Jak zakończyć proces w Menedżerze zadań systemu Windows 10

We wczesnej wersji systemu Microsoft Windows, kiedy kliknęliśmy prawym przyciskiem myszy dowolny proces w uruchomionych procesach systemu Windows, otrzymaliśmy opcję zakończenia procesu właśnie tam. Ale w ostatniej wersji systemu Windows, która jest znana jako Windows 10, MS usunęło tam tę opcję. Teraz musisz przejść do szczegółów, a następnie w panelu szczegółów, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy, a otrzymasz opcje zakończenia procesu i zakończenia drzewa procesu.

Zabijanie procesu we wcześniejszej wersji systemu Windows

end-process-taskbar

Kończę teraz proces w systemie Windows 10

Musisz po prostu zrobić krok do przodu, kończąc proces na pasku zadań systemu Windows 10. Po prostu otwórz menedżera zadań, naciskając CTRL + Shift + Esc.

Możesz także otworzyć menedżera zadań, naciskając klawisz windows + x, a następnie wybierając Menedżer zadań z menu.

Po zlokalizowaniu procesu, który chcesz zabić, kliknij prawym przyciskiem myszy iw menu, które zostanie otwarte, kliknij Przejdź do szczegółów .

go-todetails-taskbar

Gdy dojdziesz do okna szczegółów, kliknij prawym przyciskiem myszy proces i kliknij Zakończ drzewo procesu.

DRZEWO PROCESU KOŃCOWEGO

W ten sposób możesz zakończyć drzewo procesów.

Zauważ, że drzewo procesu końcowego ma taki sam efekt jak proces zakończenia. Zabija również każdy proces podrzędny powiązany z procesem i pomaga pozbyć się procesu, który utknął. Gdy proces zostanie zabity i ponownie uruchomisz okno, rozpocznie się ono od nowa bez żadnych usterek.