16 najlepszych programów do aktualizacji sterowników dla systemu Windows

Sterowniki urządzeń mogą być trudne w obsłudze bez wcześniejszej wiedzy lub jakiejkolwiek pomocy. Jednak sterownik jest kluczowym elementem oprogramowania komputera stacjonarnego lub laptopa, który umożliwia komunikację urządzenia z systemem operacyjnym.

Sterowniki to coś, co należy zainstalować na świeżo kupionym komputerze lub laptopie z oficjalnej strony producenta. Aby przeprowadzić instalację, musisz znać dokładny model swojego urządzenia i wytyczne dotyczące systemu operacyjnego.

Ponadto sterowniki muszą być regularnie aktualizowane, aby sprzęt PCC działał we właściwy sposób. Podczas gdy niektóre sterowniki są aktualizowane automatycznie, niektóre są aktualizowane za pomocą aktualizacji systemu operacyjnego Windows. Dostępna jest również domyślna aplikacja do aktualizacji systemu Windows, która pomaga automatycznie zainstalować niezbędne sterowniki na urządzeniu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Biorąc pod uwagę, że ta opcja jest dość powolna i czasochłonna, można znaleźć dedykowane oprogramowanie, które może sprawdzić wszystkie zainstalowane sterowniki i zaktualizować je automatycznie bez żadnych komplikacji. Oto lista najlepszych programów do aktualizacji sterowników dla urządzeń z systemem Windows (komputerów stacjonarnych i laptopów).

Driver Booster

Driver Booster

Driver Booster znajduje się na szczycie listy ze względu na fakt, że aktualizacja sterownika jest bardzo prosta i bezpłatna. Możesz zaplanować aplikację tak, aby automatycznie znajdowała nieaktualne sterowniki. Po wykryciu nowych aktualizacji, użytkownik może łatwo rozpocząć pobieranie ich z poziomu programu, dzięki czemu nie trzeba otwierać przeglądarki internetowej, aby uzyskać do nich dostęp.

Jedną z jego silnych zalet jest to, że przed zainstalowaniem sterownika można zobaczyć, jak nowa wersja sterownika wypada w porównaniu z nowo zainstalowanym sterownikiem. Fakt, że program tworzy punkt przywracania przed instalacją sterownika, jeśli wystąpi problem z instalacją, jest czymś, co wyróżnia aplikację.

Cena: za darmo

Talent kierowcy

Talent kierowcy

Driver Talent to niezwykle łatwy i przyjazny dla użytkownika program do aktualizacji sterowników, który skanuje urządzenie w poszukiwaniu wszystkich dostępnych sterowników. Następnie oprogramowanie identyfikuje przestarzałe, zepsute lub brakujące sterowniki i odpowiednio rozwiązuje problemy, jednym prostym kliknięciem.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu oprogramowania oraz kliknięciu opcji „Skanuj” wyświetlane są wszystkie szczegóły dotyczące sterowników. Program może również sprawdzić sterowniki karty graficznej dla wideo, karty dźwiękowej dla audio, przewodowej i / lub bezprzewodowej karty sieciowej, płyty głównej, USB, drukarki, myszy, klawiatury, skanera i innych urządzeń.

Dodatkowo program może również utworzyć pakiet sterowników dla istniejącego komputera lub tego, którego chcesz używać. W tym celu należy wybrać opcję Wstępne pobieranie i wybrać wymaganą opcję. Jeśli jednak chcesz utworzyć sterownik dla innego urządzenia, musisz zaimportować jego profil sprzętowy.

Cena: za darmo

Advanced Driver Updater

Advanced Driver Updater

Advanced Driver Updater to zgrabne i stylowe oprogramowanie zaprojektowane przez Systweak Software, które pomaga zaktualizować sterowniki w urządzeniu. Wszystko, co musisz zrobić, to przeskanować urządzenie po zakończeniu instalacji oprogramowania, a program zidentyfikuje nieaktualne sterowniki. Następnie poprosi o pozwolenie na ich aktualizację i tak to się robi.

Ponadto program umożliwia tworzenie kopii zapasowych sterowników na Twoim urządzeniu, które można odzyskać / przywrócić w dowolnym momencie. Najlepsze jest to, że jest dostępny w różnych językach na całym świecie, takich jak francuski, hiszpański, włoski i nie tylko. Jest kompatybilny ze wszystkimi Windows XP i nowszymi.

Cena: 29,95 USD

Ninite Updater

Ninite

Jeśli szukasz bezpłatnego oprogramowania do aktualizacji sterowników, zdecydowanie możesz wypróbować Ninite Updater. Niektóre z jego głównych funkcji obejmują sprawdzanie aktualizacji ponad 90 programów w tle podczas pracy, powiadamianie o aktualizacjach i odpowiednio instalowanie ich klastrów za pomocą zaledwie kilku kliknięć oraz całkowite pomijanie i ignorowanie określonych aktualizacji lub aplikacji.

