Top 45 Musi mieć najlepsze darmowe i otwarte oprogramowanie Windows

Darmowe oprogramowanie dla systemu Windows : - Rozumiemy ekscytację związaną z zakupem nowego laptopa, jednak staje się to naprawdę kłopotliwe przy tak wielu preinstalowanych programach w systemie Windows. Chociaż możesz być zadowolony z faktu, że oferujesz szeroką gamę aplikacji, w końcu zdasz sobie sprawę, że większość z nich nie jest dla Ciebie przydatna. Dlatego te programy powodują zablokowanie pamięci komputera, nie przynosząc żadnej wartości.

W takich przypadkach można raczej przeinstalować system Windows od samego początku, aby odświeżyć cały system operacyjny, który zapewnia usunięcie niepotrzebnego oprogramowania. Po zakończeniu procesu możesz zainstalować dowolne oprogramowanie, które uważasz za przydatne. Mając mnóstwo fajnego oprogramowania dostępnego online dla systemu Windows, nie możemy prosić o więcej. I większość z nich, o których będziemy mówić, jest naprawdę niezbędna dla prawie każdego komputera.

Zobacz też : - Strony internetowe do pobrania bezpłatnego oprogramowania

Zdobądź najlepsze darmowe oprogramowanie typu open source, które może dość skutecznie zastąpić te drogie aplikacje. Dlatego wybraliśmy kilka niezbędnych programów, które nie tylko można pobrać całkowicie za darmo, ale są też najlepsze z wszystkich. Są po prostu najlepsze w kategorii open source z pierwszorzędnymi funkcjami, które nie są gorsze od płatnych.

Te programy są wolne od programów szpiegujących i są sprawdzane przez najlepszych redaktorów. Są podzielone na różne kategorie w zależności od ich zastosowania. Śmiało, pobierz listę i przekonwertuj swój komputer na super urządzenie.

Mozilla Firefox

Być może ostatni raz widziałem, jak wygląda Internet Explorer, kiedy pobrałem Mozilla Firefox. Jeśli już go używasz, wiesz, jak bardzo jest aktualny dzięki niesamowitym wtyczkom, które pozwalają zrobić wiele z przeglądarką. Nie wspominając o irytujących wyskakujących okienkach, które są inteligentnie obsługiwane przez przeglądarkę Firefox. Tak więc, jeśli nie chcesz ostatecznie płacić za to uaktualnienie do wersji IE 11 lub po prostu chcesz zastąpić Chrome, pobierz Firefoksa już dziś za darmo!

Google Chrome

Następną popularną przeglądarką Firefox, o której możesz pomyśleć, jest łatwo Google Chrome. Może nie jest to oprogramowanie typu open source, ale jest bezpłatne, szybkie, łatwe w użyciu, wydajnie synchronizuje ustawienia i oferuje niesamowite rozszerzenie biblioteki. Istnieje wiele dodatków, a nawet możliwość otwarcia strony przeglądarki w trybie incognito.

Open Office Apache

Microsoft Office to powszechnie używane oprogramowanie giganta technologicznego, które niestety nie jest darmowe. Chociaż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, możesz szybko znaleźć skuteczny zamiennik w Apache Open Office, który oferuje te same funkcje, co Microsoft Office, z arkuszami Excela, grafiką, narzędziami do zarządzania bazami danych, tworzeniem plików tekstowych i nie tylko za darmo.

LibreOffice

LibreOffice to w 100% darmowy program biurowy zaprojektowany, aby spełnić Twoje potrzeby, zastępujący pakiet Microsoft Office. Ten wieloplatformowy program pomaga w przetwarzaniu tekstu, narzędziach arkuszy Excela i tworzeniu prezentacji, które wykonują rzetelną pracę za darmo.

Thunderbird

Uzyskaj alternatywę dla kwintesencji programu Microsoft Outlook z Thunderbirdem (internetowym rozwiązaniem poczty e-mail), który oferuje wspaniałe funkcje i dużą szybkość. Jest to w pełni funkcjonalne oprogramowanie, które jest lekkie, skutecznie filtruje spam i informuje Cię o atakach phishingowych.

Kalendarz błyskawiczny Mozilli

Zaprojektowany do użytku w połączeniu z Thunderbirdem, Mozilla Lightening Calendar zapewnia porządek w codziennym harmonogramie. Teraz oznacz swoje ważne za pomocą tego narzędzia, które jest również asymilowane z pocztą e-mail w postaci kalendarza.

