Brak ikony Centrum akcji w poprawce paska zadań systemu Windows 10

Centrum akcji to kompleksowa usługa oferowana przez system Windows 10, w której wszystkie powiadomienia pojawiają się w jednym miejscu. Znajduje się w prawym dolnym rogu komputera, w obszarze powiadomień paska zadań. Tutaj możesz kliknąć powiadomienie, aby przejść do odpowiednich funkcji lub usług i uzyskać dodatkowe informacje. W tym obszarze możesz także zarządzać powiadomieniami i je wyczyścić, włączać / wyłączać określone funkcje, zwiększać lub zmniejszać jasność i nie tylko.

Czasami jednak na pasku zadań systemu Windows 10 brakuje Centrum akcji, co może trochę utrudnić. Możesz przegapić ważne powiadomienia związane z aktualizacją, synchronizacją lub nowymi dostępnymi plikami do pobrania ze sklepu Microsoft Store.

Podczas ponownego uruchamiania komputera, ponownego uruchamiania Eksploratora Windows (po zamknięciu procesu z Menedżera zadań) lub uruchamianie poleceń sfc i DISM w wierszu polecenia może czasami pomóc w odzyskaniu ikony, czasami może to być trudne.

Na szczęście ten problem można rozwiązać i możesz przywrócić Centrum akcji z powrotem na pasek zadań systemu Windows 10. Zobaczmy, jak to zrobić.

Metoda 1: Włączanie i wyłączanie ikon systemów

Często może to być po prostu problem z ustawieniami, w wyniku którego ikona centrum akcji mogła zostać z jakiegoś powodu wyłączona. Może to być przypadkowe lub spowodowane usterką. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu włączyć tę funkcję w aplikacji Ustawienia. Zobaczmy, jak to zrobić.

Krok 1: Przejdź do przycisku Start ( ikona Windows ) w lewym dolnym rogu pulpitu i kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu kontekstowe. Wybierz Ustawienia z menu.

Pulpit Start Kliknij prawym przyciskiem Menu Ustawienia

Krok 2: W oknie Ustawienia przejdź do Personalizacja .

Personalizacja ustawień

Krok 3: Na stronie Personalizacja kliknij opcję Pasek zadań po lewej stronie, a następnie po prawej stronie okna kliknij Włącz lub wyłącz ikony systemowe .

Personalizacja Pasek zadań Włączanie i wyłączanie ikon systemowych

Krok 4:  W następnym oknie przewiń w dół i znajdź centrum akcji . Przesuń przełącznik w prawo, aby go włączyć.

Włączanie i wyłączanie ikon systemowych Centrum akcji Włącz

Powinno to rozwiązać problem z brakującym Centrum akcji na komputerze z systemem Windows 10, a Centrum akcji powinno być ponownie widoczne w obszarze powiadomień systemu w prawym dolnym rogu, ale jeśli nadal nie widzisz ikony Centrum akcji, postępuj zgodnie z drugą metodą.

Metoda 2: zmieniając ustawienia rejestru

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w edytorze rejestru upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową danych rejestru, aby w przypadku utraty danych można było je odzyskać.

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisze Win + R na klawiaturze, aby otworzyć polecenie Uruchom .

Krok 2: W polu wyszukiwania Uruchom polecenie wpisz regedit i naciśnij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru .

Win + R Uruchom polecenie Regedit Ok

Krok 3: W oknie Edytor rejestru przejdź do poniższej ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows

Edytor rejestru Przejdź do ścieżki

Krok 4: Teraz przejdź do prawej strony panelu i kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar. Wybierz Nowy z menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Wartość DWORD (32-bitowa) z podmenu.

Pusty obszar po prawej stronie Kliknij prawym przyciskiem myszy Nowa wartość Dword (32-bitowa)

Krok 5: Kliknij prawym przyciskiem myszy nowo utworzoną wartość DWORD (32-bitową) i wybierz Zmień nazwę z menu prawego przycisku myszy.

Nowa wartość Dword Kliknij prawym przyciskiem myszy Zmień nazwę

Krok 6: Teraz zmień nazwę nowej wartości DWORD na DisableNotificationCenter .

Zmień nazwę New Dword Value Disablenotificationcenter

Krok 7: Teraz kliknij dwukrotnie tę nową wartość, aby otworzyć okno dialogowe Edytuj wartość DWORD (32-bitowa) . Przejdź do pola Dane wartości i ustaw je na 1 .

Naciśnij przycisk OK , aby zapisać zmiany i wyjść.

Edytuj dane wartości Dword (32-bitowe) OK

Teraz uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy ikona Centrum akcji wróciła na pasku zadań. Jeśli nadal nie widzisz Centrum akcji na pasku zadań systemu Windows, możesz wypróbować trzecią metodę.

* Uwaga - jeśli wartość DWORD - DisableNotificationCenter  jest już obecna w kluczu Windows , pomiń kroki 4, 5 i 6 i kontynuuj od kroku 7.

Metoda 3: Ponowna rejestracja Centrum akcji

Może się również zdarzyć, że z jakiegoś powodu Centrum akcji uległo uszkodzeniu i trzeba będzie je ponownie zarejestrować. W takim przypadku musisz ponownie zarejestrować Action Center przy użyciu Powershell. Zobaczmy, jak to zrobić.

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć menu kontekstowe.

Krok 2: Wybierz Windows Powershell (Admin) z menu kontekstowego, aby otworzyć Windows Powershell z uprawnieniami administratora.

Win + X Windows Powershell (administrator)

Krok 3: W oknie Windows Powershell (Admin) uruchom poniższe polecenie i naciśnij Enter :

Get-AppxPackage | % {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$ ($ _. InstallLocation) \ AppxManifest.xml" -verbose}

Windows Powershell (admin) Uruchom polecenie, aby ponownie zarejestrować Centrum akcji Enter

Spowoduje to ponowną rejestrację wielu funkcji, a także spowoduje, że centrum akcji pojawi się z powrotem na pasku zadań systemu Windows 10. Wszystko, co musisz zrobić, to raz ponownie uruchomić komputer, a ikona Centrum akcji powinna być ponownie widoczna na pasku powiadomień.