13 Najlepszy darmowy harmonogram zadań dla Windows 10 w 2019

Planowanie zadań z wyprzedzeniem to doskonały sposób na zarządzanie sprawami dla osób wykonujących wiele zadań jednocześnie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które są zajęte prowadzeniem jakiegoś biznesu. Chociaż bycie zajętym to dobry znak, korzystanie z potężnego oprogramowania do planowania zadań może pomóc zaoszczędzić czas i stres. Wtedy potrzebujesz najlepszego oprogramowania do planowania zadań, które nie tylko planuje zadania, ale także pomaga śledzić spotkania i klientów.

Harmonogram zadań jest połączony z systemem Windows, skąd może zarządzać plikami startowymi. To z kolei pomaga zarządzać otwieraniem systemu Windows, zamykaniem, uruchamianiem programów, uprawnieniami do aplikacji itp. Może również wstawiać wiele zadań do swoich list i wysyłać powiadomienia przed uruchomieniem dowolnego zadania.

Chociaż wbudowany menedżer zadań systemu Windows jest w stanie zaplanować kilka zadań, jego ograniczone funkcje umożliwiają mu tylko rozpoczęcie i zakończenie procesu. Wręcz przeciwnie, harmonogramy zadań są wyposażone w wiele funkcji. Chociaż programy te mogą wysyłać do Ciebie przypomnienia, można również zaplanować automatyczne wykonywanie regularnych skanów. Zobaczmy więc najlepsze programy do planowania zadań w branży, bez większych ceregieli.

Z-Cron

Zcron Min

Jeśli chcesz zautomatyzować swoje regularne zadania, Z-Cron może być najlepszym rozwiązaniem. To oprogramowanie pomaga zautomatyzować wiele procesów, takich jak wykonywanie zadań / zadań na komputerze w określonym czasie. Jest to podstawowy okres organizacyjny, w którym można zaplanować i zautomatyzować oprogramowanie. Oprócz uruchamiania aplikacji w określonym czasie, oprogramowanie zawiera podstawowe narzędzia, które pomagają odprężyć administrację systemu w zakresie automatyzacji i planowania.

Pomaga w uruchamianiu i kończeniu programów z formatami * .exe, * .com, * .bat w systemie Windows generowanym przez czas, który jest taki sam jak w Unix Cron.

Cena: bezpłatnie

Harmonogram zadań Freebyte

Harmonogram zadań Freebyte Windows 10 min

Kolejny darmowy i jeden z najlepszych harmonogramów zadań w kategorii, Freebyte Task Scheduler, umożliwia planowanie zadań na wcześniej ustalony czas. Jest to kompaktowy program, który nie wymaga instalacji, co pozwala zaoszczędzić czas, który inni spędzilibyście na konfigurowaniu procesów. Wśród jego istotnych funkcji jest możliwość automatycznego uruchamiania innych aplikacji, w regularnych odstępach czasu i we wcześniej ustalonych godzinach. Dodanie wielu programów, usuwanie programów lub konfigurowanie zadań w oparciu o własne wymagania to także niektóre z innych głównych funkcji.

Działa również doskonale i jest zsynchronizowany z programami do tworzenia kopii zapasowych, takimi jak fragmentatory dysków, skanery antywirusowe i inne regularnie ustawiane funkcje. W celu instalacji wystarczy skopiować plik, który ma być uruchomiony, do preferowanego katalogu, bez konieczności stosowania określonej biblioteki dll. Co więcej? Chociaż możesz zminimalizować go na pasku zadań i nadal go używać, może również uruchomić zadanie wcześniej niż zaplanowano.

Cena: bezpłatnie

Menedżer harmonogramu

Menedżer harmonogramu Windows 10 min

Menedżer harmonogramu to jeden z najlepszych harmonogramów zadań na liście, który umożliwia tworzenie codziennych reżimów podczas wykonywania różnych zadań. Obejmuje to takie zadania, jak wyłączanie, uruchamianie alarmu i automatyczne pobieranie plików o określonej godzinie. Oprogramowanie zapewnia wystarczającą swobodę w zakresie określonego czasu, który może być oparty na godzinach, dniach lub tygodniach.

Może również wykonywać inne krytyczne zadania, takie jak hibernacja, pobieranie zrzutów ekranu, pobieranie i wiele innych. Używa dźwięków, aby przyciągnąć uwagę dzięki zintegrowanym dźwiękom i opcjom. Co więcej, możesz także ustawić różne zadania do synchronizacji za pomocą oprogramowania. Co najważniejsze, każde zadanie ma szeroką gamę opcji.