SumatraPDF

Po prostu zapomnij, że Adobe Reader, gdy tylko wyświetli monit o instalację, i przejdź do szybszej, nieskomplikowanej i lekkiej aplikacji, takiej jak SumatraPDF, która jest darmowa i niesamowita. Zaufaj mi; nie będziesz już potrzebować programu Adobe Reader, chyba że Twoja przeglądarka ma problemy ze zgodnością.

Kreator PDF

PDF Creator to niesamowite oprogramowanie, które umożliwia wydrukowanie ulubionego dokumentu i przekonwertowanie go do formatu PDF, który można odczytać na dowolnym komputerze z programem Acrobat Reader. To super oprogramowanie obsługuje ochronę hasłem i 128-bitowe szyfrowanie oraz wiele innych funkcji Adobe PDF.

Pakiet Ninite

W rzeczywistości nie jest to oprogramowanie, ale jest to kompletny pakiet wszystkich darmowych zaufanych programów open source dla twojego komputera. Niewątpliwie najlepsze z wielu, ponieważ oferuje pakiet aplikacji do zainstalowania jednym kliknięciem dla twojego systemu operacyjnego Windows. Możesz wybrać kompletny pakiet (pakiet Essentials Pack dla wszystkich i Extended Pack dla zaawansowanych użytkowników) lub wybrać pojedyncze aplikacje, a Ninite pomoże zainstalować je wszystkie w zborze.

Wunderlist

Jednym z naszych ulubionych w kategorii aplikacji do zrobienia jest niewątpliwie Wunderlist. To, co uwielbiamy w tej aplikacji, to to, że synchronizuje się ona z chmurą, działa z każdym urządzeniem, o którym myślisz, a najlepsze jest to, że jest całkowicie bezpłatna. Po prostu uruchom go i zacznij tworzyć listy. Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia równie łatwe dodawanie i przenoszenie zadań.

Link: //www.wunderlist.com/

GanttPV

Zarządzaj swoimi projektami bez wysiłku dzięki GanntPV, który jest świetnym zamiennikiem Microsoft Project. Jest to szybkie, łatwe i pozwala na szczere zarządzanie projektami. Wejdź w głąb aplikacji, a gdy już wiesz o wielu funkcjach, możesz nie chcieć przejść do MS Project.

Link: //sourceforge.net/projects/ganttpv/

Wolny umysł

FreeMind to wieloplatformowa aplikacja do mapowania umysłu, która jest całkowicie darmowa i jest szczególnie przydatna dla tych, którzy biorą udział w projektach badawczych lub piszą i chcą, aby ich pomysły zostały ujednolicone w jednym logicznym podsumowaniu.

Link: //freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

VirtualBox

VirtualBox to wyjątkowa koncepcja, która tworzy wirtualną wersję Twojego pulpitu. Umożliwia dostęp do aplikacji komputerowych i przestrzeni z dowolnego miejsca, ponieważ prawdziwy pulpit jest od nich odłączony. Dzięki dużej szybkości przetwarzania, która nie obciąża komputera i możliwości przywracania utraconych plików, jest to pozycja obowiązkowa na liście.

Link: //www.virtualbox.org/

Notepad ++

Łatwą alternatywą dla Notatnika Microsoft Windows może być Notepad ++, który jest darmowy i obsługuje wiele języków. Jest to przyjazna dla użytkownika aplikacja, a jej funkcje, takie jak automatyczne uzupełnianie słów, tworzenie zakładek, widok wielu widoków, opcja powiększania i wiele zakładek dla poszczególnych dokumentów, a także jego unikalna zdolność zużywa mniej mocy procesora, wyróżnia ją w tej kategorii.

Link: //notepad-plus-plus.org/

Greenshot

Wizualnie opisz swoje pomysły, przechwytując zrzut ekranu, na którym możesz również dodać do niego tekst i kształty. Dzięki temu Twoi współpracownicy będą mogli łatwiej zrozumieć, co próbujesz wyjaśnić. Greenshot jest darmowym oprogramowaniem typu open source i współpracuje z wieloma formatami obrazów.

Link: //getgreenshot.org/

FileZilla

Jeśli musisz okresowo przesyłać plik na inne urządzenie, FileZilla może być bardzo pomocna. Pomaga w szybszym i płynnym korzystaniu z FTP dzięki funkcji przeciągania i upuszczania i działa najlepiej dla tych, którzy zamierzają przesyłać pliki zbiorczo.