To prosta, ale skuteczna aplikacja i właśnie tam się wyróżnia. Raz zainstalowany, przejmuje cały ciężar śledzenia programów i podejmowania niezbędnych działań, gdy jest to wymagane, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności. Ma znaczną listę aplikacji, która obejmuje wszystkie aplikacje, które można pobrać do programu, a także kilka innych, których nie ma na liście.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja zaczyna się od 9,99 USD rocznie

Free Driver Scout

Free Driver Scout

Free Driver Scouts oferuje niesamowite wrażenia dzięki prawdziwej automatycznej aktualizacji. Oznacza to, że aktualizacje są automatycznie pobierane przez aplikację, a następnie instalowane również automatycznie, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek danych. Jest to jedna z unikalnych funkcji aplikacji. Oferuje również opcję wykluczenia sterowników urządzeń ze skanowania, aby nie pojawiały się one z koniecznością aktualizacji w przyszłości.

Możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania sterowników jest jedną z innych głównych funkcji. Tak więc za pomocą tego programu możesz wykonać kopię zapasową niektórych / wszystkich sterowników, a następnie wygodnie je przywrócić, jeśli chcesz. Narzędzie do migracji systemu operacyjnego to kolejna świetna opcja oferowana przez program, która jest wymagana w przypadku, gdy chcesz zainstalować inny system operacyjny Windows na swoim urządzeniu. Zlokalizuje sterowniki urządzeń dla nowego systemu operacyjnego i zapisze je w niestandardowej lokalizacji, na przykład na dysku flash.

Cena: za darmo

Smart Driver Updater

Smart Driver Updater

Smart Driver Updater to kolejne świetne oprogramowanie do aktualizacji sterowników w tej kategorii, które również skutecznie skanuje system i ostrzega o ponownym zaktualizowaniu przestarzałych sterowników, które nadal są obecne w systemie. Po dokładnym zapoznaniu się z nimi możesz zaktualizować sterowniki jednym kliknięciem.

Ponadto program jest również znany z obsługi tworzenia kopii zapasowych sterowników i przywracania sterowników wraz z funkcjami skanowania harmonogramów. Najlepsze jest to, że oprogramowanie działa ze wszystkimi wersjami systemu Windows.

Cena: 29,95 USD

PerfectUpdater

Perfect Updater

To nowoczesne oprogramowanie, PerfectUpdater, umożliwia skanowanie komputera, pomagając sprawdzić, które sterowniki są nieaktualne i odpowiednio je zaktualizować. Bonus - program jest wyposażony w funkcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Proces instalacji przebiega płynnie, a interfejs użytkownika jest minimalny i ma nowoczesny wygląd.

Interfejs zapewnia łatwy dostęp z minimalną liczbą przycisków i wieloma zakładkami. W przypadku każdej pomocy oferuje szeroki zakres treści „Pomoc”, ułatwiając zarówno amatorom, jak i profesjonalistom zarządzanie aplikacją bez żadnych kłopotów. Ponadto oprogramowanie umożliwia skanowanie całej zawartości dysku twardego, co pomaga w częstym identyfikowaniu przestarzałych sterowników.

Cena: 19,99 USD

Rozwiązanie DriverPack

Driverpack

DriverPack Solution zawiera GUI, do którego jest łatwy dostęp w porównaniu z innymi podobnymi programami na liście. Szczególnie podoba nam się to, że jest to nieskomplikowany program z mniejszymi przyciskami i na pewno bez mylących ekranów lub opcji. Ponadto oprogramowanie obsługuje pobieranie w partiach i automatyczną instalację, dzięki czemu nie trzeba klikać żadnych kreatorów instalacji.

Podczas uruchamiania programu możesz automatycznie pobrać i zainstalować wszystkie sterowniki lub ustawić preferencje na ręczne. Możesz również zapoznać się z podstawowymi informacjami o systemie dołączonymi do programu wraz z narzędziem do pobierania oprogramowania, które umożliwia zainstalowanie niektórych sugerowanych programów na urządzeniu. Program jest kompatybilny z Windows XP i nowszymi.

Cena: za darmo

WinZip Driver Updater

Oprogramowanie sterownika Winzip

Jak sama nazwa wskazuje, WinZip Driver Updater należy do słynnego programu WinZip i można go pobrać bezpłatnie. Jest to jeden z najłatwiejszych i intuicyjnych programów do aktualizacji sterowników, który pozwala bardzo łatwo aktualizować sterowniki na komputerze. Możesz pobrać i zainstalować aktualizacje jednym kliknięciem.

Ponadto narzędzie oferuje również opcję tworzenia kopii zapasowych obecnych sterowników przed aktualizacjami, dlatego lepiej nie pomijać tej funkcji, jeśli obawiasz się problemów z nowymi sterownikami. Jest również wyposażony w harmonogram, który można ustawić w regularnych odstępach czasu w celu skanowania urządzenia w poszukiwaniu aktualizacji sterowników, więc nie ma potrzeby wykonywania tego ręcznie.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja dostępna za 29,95 $

Driver Reviver

Zaprojektowany przez ReviverSoft, Driver Reviver to kolejny świetny program do aktualizacji sterowników, który pomaga zidentyfikować nieaktualne sterowniki na komputerze lub laptopie i umożliwia ich aktualizację jednym kliknięciem. Oprogramowanie eliminuje ryzyko pobrania wadliwego i zainfekowanego sterownika, chroniąc w ten sposób przed złośliwymi elementami w systemie.