Cena: bezpłatnie

Zaawansowany harmonogram zadań

Menedżer harmonogramów Windows 10

Zaawansowany harmonogram zadań to kolejny świetny harmonogram zadań, który jest niezwykle niezawodny i łatwy w konfiguracji. To doskonały program do planowania zadań, który automatyzuje zwykłe powtarzające się zadania. Ten wielofunkcyjny harmonogram umożliwia uruchamianie programów, plików wsadowych, skryptów, odtwarzanie dźwięków, wysyłanie wiadomości e-mail, otwieranie stron internetowych, wykonywanie protokołu FTP i wiele więcej.

Obszerna lista opcji planowania umożliwia kilkakrotne automatyczne uruchamianie zaplanowanych zadań. (raz, na sekundę, na minutę, godzinę, dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok) w ustalonym okresie czasu po uruchomieniu systemu. Co więcej, może również zautomatyzować kilka różnych zwykłych zadań wraz z alertami wyskakującymi, które działają jako stałe przypomnienie.

Automatyczne wyłączanie, wstrzymywanie procesów o określonej godzinie, aby zapobiec automatycznemu uruchamianiu / zatrzymywaniu programów, automatyczne uruchamianie i zamykanie połączeń dial-up itp. To tylko niektóre z jego innych głównych funkcji.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; aktualizacja zaczyna się od 39,95 $

Harmonogram systemu

Harmonogram systemu min

Jeśli szukasz darmowego oprogramowania, rozwiązaniem może być System Scheduler. Pomaga w planowaniu zadań wraz z innymi działaniami, takimi jak aplikacje nasłonecznienia, wysyłanie wyskakujących alertów itp. Jest wyposażony w różne opcje planowania i elastyczność wysyłania naciśnięć klawiszy do aplikacji. Z drugiej strony wersja zaawansowana ma dodatkowe funkcje, na przykład ponowne uruchamianie systemów lokalnych i zdalnych, wysyłanie e-maili i tak dalej.

Chociaż pozwala ustawić przypomnienia, zadania i inne zdarzenia do wykonania w regularnych odstępach czasu (raz, na sekundę, na minutę, na godzinę, dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok), możesz także odłożyć wyskakujące okienko ostrzega, gdy uzna to za konieczne. Jako bonus - jest wyposażony w funkcję o nazwie Window Watcher, która śledzi obecność określonego okna przed wysłaniem naciśnięć klawiszy lub wysłaniem sygnału zamknięcia do okna, aby zatrzymać uruchomione aplikacje.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; upgrade zaczyna się od 30 $.

SwizzTool

Swizztool 2

SwizzTool jest wyposażony w funkcje, które automatyzują procesy, takie jak ustawianie przypomnień, robienie notatek lub uruchamianie programu. Najlepsze w tym oprogramowaniu jest to, że można je wdrożyć zarówno na komputerze domowym, jak i służbowym bezpośrednio z pendrive'a, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, który w innym przypadku byłby potrzebny w procesie konfiguracji.

Chociaż jest znany ze swojej elastyczności, utrzymuje również rejestry systemowe w niezmienionej postaci. Pomaga to utrzymać komputer w użyciu bez wpływu. Oprogramowanie pozostaje spokojne na pasku zadań, gotowe do uruchomienia w dowolnym momencie. Tutaj możesz uzyskać dostęp do wszystkich zadań, takich jak alarmy, notatki, menedżer schowka, skróty klawiszowe i nie tylko.

Wszystkie te zadania można w pełni dostosować. Musisz po prostu wybrać zadanie z określonego menu rozwijanego, w którym masz opcje, takie jak zablokowanie komputera, otwarcie pliku, uruchomienie skryptu, dodanie do schowka itp. Ponadto możesz również ustawić przypomnienia za pomocą opcji wyświetl wiadomość, uruchom zadanie, odtwórz dźwięki i nie tylko.

Cena: bezpłatnie

TimeComX Basic

Czas Comx Basic Min

TimeComX Basic jest o krok do przodu w porównaniu z konkurentami dzięki możliwości zarządzania mocą. Oferuje o wiele więcej w porównaniu, oprócz planowania ponownego uruchomienia, wylogowania lub zamknięcia procesów. Posiada atrakcyjny interfejs, który jest dość łatwy w użyciu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać żądane zadanie, podać czas na jego wykonanie i gotowe! Może również zablokować interfejs jako środek bezpieczeństwa.