Link: //filezilla-project.org/

ResophNotes i Evernote

Zsynchronizuj swoje proste notatki tekstowe za pośrednictwem Dropbox lub Simplenote z Resophnotes i przechowuj je tam w bezpiecznym miejscu. Z drugiej strony możesz przechowywać swoje notatki tekstowe, fragmenty stron internetowych lub cokolwiek innego, czego będziesz potrzebować później. Co najlepsze, oba są bezpłatne.

ResophNotes : //www.resoph.com/ResophNotes/Welcome.html;

Evernote - //evernote.com/

Dropbox

Dropbox to jedna z takich aplikacji, która może zmienić dowolne urządzenie, niezależnie od tego, czy jest to komputer, czy urządzenie przenośne. Zsynchronizuj wszystkie swoje pliki, dokumenty i inne ważne rzeczy z Dropbox, który na początek daje 2 GB. Możesz także bezpłatnie zwiększyć przestrzeń w swojej aplikacji.

Link: //www.dropbox.com/

GnuCash

Jeśli korzystasz z Microsoft Money, wiesz, że Gnu Cash (darmowe oprogramowanie księgowe) jest podobną adaptacją w skompresowanej formie. Zachowuje jednak wszystkie funkcje MS Money i pozwala efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Jest wyposażony w wyjątkowo łatwy interfejs, który działa bardziej jak księga czekowa na Twoim urządzeniu, ale oferuje znacznie więcej.

Link: //www.gnucash.org/

PhraseExpress

Chcesz zaoszczędzić trochę czasu na regularnej sesji pisania na komputerze podczas pracy? Zainstaluj Text Expander firmy Phrase Express, który pomaga automatycznie uzupełniać najczęściej używane frazy podczas tworzenia wiadomości e-mail, pisania adresów, kodów itp., Za pomocą zaledwie kilku naciśnięć klawiszy.

Paint.NET i GIMP

Naprawdę nie potrzebujesz programu Adobe Photoshop, jeśli nie jesteś ekspertem. Dla zwykłego użytkownika Paint.NET jest najlepszą opcją, która pomaga łatwo edytować obrazy za darmo. Jeśli jednak szukasz zaawansowanej alternatywy, możesz skorzystać z GIMP, który jest wszechstronnym edytorem obrazów dostępnym bezpłatnie.

Paint.net : //www.getpaint.net/index.html;

GIMP : - // www.gimp.org/

Picasa

Picasa oferuje zwykłym użytkownikom laptopów do codziennego użytku podstawową, ale fantastyczną profesjonalną edycję i zapisywanie zdjęć. Robi dokładnie to, co chcesz, skanując folder obrazów i automatycznie aktualizując zdjęcia w swojej bibliotece. Możesz także bezpłatnie edytować swoje zdjęcia, które działają dobrze z podstawowymi narzędziami do edycji i umożliwiają synchronizację z Google w celu tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Jeśli jesteś początkującym, ułatwia ci to życie.

Link: //picasa.google.com/

Blender 3D

Blender 3D działa doskonale zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników dzięki bogatym funkcjom tworzenia grafiki, takim jak tworzenie animacji, modelowanie, produkcja, postprodukcja, ulepszenia 3D i wiele więcej. Jest to doskonała alternatywa dla płatnych konkurentów, takich jak 3DSMax czy Maya.

Link: //www.blender.org/

Dia

Czy chciałbyś uzyskać pomoc dotyczącą projektów szkolnych / uczelnianych lub jutrzejszej prezentacji w biurze? Zdobądź Dia na swojego laptopa, który pomoże Ci z szeroką gamą wykresów, takich jak schematy blokowe lub wykresy relacji. Po zakończeniu możesz przekonwertować swoje diagramy na formaty XML, EPS lub SVG.

Link: //sourceforge.net/projects/dia-installer/

Scribus

Jeśli szukasz wydajnego narzędzia do publikowania za darmo, Scribus może być tylko odpowiedzią na Twoje rozwiązanie. To oprogramowanie typu open source współpracuje z większością popularnych formatów graficznych i zapewnia profesjonalny układ strony. Możesz także importować i eksportować pliki w formacie SVG.