Co najważniejsze, program jest bardzo łatwy w użyciu i zawiera wiele innych funkcji, takich jak tworzenie kopii zapasowych i przywracanie sterowników.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Aktualizacja dostępna za 29,99 $

Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer jest dostępny za darmo i trochę przypomina oprogramowanie DriverPack Solution. Najlepsze w tym programie jest to, że umożliwia on jednoczesne pobieranie wielu sterowników dla kilku typów systemów. Po pobraniu umożliwia natychmiastową instalację aktualizacji, nawet bez połączenia z Internetem.

Program jest niezwykle łatwy w obsłudze i nie wymaga nawet instalacji. Oznacza to, że możesz użyć zewnętrznego dysku twardego do przeniesienia i zainstalowania pobranych sterowników w dowolnym innym systemie. Ponadto program nie zawiera reklam, nie ogranicza pobierania i może zainstalować dowolną liczbę sterowników bez żadnych ograniczeń.

Cena: za darmo

Free Driver Scout

Free Driver Scout to wspaniałe narzędzie do aktualizacji sterowników, które warto wypróbować. Poza tym, że jest darmowy, jest całkowicie automatyczny. Program wyszukuje aktualizacje, a następnie pobiera je i instaluje bez wykonywania żadnych działań. Jest wyposażony w funkcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania, podobnie jak inne oprogramowanie.

Wśród innych ważnych funkcji jest narzędzie do migracji systemu operacyjnego. Działa jak wstępnie pobrany program w Driver Talent. Ci, którzy chcą przenieść się na inny komputer, mogą wcześniej pobrać wszystkie wymagane sterowniki i zapisać je na dysku flash USB, DVD lub dowolnym zewnętrznym dysku twardym.

Cena: za darmo

Łatwy kierowca

Driver Easy jest również znany ze skanowania systemu i znajdowania w nim nieaktualnych i brakujących sterowników, podobnie jak każde inne oprogramowanie do aktualizacji sterowników. Wszystko, co musisz zrobić, to zaktualizować wykryte sterowniki jednym kliknięciem. Ponadto umożliwia również tworzenie kopii zapasowych i przywracanie sterowników, a nawet odinstalowywanie usuniętych sterowników sprzętu.

Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows XP i nowszymi wersjami. Możesz wypróbować darmową wersję przed aktualizacją do wersji Pro, aby zobaczyć, jak to działa.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Wersja Pro zaczyna się od 29,95 USD rocznie

DriverMax

DriverMax to kolejny świetny program do aktualizacji sterowników, który można pobrać bezpłatnie i jest znany z skutecznego aktualizowania nieaktualnych sterowników. Jednak jedynym minusem są ograniczenia w niektórych przypadkach.

Co ciekawe, oprócz aktualizacji starych sterowników, program może również tworzyć kopie zapasowe niektórych lub wszystkich nowo zainstalowanych sterowników, przywracać te kopie zapasowe sterowników, przywracać sterowniki, a nawet znajdować niezidentyfikowane sterowniki. Jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows powyżej Windows XP.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Aktualizacja zaczyna się od 8,99 USD / mies

Driver Navigator

Driver Navigator został zaprojektowany przez Easeware Technology Ltd. i jest kolejnym świetnym oprogramowaniem do aktualizacji sterowników dla systemu Windows na liście. Program działa tak samo jak inne oprogramowanie na liście, to znaczy wyszukuje stare sterowniki i aktualizuje je, jednak jest ładowany z super atrakcyjnym GUI. Najlepsze jest to, że jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows i zapewnia lepszą wydajność przy każdym skanowaniu.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Wersja Pro dostępna za 39,95 USD

DriversCloud

DriversCloud to darmowe oprogramowanie, które wyszukuje szczegółowe informacje o sprzęcie i oprogramowaniu systemu, w tym nieaktualne sterowniki. Proces rozpoczyna się od pobrania oprogramowania, które umożliwia przeglądarce internetowej zbieranie informacji z komputera.

Możesz również znaleźć kategorie, a mianowicie Analiza BSOD, Moje sterowniki, Autouruchamianie, Konfiguracja sieci ze strony internetowej, a także inne sekcje, które możesz przeglądać. w czasie aktualizacji sterownika można wyświetlić pełne informacje o tym, jakie dane nowego sterownika są w porównaniu z nowo zainstalowanymi sterownikami. Możesz wszystkie szczegóły, takie jak numer wersji, producent, nazwa i data pliku INF oraz identyfikator sprzętu. Jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Windows (Windows XP i nowsze).

Cena: za darmo

Wyżej wymienione programy do aktualizacji sterowników są najlepsze w branży, a ich wspólną funkcją jest wyszukiwanie i aktualizowanie sterowników. Pobierz więc preferowane oprogramowanie do aktualizacji sterowników dla systemu Windows już dziś i bądź na bieżąco z systemem.