Jak naprawić problem z ustawieniami serwera proxy LAN w systemie Windows 10

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy pracujesz w domu, korzystając z sieci lokalnej (LAN), czasami może zajść potrzeba skonfigurowania ustawień. Na przykład możesz chcieć zmienić liczbę urządzeń, które można podłączyć, i adresy IP, które te urządzenia otrzymają.

Jednak w wielu przypadkach możesz nie być w stanie tego zrobić, jeśli ustawienia serwera proxy sieci LAN są z jakiegoś powodu wyszarzone. Może zostać zaznaczone i wyszarzone może przypadkowo lub zmieniłeś niektóre ustawienia, których nie pamiętasz. Niezależnie od przyczyny, może to być frustrujące. Jest jednak dostępna poprawka, więc nie ma się czym martwić.

Zobaczmy, jak ponownie włączyć ustawienia sieci LAN w systemie Windows 10.

Rozwiązanie: za pośrednictwem Edytora rejestru

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + R na klawiaturze, aby otworzyć okno Uruchom . Teraz wpisz Regedit w polu wyszukiwania i naciśnij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru .

Win + R Regedit Ok

Krok 2: W oknie Edytor rejestru przejdź do poniższej ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer

Edytor rejestru Przejdź do ścieżki Ustawienia połączenia programu Internet Explorer Kliknij prawym przyciskiem myszy Modyfikuj

Krok 3: W oknie dialogowym Edytuj wartość DWORD (32-bitowa) zmień pole Dane wartości z 1 na 0 .

Kliknij OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Edit Dword) 32-bitowe okno dialogowe wartości Dane wartości 1 do 0 Ok

Otóż ​​to. Teraz uruchom ponownie komputer i powinieneś zobaczyć przycisk ustawień sieci LAN włączony na komputerze z systemem Windows 10.