Jak zablokować wszystkie witryny internetowe z wyjątkiem jednej w systemie Windows 10

Jeśli pracujesz w biurze, możesz chcieć ograniczyć dostęp do Internetu dla swoich pracowników tylko do kilku odpowiednich witryn z wyjątkiem kilku. To samo dotyczy również dzieci. Możesz chcieć, aby Twoje dzieci miały dostęp tylko do tych stron internetowych, które uważasz za odpowiednie dla ich wieku i blokowały resztę.

Chociaż w przypadku dzieci możesz ograniczyć wszystkie witryny internetowe, z wyjątkiem kilku, korzystając z Kontroli rodzicielskiej, jest też inny sposób. Ta metoda jest również przydatna do blokowania wybranych witryn dla wszystkich, w tym dla pracowników. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie: za pośrednictwem opcji internetowych

Krok 1: Kliknij Start na pulpicie i wpisz Panel sterowania w polu wyszukiwania. Kliknij wynik.

Kliknij Start, wpisz Panel sterowania w polu wyszukiwania, naciśnij Enter

Krok 2: W oknie Panelu sterowania zmień Widok według na Duże ikony i wybierz Opcje internetowe .

Panel sterowania Widok według większych ikon Opcje internetowe

Krok 3: W otwartym oknie Właściwości Internetu kliknij kartę Połączenia , a następnie kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN .

Właściwości internetowe Zakładka Połączenie Ustawienia sieci LAN

Krok 4: W oknie Ustawienia sieci LAN , w obszarze Serwer proxy , zaznacz pole obok opcji Użyj serwera proxy dla sieci LAN .

Ustawienia sieci LAN Sprawdź Użyj serwera proxy dla swojej sieci LAN

Krok 5: Teraz w polu Adres poniżej dodaj proxy - 127.0.0.1 i ustaw pole Port na 80 . Następnie kliknij znajdujący się obok przycisk Advance .

Wpisz Proxy w Ustawieniu adresu Port Zaawansowane

Krok 6: W wyskakującym oknie Ustawienia proxy przejdź do sekcji Wyjątki i w obszarze Nie używaj serwera proxy dla adresów zaczynających się od , dodaj strony internetowe, do których chcesz uzyskać dostęp. Na przykład tutaj dodaliśmy YouTube i Google, abyśmy mogli uzyskać dostęp tylko do tych witryn. Więc wpisz www.youtube.com, a także youtube.com (bez www), aby działało. podobnie napisz www.Google.com oraz Google.com ((bez www), co oznacza, że ​​musisz dodać strony internetowe w obu wersjach, aby działały.

Oddziel adresy internetowe średnikiem.

Kliknij OK, aby zapisać i wyjść.

Wyjątki ustawień proxy Nie używaj serwera proxy dla adresów zaczynających się od Wpisz adresy internetowe

Ty, Twoi pracownicy lub dzieci możecie teraz uzyskiwać dostęp tylko do tych witryn internetowych, które ustawiliście w sekcji Wyjątki, a nie do pozostałych. Na przykład nie będziesz mógł korzystać z innych witryn poza Google.com i YouTube, jak pokazano powyżej.