez umieszczenie w nim adresu URL, co ostatecznie uruchomiłoby pobieranie. Istnieje możliwość kontroli prędkości, najwyższej prędkości pobierania i jej regulacji.

IDA optymalizuje przepustowość połączenia, co nie ogranicza szybkości pobierania pliku. Dostępny jest „Harmonogram”, który umożliwia zaplanowanie pobierania plików na określony czas. Typ pliku może zostać automatycznie wykryty, a następnie bez wysiłku umieszczony w kategoriach. Kategorie są już wstępnie zdefiniowane w IDA.

Możesz także wyszukiwać pliki za pomocą IDA. Jest kompatybilny ze wszystkimi typami protokołów, takimi jak HTTP, FTP i HTTPS. Kiedy IDA trafiło na rynek, pojawiły się pewne problemy w oprogramowaniu, ale później zostały one naprawione przez programistów, co czyni go jednym z najbardziej wydajnych programów do pobierania.

IDA zapewnia zauważalnie bogate wrażenia użytkownika, zapewniając lepszy interfejs niż inne podobne oprogramowanie. Zawiera również szczegółowe informacje o tym, jak poprawić błędy podczas pobierania, jeśli takie istnieją. Posiada również własny odtwarzacz multimedialny. Aktualizacje oprogramowania pojawiają się w miarę korzystania z niego. Inne podstawowe funkcje, takie jak wstrzymywanie, wznawianie i zatrzymywanie pobierania, są dostępne za jednym kliknięciem.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//www.westbyte.com/ida/

 1. FlashGet

FlashGet, początkowo znany jako „JetCar” ze względu na niesamowitą prędkość pobierania, jest menedżerem pobierania. Ma dwie wersje, jedną płatną, a drugą bezpłatną, ale zawiera reklamy. Nawet FlashGet ma możliwość pobierania plików z różnych źródeł metodą podziału plików.

Podobnie jak wyżej wymienione oprogramowanie, nawet FlashGet obsługuje wiele protokołów. Bez konieczności obsługi nasion pobierania, FlashGet robi to wszystko automatycznie. Użytkownik może znaleźć wiele kategorii, które są już zdefiniowane. Pliki torrent są również obsługiwane przez to oprogramowanie i może być możliwych wiele zadań wielozadaniowych z pobieraniem plików.

Kolejną dodatkową cechą jest to, że gdy tylko pobieranie pliku zostanie zakończone, FlashGet zostanie uruchomiony w celu sprawdzenia złośliwego oprogramowania i wirusów. Ma możliwość natychmiastowego naprawienia błędów, jeśli zostaną znalezione po pobraniu. Oczywiście nie trzeba dodawać, że szybkość, jaką daje oprogramowanie FlashGet, jest naprawdę imponująca i okazuje się, że jest to stabilne oprogramowanie. Co ciekawe, posiada unikalną technikę, która optymalnie wykorzystuje zasoby i nie wpływa w żaden sposób na system.

Jest zbyt wiele osób, które używają oprogramowania FlashGet, głównie z powodu wyżej wymienionych funkcji. FlashGet to z pewnością oprogramowanie, które można polecić użytkownikom.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//www.flashget.com/en/download.html

 1. JDownloader

JDownloader jest zbudowany na platformie java. JDownloader wkrótce po swoim debiucie odniósł szybki sukces dzięki zbyt dużej liczbie pobrań, znanym przede wszystkim ze swoich kompetencji w zapewnianiu szybkości pobierania. Jego strona internetowa miała zbyt duży ruch, a także zdobyła kilka nagród jako „nowicjusz”.

Jest kompatybilny nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale także z systemami Linux i Mac. System operacyjny. Tak więc dla użytkowników Linuksa JDownloader musi być jedną z najlepszych opcji Internet Download Managera. Dzięki JDownloader możesz zdecydować, ile plików chcesz pobrać razem. Tak więc, zazwyczaj w przypadku IDM, użytkownik pobierałby wszystkie pliki razem, tutaj z JDownloader, użytkownik ma prawo wybrać określone pliki do pobrania razem. Tak więc preferencja jest należna. Czas oczekiwania jest skrócony, ponieważ umożliwia każdemu pobieraniu nowy adres IP.

Procedura instalacji jest również dość prosta, a działanie oprogramowania jest świadomie bardzo łatwe w obsłudze. JDownloader ma uderzająco podobne funkcje do IDM. Tak więc, osoby, które znają IDM i chcą podobnej bezpłatnej wersji IDM, zawsze mogą wybrać JDownloader. Jest to program do pobierania typu open source, co oznacza, że ​​jest wiele obszarów do zmian i ulepszeń, ponieważ zbyt wielu programistów poświęca swój czas na rozwój oprogramowania i odkrywanie różnych innych wymiarów.

