Jak zwiększyć głośność plików audio za pomocą Audacity za darmo

oglądanie lub słuchanie dźwięku lub obrazu o niskim poziomie głośności jest naprawdę frustrujące. istnieje wiele narzędzi online i offline, których można użyć do zwiększenia głośności dźwięku. MP3 głośniej, Audacity itp. To tylko kilka z nich. Tutaj omówimy Audacity, które jest narzędziem offline do tego samego.

Audacity to narzędzie innej firmy, które jest obsługiwane zarówno na platformach Linux, jak i Windows. Jest dostępny bezpłatnie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Przeczytaj także: - Jak naprawić problemy z głośnością w systemie Windows-10

W przeciwieństwie do narzędzi online, takich jak MP3 głośniej, zaletą audacity jest to, że możemy zwiększyć dźwięk określonej części ścieżki, a nie całego klipu audio lub wideo. Najpierw przyjrzyjmy się jego procedurze pobierania, a następnie działaniu.

pobieram

Kliknij tutaj, aby przejść do strony pobierania.

Strona pobierania Audacity

kliknij łącze i pobierz plik zip. Wyodrębnij go i uruchom plik .exe, aby zainstalować.

Po zakończeniu instalacji możesz od razu użyć Audacity, klikając skrót utworzony na pulpicie.

Jeśli twój skrót nie został jeszcze utworzony, utwórz go, klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie i utwórz skrót do Audacity, przeglądając pliki.

ii. praca

Mam nadzieję, że masz gotowy Audacity do uruchomienia.

Teraz otwórz Audacity, pojawi się następujące okno.

Załaduj plik audio

załaduj plik audio, który chcesz edytować. Możesz to zrobić otwierając Plik -> otwórz -> Wybierz plik. Niebieska część ścieżki przedstawia zawartość audio. Jeśli nie chcesz zwiększać głośności całej ścieżki, wybierz żądaną część, klikając i przeciągając na niebieskim obszarze pokazanym w oknie. W przeciwnym razie nie jest wymagany żaden konkretny wybór. Program uzna całą ścieżkę za plik do edycji.

Wybierz fragment utworu do edycji

Po dokonaniu wyboru kliknij opcję „Efekt” na pasku narzędzi i wybierz „Wzmocnij” z wyświetlonej listy.

Opcja wzmocnienia

Następnie za pomocą suwaka można dostosować wymaganą wielkość wzmocnienia.

Okno wzmacniacza audio

Należy pamiętać, że wzmocnienie jest mierzone w decybelach (dB).

Zaznacz pole wyboru „zezwól na wycinanie” i kliknij OK, aby wprowadzić zmiany.

Pamiętaj też, że audacity służy nie tylko do zwiększania głośności plików audio. Daje wiele innych funkcji niż edycja plików audio. Usuwanie szumów, wycinanie i łączenie dźwięku itp. To tylko niektóre z nich.