Planowanie zakończenia procesu o określonej godzinie, odtwarzanie pliku audio, uruchamianie lub otwieranie pliku, pobieranie zrzutów ekranu przed oryginalnym zadaniem lub ostrzeganie z odliczaniem umożliwiającym odrzucenie wykonania zadania to tylko niektóre z jego innych główne cechy.

Cena: bezpłatnie

Zadanie do świtu

Zadania do świtu min

Ten darmowy program do planowania zadań, Task Till Dawn, pomaga zautomatyzować bieżące i stresujące zadania, aby pomóc Ci skupić się na podstawowej pracy. Zintegrowany edytor obrazów umożliwia tworzenie procesów z szerokiej gamy gotowych działań. Działania te można następnie wdrożyć zgodnie z harmonogramem lub rozpocząć w wyniku określonych zdarzeń. Większość z tych działań działa na wszystkich głównych platformach, w tym Mac i Windows.

Chociaż pozwala na zautomatyzowanie tworzenia kopii zapasowych nowo utworzonych kluczowych plików co tydzień, może również automatycznie łączyć żądane dyski sieciowe podczas uruchamiania komputera. Co więcej, pozwala również na utworzenie zadania drukowania plików w momencie, gdy zostaną zapisane w określonym folderze. Automatyzuje również kopiowanie plików graficznych i nie tylko. Natywna obsługa importu i eksportu zadań znacznie ułatwia proces wymiany w ramach różnych systemów.

Cena: bezpłatnie

Harmonogram zadań Solway

Harmonogram zadań Solways

Jeśli szukasz czegoś małego i łatwego w obsłudze, nie ma lepszej opcji niż Harmonogram zadań Solway. To łatwe w użyciu oprogramowanie jest idealne do planowania zadań. Pomaga automatycznie uruchamiać inne programy w systemie, a nawet odtwarzać muzykę, uruchamiać pliki wsadowe, w regularnych odstępach czasu lub o ustalonych porach i nie tylko. Dobrze synchronizuje się z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych, skanerami antywirusowymi, fragmentatorami dysków i innymi podobnymi narzędziami.

Co więcej, pozwala na wstawienie kilku różnych programów, pozwala przeanalizować możliwość uruchomienia go podczas uruchamiania systemu Windows, a nawet może być uruchamiany, gdy jest zminimalizowany na pasku zadań.

Cena: bezpłatnie

Licznik czasu procesu

Min. Licznik czasu procesu

Process-Timer to kompaktowy program, który wykonuje podstawowe zadania, takie jak planowanie procesów. Wdraża licznik czasu, aby rozpocząć lub zakończyć proces zdefiniowany przez użytkownika. Będąc kompaktowym programem, nie pozostawia żadnych śladów w rejestrze systemu Windows. Można to skopiować na dysk flash USB lub inne zewnętrzne pamięci masowe i można je przenosić w dowolnym momencie, aby rozpocząć lub zakończyć proces we wstępnie zdefiniowanym czasie. Co najważniejsze, nie trzeba go nawet instalować ani konfigurować, ponieważ kończy się po wyjęciu z pudełka.

Posiada prosty interfejs użytkownika, który zawiera tylko kilka dostosowywalnych ustawień, które można wypróbować i przetestować. Wszystko jest proste i przejrzyste, co ułatwia nawet początkującym zabawę. Pozwala wybrać żądaną akcję, którą chcesz rozpocząć, taką jak uruchomienie lub zakończenie procesu, wybranie niestandardowego przepływu pracy za pomocą zintegrowanego przycisku przeglądania, wraz z wybraną datą i godziną.

Ponadto możesz również wyłączyć komputer po zakończeniu zadania i opóźnić operację zamknięcia, wybierając wiele wstępnie zdefiniowanych czasów.

Cena: bezpłatnie

Planowanie zadania w określonym czasie nie tylko oszczędza dużo czasu, ale także ułatwia cały proces wielozadaniowości. Pobranie dowolnego z tych najlepszych programów do planowania zadań zapewni efektywne zarządzanie czasem podczas automatyzacji przyziemnego procesu. Pobierz więc już dziś i przejmij kontrolę.