Jak wyłączyć lub włączyć porty USB w systemie Windows

Jak wyłączyć lub włączyć porty USB w systemie Windows: - Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie możesz podłączyć USB do komputera w szkole? A może czułeś się zmęczony mówieniem znajomym, jak bardzo nie chcesz, aby podłączali swoje USB do laptopa? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych dwóch pytań jest twierdząca, ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej, aby poznać różne metody, za pomocą których możesz włączać i wyłączać porty USB.

Zmieniając wpisy w Edytorze rejestru

Uwaga: Poniższe kroki działają tylko wtedy, gdy sterownik pamięci USB został już zainstalowany.

KROK 1 - Przede wszystkim musisz uruchomić program Edytor rejestru . W tym celu naciśnij razem klawisze WIN + R , aby otworzyć okno dialogowe Uruchom . Gdy otworzy się okno dialogowe Uruchom , wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter.

1run

KROK 2 - Otwiera się nowe okno Edytora rejestru . W następnej kolejności musisz przejść do następującej ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ USBSTOR

2navigate

3usbStor

KROK 4 - Teraz w prawym okienku odpowiadającym kluczowi USBSTOR , będziesz mógł zobaczyć wpis o nazwie Start . To jest wpis, w którym musimy wprowadzić zmiany.

4start

KROK 5 - Kliknij dwukrotnie wpis Start . Otworzy się nowe okno do edycji tej wartości DWORD. Tutaj pod wypełnionymi danymi wartości , wartość będzie wynosić 3. Musisz zmienić ją na 4, jak pokazano na zrzucie ekranu podanym poniżej, aby wyłączyć porty USB. Jeśli chcesz włączyć porty, po prostu przywróć wartość z powrotem do 3.

5valueData

Poprzez Menedżera urządzeń

KROK 1

  • Musisz uruchomić Menedżera urządzeń . W tym celu naciśnij razem klawisze WIN + R , aby otworzyć okno dialogowe Uruchom . Kiedy się otworzy, wpisz devmgmt.msc i naciśnij klawisz Enter.

6devMgmt

KROK 2

  • Menedżer urządzeń okno otwiera. Znajdź wpis o nazwie Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej . Kliknij skojarzoną z nią boczną strzałkę, aby wyświetlić jej zawartość.

7USBControllers

KROK 3

  • Teraz możesz spróbować wyłączyć każdy z wpisów w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej, aby wyłączyć porty USB. Jeśli problem polega na tym, że porty nie działają, spróbuj włączyć sterowniki tutaj.

8wyłączyć

Zmieniając konfigurację BIOS

Jeśli powyższe dwie metody nie działają, zawsze możesz spróbować zmienić konfigurację BIOS-u. W tym celu wykonaj czynności podane poniżej.

KROK 1

Przede wszystkim wejdź do BIOS-u. Możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat Jak otworzyć ustawienia UEFI BIOS w systemie Windows 10, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące dostępu do systemu BIOS.

KROK 2

Po wejściu do systemu BIOS poszukaj karty Zaawansowane . Tutaj upewnij się, że obsługa starszych urządzeń USB i funkcje USB są wyłączone.

9bios

KROK 3

Po zakończeniu możesz wyjść z systemu BIOS. Zazwyczaj klawisz F10 służy do zapisywania i wychodzenia z systemu BIOS.

KROK 4

Po ponownym uruchomieniu systemu sprawdź, czy pomyślnie wyłączyłeś porty USB.

Mam nadzieję, że jedna z powyższych 3 metod zadziałała dla Ciebie. Jeśli utkniesz na którymkolwiek z kroków, możesz zostawić komentarz. Chętnie pomożemy.