Jak przenieść lokalizację folderu pulpitu w systemie Windows 10

Pulpit komputera to miejsce, w którym możesz zapisywać wszystko, od plików, folderów, aplikacji po skróty. Pulpit wyświetla to wszystko, obejmując cały ekran komputera, który widzisz, gdy tylko zalogujesz się do systemu operacyjnego Windows 10. Następnie możesz zorganizować pulpit zgodnie z wymaganiami.

Podczas gdy wszystkie pliki, foldery i skróty na komputerze są zapisywane w specjalnej lokalizacji w profilu użytkownika, najnowsza wersja systemu Windows 10 przechowuje je w dwóch różnych lokalizacjach. Pierwsza jest przechowywana w C: \ Users \ Public \ Desktop, a druga jest przechowywana w unikalnej lokalizacji w Twoim bieżącym profilu użytkownika -% userprofile% \ Desktop. Możesz zobaczyć pojedynczy widok zawartości obu tych folderów na ekranie systemu Windows jako pulpit.

Tak więc, jeśli chcesz przenieść lokalizację folderu osobistego na pulpicie do innego folderu, możesz to łatwo zrobić. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie: za pomocą właściwości pulpitu

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + R na klawiaturze, aby otworzyć okno Uruchom. Po prostu dodaj ( . ) W polu wyszukiwania i naciśnij Enter.

Win + R Run Box Dot Enter

Krok 2: Otworzy domyślną lokalizację folderów na komputerze. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder Pulpit i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

Domyślna lokalizacja folderów Pulpit Kliknij prawym przyciskiem myszy Właściwości

Krok 3: W oknie Właściwości pulpitu wybierz kartę Lokalizacja , a następnie w obszarze, w którym widzisz bieżącą lokalizację, kliknij przycisk Przenieś .

Właściwości pulpitu Karta Lokalizacja Przesuń

Krok 4: Otwiera Eksplorator plików, z którego możesz wybrać żądaną lokalizację, do której chcesz przenieść folder Pulpit . Możesz utworzyć nowy folder i przenieść Pulpit do tego nowego folderu.

Eksplorator plików Wybierz żądaną lokalizację

To wszystko, a teraz lokalizacja folderu Pulpit zostanie przeniesiona do żądanej lokalizacji na komputerze z systemem Windows 10.