Link: //www.scribus.net/

Vlc media player

Nie ma nic lepszego niż odtwarzacz VLC Media Player, o którym można pomyśleć jako zamiennik jego płatnych przeciwników. Jest to darmowy, szybki i potężny odtwarzacz multimedialny, który jest kompatybilny z głównymi kodekami audio i wideo, takimi jak MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3 i DivX. Obsługuje również dyski Video CDS i DVD i może odtwarzać prawie każdy plik z dysków DVD, CD i innych urządzeń multimedialnych.

Link: //www.videolan.org/vlc/index.html

Hamulec ręczny

Zastanawiasz się, jak zabrać ze sobą płyty DVD podczas podróży? Czy nie robi się bałaganu, a przede wszystkim strachu, co jeśli kruchy kawałek pęknie na kawałki! Cóż, właśnie dlatego hamulec ręczny jest idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb, które pomaga w przeniesieniu filmu z napędu DVD komputera na dysk twardy dla Twojej wygody.

Link: //handbrake.fr/

CCleaner

Usuń wszystkie niechciane pliki i rzeczy za pomocą CCleaner, które mogą pomóc zwolnić miejsce na dysku twardym komputera w mgnieniu oka. Utrzymuj swój komputer, bez wysiłku usuwając wszystkie pliki tymczasowe i pliki cookie z pliku tymczasowego przeglądarki oraz wszelkie śmieci z systemu Windows lub innych zainstalowanych aplikacji.

Link: //www.piriform.com/ccleaner

Avast! Darmowy antywirus

Pierwszym darmowym zabezpieczeniem dla Twojego komputera, które powinno Ci przyjść do głowy, jest bez wątpienia Avast! Darmowy antywirus. Zachowuje idealną równowagę między byciem lekkim narzędziem a silną zdolnością do identyfikacji wirusów, które są szkodliwe dla twojego urządzenia. Wykonuje fantastyczną robotę w eliminowaniu wirusów i cholernie dobrze zastępuje MS Security Essentials.

Link: //www.avast.com/index

Śmiałość

Niewielu może wymagać tego oprogramowania, ale dla tych, którzy potrzebują mikrofonu do celów nagrywania, Audacity może być najlepszym wyborem. To nic nie kosztuje i pomaga nagrywać głosy, własny głos, a nawet podcasty, jeśli naprawdę Cię to interesuje.

Link: //sourceforge.net/projects/audacity/

Media Player Classic

Jeśli potrzebujesz prostego odtwarzacza multimedialnego, który może odtwarzać Twoje pliki multimedialne (klipy dźwiękowe, piosenki lub filmy), Media Player Classic może być kolejną darmową alternatywą dla Ciebie, jeśli naprawdę nie chcesz VLC Media Player. Obsługuje szeroką gamę formatów, w tym DivX, MPEG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Xvid i CD lub DVD lub VCD.

Link: //mpc-hc.org/

MusikCube

Tak! Nawet iTunes ma swojego darmowego przeciwnika, a jego nazwa to MusikCube. Jest inaczej, jeśli masz już iTunes, ale jeśli nie, ten odtwarzacz muzyki i organizator mogą więcej niż tylko zaspokoić Twoje potrzeby za darmo. Pomaga uporządkować pliki MP3, sprawia, że ​​wyszukiwanie ich jest niezwykle wygodne i szybkie, a także umożliwia tworzenie wspaniałych list odtwarzania.

Link: //musikcube.com/

MusicBee

Zdobądź darmowe oprogramowanie, takie jak MusicBee, które jest świetną aplikacją do pobrania, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Jest to lekki program, który można dostosować i łatwo używać. Chociaż pozwala na dostosowanie interfejsu na wiele różnych sposobów, możesz także zainstalować dodatkowe wtyczki i robić dokładnie to, co chcesz. Więc już dziś zarządzaj swoją ogromną kolekcją muzyki dzięki MusicBee.

Link: //getmusicbee.com/

Bezpieczne hasło KeePass

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdziwisz się wszystkimi hasłami, które musisz codziennie zapamiętywać, do wiadomości e-mail, sieci społecznościowych, aplikacji, witryn internetowych i tak dalej. W ostatnim czasie bardzo normalne jest posiadanie setek haseł, a przede wszystkim presja związana z posiadaniem różnych haseł. Dlatego możesz trzymać swoje hasła zablokowane w KeePass Password Safe w najbardziej bezpieczny sposób i być wolnym od napięć.