JDownloader obsługuje wiele języków i może obsługiwać różne motywy.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//jdownloader.org/download/index

 1. Darmowy Rapid Downloader

free-rapid-downloader

Free Rapid Downloader to także oprogramowanie, które jest rozwijane w java. Free Rapid Downloader (FDR) specjalizuje się w pobieraniu plików z platform takich jak YouTube, Facebook, Picasa i Rapidshare. Technika używana w FRD polega na tym, że po prostu podnosisz adres URL żądanego pliku w Internecie i upuszczasz go na FRD. Wszystkie inne procesy są obsługiwane przez FRD.

Darmowy Rapid Downloader jest zdecydowanie postrzegany jako alternatywa dla Internet Download Managera z wielu powodów. FRD będzie mieć zapis wszystkich pobrań do daty, chyba że je usuniesz. Ta funkcja pomoże Ci, jeśli będziesz musiał je polecić w przyszłości. Obsługuje około 700 witryn lub więcej. Regularnie dostępne są aktualizacje wtyczki. Charakterystyczną cechą zapewnianą przez FRD jest to, że sprawdza, czy plik jest już dostępny na serwerze, czy nie.

Ma opcję automatycznego wyłączania, a także rozpoznawania CAPTCHA. Oprócz Microsoft Windows jest również kompatybilny z systemem operacyjnym Mac i Linux.

Jeśli jesteś wielkim fanem FRD i po prostu zaskoczyło Cię jego działanie, możesz przekazać darowizny na ich stronie internetowej. Interfejs obsługuje wiele języków dla użytkowników w różnych regionach.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//wordrider.net/freerapid/download.htm

 1. Mieć rację

GetRight istnieje na rynkach od bardzo dawna. Został wydany gdzieś około 1997 roku. Główną cechą GetRight w tamtym momencie była możliwość zapewnienia użytkownikowi nieprzerwanego pobierania. Oczywiście w tamtym czasie na rynku było tylko kilku graczy. Aby uzyskać dużą prędkość, będzie szukał wielu źródeł pliku.

GetRight ma swoją kluczową moc w „Planowaniu”. Planowanie pobierania to coś, co jest bardzo łatwe dzięki GetRight. Możesz zarządzać pobieraniem, zatrzymując i wznawiając według własnego uznania. Nawet jeśli plik jest w połowie drogi do twojego systemu i nastąpi awaria zasilania, GetRight wznowi działanie od miejsca, w którym pobieranie zostało zatrzymane, oszczędza to dużo czasu dla użytkownika i nie trzeba dodawać, jego irytacji i wysiłku. Posiada również opcję „Recovery”.

To nawet wykracza poza to, pozwalając na wyłączenie maszyny, gdy tylko pobieranie zostanie zakończone. Zawsze możesz zaplanować pobieranie na później, używając GetRight. Możesz zostawić maszynę i zaplanować pobieranie, GetRight włączy połączenie internetowe i pobierze plik za Ciebie.

Pliki BitTorrent są obsługiwane, a oprogramowanie można również zintegrować z różnymi przeglądarkami, takimi jak Mozilla i Internet Explorer. GetRight ochroni system przed złośliwym oprogramowaniem i zadba o bezpieczeństwo.

Dostępna jest bezpłatna i płatna wersja oprogramowania GetRight.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//getright.com/

 1. Darmowy menedżer pobierania

Free Download Manager jest na rynku od dekady lub dłużej. Free Download Manager (FDM), kiedy został wydany, był płatnym oprogramowaniem, ale później został przekształcony w bezpłatne oprogramowanie do pobrania. FDM ma swoją silną pozycję w organizowaniu plików „podczas pobierania” i „po pobraniu”. Pozwala tworzyć foldery w folderach, dzięki czemu lepiej zarządza pobranymi plikami.

Free Download Manager obsługuje popularne protokoły, takie jak HTTP, MMS i FTP. FDM pozwala użytkownikowi zobaczyć stan pobierania, jest wyposażony w pasek postępu, który informuje o stanie pobierania. Obsługuje również pliki BitTorrent. Możesz go również używać na różnych maszynach, bez konieczności instalowania oprogramowania na każdym komputerze i dalszej konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć wersję przenośną na innych komputerach; resztą zajmie się oprogramowanie.

FDM może pobierać filmy; szczególnie jego zdolność do pobierania filmów w formacie FLV jest niesamowita. Filmy z bibliotek wideo, takich jak YouTube i Google Video, można łatwo pobrać jednym kliknięciem. Co więcej, możesz także konwertować filmy do niektórych z powszechnie używanych formatów plików wideo. FDM pozwoli użytkownikowi oglądać filmy nawet przed ich całkowitym pobraniem.

