Napraw błąd raportowania awarii VLC Błąd „Media Player właśnie się zawiesił”

VLC Media Player jest niewątpliwie jednym z ulubionych dla tych, którzy lubią bardzo często odtwarzać pliki audio i wideo. Jednak odtwarzacz jest również podatny na awarie i błędy, a jednym z nich jest „ Ups: właśnie zawiesił się odtwarzacz multimedialny VLC ”. Jest to częsty błąd, więc możesz go napotkać w dowolnym momencie, dla dowolnego losowego pliku (audio / wideo).

Awarie mogą być niepokojące, ale nie ma się czym martwić, ponieważ większość z nich można łatwo naprawić, podobnie jak ten błąd. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie 1: Korzystanie z narzędzi i preferencji

Krok 1: Otwórz odtwarzacz multimedialny VLC i kliknij Narzędzia w górnej części okna. Następnie kliknij opcję Otwórz Preferencje z menu kontekstowego.

Preferencje narzędzi VLC Media Player

Krok 2: W oknie Simple Preferences kliknij Input / Codecs u góry, a następnie przejdź do opcji dekodowania przyspieszanego sprzętowo . Tutaj kliknij listę rozwijaną i ustaw ją na Automatycznie . Kliknij przycisk Zapisz u dołu.

Proste preferencje Wprowadzanie kodeków Przyspieszone sprzętowo dekodowanie Automatyczne zapisywanie

Krok 3: Teraz ponownie przejdź do Narzędzia i kliknij Preferencje, jak pokazano w kroku 1 . W oknie Simple Preferences kliknij opcję Video u góry. Teraz przejdź do opcji Wyjście i ustaw pole na wyjście wideo OpenGL . Kliknij przycisk Zapisz , aby zapisać zmiany i wyjść.

Proste preferencje Wyjście wideo Wyjście wideo Opengl Zapisz

To wszystko. Skończyłeś ze zmianą ustawień i teraz powinieneś móc odtwarzać swoje ulubione audio i wideo bez wyświetlania błędu.

Rozwiązanie 2 - Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

1. Otwórz odtwarzacz multimedialny VLC.

2. Kliknij Narzędzia .

3. Kliknij preferencje .

4. Teraz kliknij Input / Codecs .

5. Teraz wybierz wyłącz z listy rozwijanej dla dekodowania przyspieszanego sprzętowo .

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe Vlc