Napraw urządzenie kompozytowe USB to starsze urządzenie USB w systemie Windows 10

USB 3.0 był ogromnym postępem w erze przesyłania danych. Szybkość przesyłania danych w przypadku USB 3.0 jest 10 razy większa niż w przypadku jego poprzednika USB 2.0.

USB 3.0 wymaga dedykowanych portów USB w kolorze niebieskim. Większość systemów obsługuje go obecnie. Nie oznacza to, że USB 3.0 nie będzie działać z gniazdami USB 2.0 lub odwrotnie. Jedyną konsekwencją byłoby to, że prędkość transferu byłaby niższej jednostki, np. jeśli podłączymy urządzenie USB 2.0 do niebieskiego portu USB 3.0, pozwoli to tylko na prędkości USB 2.0.

Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili następujący błąd:

Urządzenie kompozytowe USB jest starszym urządzeniem USB i może nie działać z USB 3.0.

Urządzenie USB Composite to starsze urządzenie USB

Chociaż ten błąd sugeruje, że urządzenie USB nie powinno działać z USB 3.0, wiemy, że tak nie jest.

Rozwiązanie tego problemu jest następujące:

Rozwiązanie 1] Zaktualizuj sterowniki urządzenia USB

Zewnętrzne urządzenia USB ładują własne sterowniki po ich włożeniu i wykryciu przez urządzenie. Utrudnia to aktualizację sterowników, ponieważ USB nie jest w pierwszej kolejności akceptowane przez system.

Naszym najlepszym rozwiązaniem przy rozdzielczości jest pobranie sterowników ze strony producenta i zainstalowanie ich w systemie. Spróbuj następnie podłączyć urządzenie USB i sprawdź, czy działa.

Rozwiązanie 2] Zaktualizuj / zainstaluj ponownie sterowniki USB

1] Naciśnij Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. Wpisz devmgmt.msc i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Menedżera urządzeń.

2] Przewiń do sterowników uniwersalnych kontrolerów magistrali szeregowej i rozwiń tę listę. Kliknij prawym przyciskiem myszy i zaktualizuj każdy sterownik kontrolera USB. Możesz również rozważyć odinstalowanie sterowników i ponowne uruchomienie systemu w celu ich ponownej instalacji.

Sterowniki USB

Rozwiązanie 3] Sprawdź kable połączeniowe

W przypadku podłączania urządzeń, takich jak drukarki, miałyby one oddzielne kable do podłączenia urządzenia do portu. Możesz zmienić kabel połączeniowy i sprawdzić, czy działa.