Link: //keepass.info/

Bitdefender Antivirus Free Edition

Jeśli szukasz alternatywy dla Norton Antivirus tylko dlatego, że jej nie masz, kolejnym darmowym pretendentem może być z łatwością Bitdefender Antivirus Free Edition. Program działa płynnie i cicho w tle i świetnie radzi sobie z blokowaniem lub eliminowaniem szkodliwych wirusów, a także zapewnia ochronę przed phishingiem.

Link: //www.bitdefender.com/solutions/free.html

HealthMonitor

Jak sama nazwa wskazuje, Healthmonitor sprawdza ogólny stan komputera. Śledzi przyczynę niskiej szybkości komputera i innych ukrytych problemów, które mogą wpływać na wydajność. Na bieżąco aktualizuje każdy stan, a także informuje o zużyciu pamięci. Bądź więc na bieżąco, aby być wolnym od wszelkich nieprzewidzianych problemów, które może napotkać Twój komputer.

Link: //sourceforge.net/projects/healthmonitor/

Gaim

Uzyskaj prostą, schludną i stabilną platformę do obsługi wiadomości błyskawicznych dzięki Gaim. Jest to bezpłatna i odpowiednia alternatywa dla znanych konkurentów, takich jak Yahoo Messenger, AOL Instant Messenger czy MSN Messenger. Chociaż istnieją również inne darmowe zamienniki, ale Gaim jest na szczycie listy dzięki swojej prostocie.

Skype

Jednym z najpopularniejszych programów do rozmów wideo dostępnych za darmo jest niewątpliwie Skype. Najlepsze jest to, że przynajmniej część znajomych lub krewnych będzie dostępna na Skypie, z którymi możesz prowadzić rozmowy tekstowe lub wideo. Jeśli nie możesz tego używać do zwykłych kontaktów, trzymanie Skype w systemie Windows jest prawie jak trzymanie słuchawek smartfona w kieszeni.

Pidgin

Jest całkiem możliwe, że masz inny zestaw kontaktów na różnych platformach, takich jak Hangout, Facebook lub AIM i czasami możesz potrzebować porozmawiać z nimi od razu. W takich przypadkach otwieranie różnych okien i obsługa sesji czatu z poszczególnymi kontaktami staje się naprawdę trudna. Pidgin to darmowy klient komputerowy, który może pomóc Ci zalogować się na kilka kont jednocześnie i bez wysiłku kontynuować wiele rozmów.

Link: //pidgin.im/

Gnucleus

Gnucleus to oprogramowanie typu open source do udostępniania plików, które oferuje podstawowe rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie udostępniania plików. Możesz wyszukiwać, udostępniać i pobierać pliki w Internecie za pomocą tego narzędzia za darmo, tak jak zrobiłbyś to z LimeWire lub BearShare. To, co nam się podoba w tym programie, to to, że nie zawiera żadnych dodatkowych śmieci ani programów szpiegujących, które w przeciwnym razie spowalniają Twój komputer.

Link: //gnucleus.sourceforge.net/Gnucleus/

7-Zip

7-Zip to bezpłatne narzędzie do archiwizacji zip dla tych, którzy często napotykają nieznane formaty plików, takie jak RAR lub 7Z. Pomaga tworzyć foldery dla różnych formatów, otwierać dla nich archiwum, a nawet chronić je hasłem dla bezpieczeństwa. Dzięki swoim funkcjom jest idealnym rozwiązaniem do kompresji plików lub przesyłania wrażliwych danych przez Internet.

Link: //www.7-zip.org/

Revo Uninstaller

Niezbędny dla każdego użytkownika systemu Windows, Revo Uninstaller usuwa każdy fragment programu, którego chcesz się pozbyć. Jednym kliknięciem usuwa ślady wszystkich tych programów, które pozostawiają dodatkowe pliki lub rejestr. Możesz także odinstalować takie programy za pomocą „Trybu Łowcy”, po prostu klikając na program.

Link: //www.revouninstaller.com/index.html

Sok

Subskrybuj podcasty z łatwością dzięki Juice, który pomoże Ci również organizować podcasty, a nawet słuchać ich w dogodnym dla siebie czasie. Juice jest darmowy, a gdy jest używany razem z PodNova, układanie podcastów staje się jeszcze łatwiejsze niż w przypadku iTunes.

Link: //juicereceiver.sourceforge.net/