Inne typowe funkcje, które można znaleźć w programie Free Download Manager to nieprzerwane pobieranie, korekty ruchu, pobieranie plików apt, obsługa wielu języków i oczywiście ma podstawową funkcję przyspieszenia pobierania. Oprogramowanie jest typu open source.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//ccm.net/download/download-66-free-download-manager

 1. Mipony

mifonia

Mipony, oprogramowanie do pobierania plików z Internetu, jest również darmowe i stabilne. Mipony jest zasadniczo przeznaczony dla systemu operacyjnego Microsoft Windows. Możesz pobierać pliki z Rapidshare za pomocą Mipony. To samo może być użyte również dla Megaupload, Hotfiles i FileServe. Działa na zasadzie pobierania wsadowego, w której użytkownik może pozostawić problem pobierania całkowicie na Mipony.

Mipony jest dostarczanych od czasu do czasu z wieloma aktualizacjami, za każdym razem coraz lepszymi. Interfejs jest całkiem dobrze zaprojektowany i można go obsługiwać przy minimalnym wysiłku. Mipony będzie pracować nad „ustalaniem priorytetów”. Oprogramowanie decyduje o liczbie plików, które można pobrać razem, a jednocześnie daje użytkownikowi możliwość uszeregowania ich według ważności.

Mipony powie, czy łącza nie są dostępne na serwerach. Mipony ma również usługi Premium, ale będziesz potrzebować Premium Mipony tylko wtedy, gdy chcesz pobrać mega pliki, w przeciwnym razie normalna wersja, która jest bezpłatna, będzie ci bardziej niż lepsza. Jednym z wyróżników Mipony jest to, że jest również dostępny na platformę Android, dlatego użytkownicy mobilni również mogą z niego skorzystać. Masz więc Mipony dla użytkowników Androida, Microsoft Windows, a także systemu operacyjnego Mac. Mipony zawiera również wiele wtyczek CAPTCHA. Osadzanie w przeglądarce jest bardzo wygodne, ponieważ ma ona możliwość samodzielnego wyszukiwania linków.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//www.mipony.net/en/download.php

 1. EagleGet

EagleGet jest specjalnie zaprojektowany dla systemu operacyjnego Microsoft Windows. EagleGet to także oprogramowanie, którego można używać do pobierania; zapewni Ci dużą prędkość bez żadnych przerw. EagleGet biegle wykorzystuje technikę „wielowątkowości”, która rozkłada pliki, a następnie je pobiera. A problemy, takie jak awaria systemu lub awaria zasilania w Twojej okolicy, można rozwiązać za pomocą EagleGet, ponieważ może on wznowić pobieranie od miejsca, w którym zostało zatrzymane.

Najczęściej używane przeglądarki są obsługiwane przez EagleGet. Filmy można pobierać, a nawet filmy w wysokiej rozdzielczości są obsługiwane. Umożliwia konwersję filmów z internetu, nawet HD, do formatu audio. EagleGet troszczy się o ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, ponieważ dokładnie je weryfikuje.

Dostępna jest specjalna funkcja o nazwie Video Sniffer, która umożliwia użytkownikowi pobieranie filmów bez żadnych reklam. Szybkość pobierania można również kontrolować za pomocą EagleGet. EagleGet obsługuje około 20 języków. Kontroluje prędkość, ponieważ dostosowuje się odpowiednio do pobierania partii. „TaskMonito” to funkcja, która pozwala użytkownikowi obserwować zadania w oprogramowaniu.

W początkowej wersji tego oprogramowania było kilka błędów, ale większość z nich została naprawiona w obecnej wersji. Interfejs może być używany bardzo wygodnie przy minimalnej wiedzy na temat oprogramowania.

Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku: -

//www.eagleget.com/

//download.cnet.com/EagleGet/3000-2071_4-75843811.html

Te dziesięć programów jest z pewnością najlepszych na rynku i jest zalecaną alternatywą dla „Internet Download Managera”. Oprócz wyżej wymienionych programów do pobierania, istnieje również kilka innych, które mogą zapewnić ponadprzeciętną wydajność. Znajdź poniżej nazwy takich programów i linki do ich pobrania: -

 • Go! Zilla Download Manager

Link: - //www.gozilla.com/

 • Pobierz Accelerator Manager.

Link - //www.damdownloader.com/

 • Pobierz Express.

Link - //download.cnet.com/Download-Express/3000-2071_4-46310.html

 • Świeże pobieranie.

Link - //freshdevices.com/freshdown.html

 • Star Downloader.

Link - //star-downloader.en.softonic.com/