Poprawka - problem ze sterownikiem IDT HD Audio Codec w systemie Windows 10

Microsoft robił wszystko, co w ich mocy, tworząc Windows 10, ponieważ każdy miał od niego wiele oczekiwań. Windows 10 jest lepszy od swoich poprzedników pod wieloma względami, ale to, co sprawia, że ​​nie jest tak skuteczny, to błędy i błędy. Windows 10 jest pełen błędów i błędów. I bez względu na to, jak bardzo Microsoft próbuje je naprawić przy każdej aktualizacji, niektóre nowe zawsze pojawiają się znikąd.

Kiedy ludzie uaktualniali swoje komputery do Windows 10, na początku wszystko wyglądało dobrze. Ale w ciągu kilku dni (godzin?) Zaczęli zauważać w nim wiele błędów i błędów. Część z nich została naprawiona w pierwszej aktualizacji, ale wkrótce ich miejsce zajęły nowe i cykl trwał dalej. Jednym z takich błędów, który nęka użytkowników systemu Windows 10, jest błąd sterownika IDT High Definition Audio Codec Driver. Ten błąd powoduje brak dźwięku z komputera. Zwykle ten problem występuje po uaktualnieniu komputera do systemu Windows 10 lub po zainstalowaniu dowolnej aktualizacji systemu Windows 10. Zwykle dzieje się tak, gdy sterownik jest nieaktualny. Ale może się to również zdarzyć z innych powodów. Ten problem dotyka wielu użytkowników systemu Windows, a jeśli jesteś jednym z nich, nie ma się czym martwić. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać problem. Po prostu postępuj zgodnie z metodami wymienionymi poniżej,jeden po drugim, aż problem zostanie rozwiązany.

Istnieje tylko kilka metod naprawienia tego błędu. Postępuj zgodnie z tymi metodami i wykonaj je uważnie, aby rozwiązać problem.

Metoda pracy : -

Na klawiaturze naciśnij klawisz z logo systemu Windows i X (w tym samym czasie), aby wyświetlić menu szybkiego dostępu.

1 - Kliknij Menedżer urządzeń.

2 - Rozwiń wejścia i wyjścia audio

3 - Kliknij prawym przyciskiem myszy na IDT High Definition Audio CODEC

4 - Wybierz opcję Aktualizuj sterownik

5 - Kliknij opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze.

6 - Wybierz urządzenie High Definition Audio

7 - Kliknij Dalej

8 - Kliknij Tak w komunikacie ostrzegawczym

9 - Uruchom ponownie komputer.

Mam nadzieję, że to jest naprawione. Jeśli nie zostanie rozwiązany, przejdź do następnej metody podanej poniżej.

1. Potwierdź, że jest to problem ze sterownikiem

Przed rozpoczęciem rozwiązywania problemu musisz się upewnić, że to sterownik powoduje problem. Ponieważ błąd mógł być spowodowany również z innego powodu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby potwierdzić, że jest to problem ze sterownikiem.

 

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Menedżer urządzeń.

 Menadżer urządzeń

Krok 2. Tutaj rozwiń opcję Kontrolery dźwięku, wideo i gier .

Rozwiń pozycję Kontrolery dźwięku, wideo i gier

Krok 3. W sekcji Kontrolery dźwięku, wideo i gier znajdziesz IDT High Definition Audio CODEC . Teraz musisz się upewnić, czy na jego ikonie znajduje się żółty znak zapytania lub wykrzyknik. Jeśli obecny jest żółty znak, przyczyną problemu jest sterownik.

Postępuj zgodnie z następną metodą, aby rozwiązać ten problem.

2. Zainstaluj ponownie sterownik

Po potwierdzeniu, że jest to sterownik, który powoduje problemy, ponownie zainstalujemy sterownik dla IDT High Definition Audio CODEC. Ta metoda zadziałała dla większości użytkowników. Wykonaj czynności wymienione poniżej, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Menedżer urządzeń .

Menadżer urządzeń

Krok 2. Rozwiń Kontrolery dźwięku, wideo i gier i kliknij prawym przyciskiem myszy IDT High Definition Audio CODEC . Wybierz Aktualizuj sterownik .

Zaktualizuj sterownik audio

Krok 3. W następnym kroku wybierz opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze .

Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze

Krok 4. Teraz zobaczysz tutaj dwie lub więcej opcji. Wybierz Urządzenie audio o wysokiej rozdzielczości . Nie musisz wybierać IDT High Definition Audio CODEC. Następnie kliknij Dalej .

Krok 5. Jeśli pojawi się komunikat ostrzegawczy, kliknij TAK .

Krok 6. Po zakończeniu procesu instalacji sterownika uruchom ponownie komputer.

To powinno rozwiązać problem. Ale jeśli nadal masz ten sam problem, postępuj zgodnie z następną metodą.

3. Zainstaluj najnowszy sterownik ze strony internetowej

Ponieważ ponowna instalacja sterownika w trybie offline nie zadziałała, będziesz musiał spróbować zainstalować najnowszy sterownik. W tym celu przejdź do witryny internetowej producenta komputera i pobierz plik instalacyjny sterownika dla IDT High Definition Audio CODEC. Po pobraniu kliknij go dwukrotnie i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować sterownik.

To powinno rozwiązać problem. Jeśli nadal masz problem, postępuj zgodnie z następną metodą.

4. Zainstaluj sterownik w trybie zgodności

Wiele sterowników wydanych dla systemów operacyjnych przed Windows 10, które doskonale współpracują z Windows 10. Działa to również wstecz. Oznacza to, że wiele sterowników wydanych dla systemu Windows 10 działa całkiem dobrze w wersjach systemu Windows wcześniejszych niż Windows 10. Zatem w tej metodzie spróbujemy zainstalować najnowszy sterownik dla starszej wersji systemu Windows w trybie zgodności.

Krok 1. Zlokalizuj plik instalacyjny sterownika, który pobrałeś ostatnią metodą. Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Właściwości .

Wybierz Właściwości

Krok 2. Przejdź do zakładki Zgodność . Zaznacz pole obok opcji Uruchom ten program w trybie zgodności z . Następnie wybierz starszą wersję (Windows 8 lub Windows 7) z menu rozwijanego. Kliknij OK .

Uruchom w trybie zgodności

Krok 3. Teraz kliknij dwukrotnie plik instalacyjny, aby rozpocząć proces instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby go zainstalować.

Krok 4. Uruchom ponownie komputer.

Ta metoda powinna rozwiązać problem za Ciebie. Jeśli tak się nie stało, postępuj zgodnie z następną metodą.

5. Włącz usługi związane z dźwiękiem IDT

W tej metodzie włączymy niektóre usługi związane z IDT Audio. To może rozwiązać problem. Tutaj będziesz musiał zmienić Uruchomienie trzech usług na Automatyczne . Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom .

Uciekaj

Krok 2. Wpisz services.msc i kliknij OK .

Uruchom Services.msc

Krok 3. Zlokalizuj Windows Audio i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości .

Właściwości Windows Audio

Krok 4. Na karcie Ogólne wybierz typ uruchomienia  jako Automatyczny (Opóźniony start) lub Automatyczny . Kliknij Start, a następnie OK .

Automatyczne uruchamianie Windows Audio

Powtórz powyższe dwa kroki dla tych dwóch usług: Multimedia Class Scheduler i Windows Audio Endpoint Builder .

Krok 5. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

To powinno rozwiązać problem.

Jeśli udało Ci się rozwiązać ten problem inną metodą lub jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego problemu, wspomnij o nich poniżej w komentarzach.