Jak naprawić błąd braku pliku d3dx9_43.dll na komputerze

Jeśli jesteś zapalonym graczem lub zwykle pracujesz nad projektami, które wymagają zaawansowanych programów graficznych, to musiałeś kiedyś natknąć się na błąd brakujący d3dx9_43.dll. Jest to bardzo częsty błąd, który występuje z powodu problemu z Microsoft DirectX. To jeden z wielu plików w kolekcji DirectX.

Jednym z takich częstych błędów, które mogą pojawić się na komputerze z systemem Windows, jest „ Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje pliku d3dx9_43.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby rozwiązać ten problem ”. Na szczęście można to łatwo naprawić, zobaczmy, jak.

Rozwiązanie: instalując najnowszą wersję DirectX

Krok 1: Przejdź do Google i wyszukaj Centrum pobierania Microsoft . Kliknij pierwszy wynik.

Wyszukiwarka Google Centrum pobierania Microsoft 1st Resut

Krok 2: Na stronie głównej Microsoft Download Center przejdź do paska wyszukiwania i wyszukaj DirectX End-User Runtime Web Installer . Kliknij pierwszy wynik.

Centrum pobierania Microsoft Strona główna Wyszukiwanie Instalator sieciowy środowiska wykonawczego użytkownika końcowego Directx Pierwszy wynik

Krok 3: Następnie kliknij czerwony przycisk Pobierz i poczekaj, aż pobieranie się zakończy.

Czerwony przycisk pobierania Zakończ pobieranie

Krok 4: Kliknij pobrany plik setup.exe, a po otwarciu instalatora kliknij przycisk opcji obok „ Akceptuję umowę ” i kliknij Dalej .

Instalator Kliknij przycisk radiowy Umowa akceptacji Dalej

Krok 5: Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na każdej stronie, aby zakończyć instalację.

Niech instalacja zakończy się

Kliknij Zakończ po zakończeniu instalacji. Teraz, gdy DirectX jest zainstalowany, uruchom ponownie komputer i nie powinieneś ponownie widzieć błędu.