Jak wydłużyć żywotność baterii smartfona do ponad 200%

Wydłuż żywotność baterii smartfona: - Obecnie smartfony są wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje i udogodnienia. Różnorodne aplikacje w smartfonach naprawdę fascynują użytkowników. Jednak wraz ze wzrostem liczby aplikacji żywotność baterii telefonu staje się problemem. Użytkownicy mogą chcieć w pełni korzystać z aplikacji, ale jednocześnie muszą martwić się o żywotność baterii. Ładowanie telefonu za każdym razem może nie być wygodne. Tak więc poprawa żywotności baterii smartfonów była problemem dla programistów, producentów i użytkowników. Możesz się zastanawiać, po co zawracać sobie głowę baterią, gdy jesteś w domu i masz ładowarkę, a nawet bank energii. Odpowiedź brzmi: wielokrotne ładowanie może zmniejszyć wydajność baterii. Może to zmniejszyć pojemność baterii, dlatego konieczne jest dbanie o oszczędzanie energii baterii.Zobaczmy, jak możemy oszczędzać energię baterii, minimalizując zużycie energii.

Uwaga: - Ciemniejsza tapeta lub motywy mogą pomóc zaoszczędzić 6% -8% żywotności baterii smartfonów z ekranami AMOLED.

1 . Wyłącz wibracje:

Zwykle włączamy wibracje z powiadomieniami. Chociaż jest to dobry alert powiadomień, zużywa znacznie więcej energii niż powiadomienia głosowe. Dlatego wyłączenie alarmu wibracyjnego może oszczędzić baterię.

2 . Zmniejsz jasność ekranu :

Przyciemnianie ekranu może znacznie przyczynić się do oszczędzania energii. Wysoka jasność za każdym razem, gdy włączamy nasz wyświetlacz, zużywa dużo energii. Właściwe będzie użycie ustawienia automatycznej jasności, które automatycznie dostosowuje jasność ekranu, jednocześnie oszczędzając baterię. Im mniejsza jasność, tym większe ładowanie baterii.

jasny

3.  Limit czasu ekranu :

Skrócenie czasu wygaszania ekranu może zmniejszyć zużycie energii. Nasz telefon traci ładunek w trybie czuwania. Więc jeśli ekran zostanie wyłączony, gdy tylko nie będzie używany, oszczędza baterię. Nie zawsze możemy pamiętać o zablokowaniu telefonu po jego użyciu. W takim przypadku skrócenie czasu wygaszania ekranu może oszczędzić baterię.

koniec czasu

4.  Wyłączanie podczas nieaktywności :

Możesz zaplanować automatyczne wyłączanie telefonu po godzinie 01:00 w nocy, aby automatycznie włączał się o godzinie 17:00. W ten sposób nie będziesz zakłócać snu, a bateria zostanie oszczędzona. Jeśli nie używasz telefonu przez dłuższy czas, na przykład podczas spotkania lub innych ważnych czynności, wyłączenie go może być przydatne. Chociaż włączenie telefonu może zużywać więcej energii. wyłączenie go na kilka godzin może zaoszczędzić dużo energii baterii niż pozostawienie go w trybie uśpienia.

5.  Prawidłowe ładowanie :

Aby zapewnić prawidłowe ładowanie, musisz znać typ baterii używanej w telefonie. Zwykle w smartfonach są powszechnie stosowane dwa rodzaje baterii, a mianowicie baterie litowo-jonowe (Li-Ion) i baterie na bazie niklu (niklowo-wodorkowe (NiMH) i niklowo-kadmowe (NiCd)). Akumulatory niklowe należy ładować tylko wtedy, gdy są wyczerpane. Wielokrotne ładowanie skraca żywotność baterii. Nie należy ich ładować, gdy pozostała wystarczająca ilość energii. Akumulatory litowo-jonowe mają najdłuższy cykl życia. Aby zachować pierwotną pojemność, muszą być ładowane częściej. Aby zapewnić prawidłowe ładowanie, znajdź typ swojej baterii, a następnie zastosuj odpowiednią strategię ładowania.

6.  Zamknij niepotrzebne aplikacje :

Podczas korzystania z telefonu możemy otwierać wiele aplikacji. Ale najczęściej nie możemy zawracać sobie głowy ich późniejszym zamykaniem. Więc nawet jeśli go nie używamy, będzie zużywał energię baterii w tle. Tak więc zabijanie aplikacji, które nie są używane, w rzeczywistości zmniejsza zużycie energii.

7.  Wyłącz usługi GPS / lokalizacyjne :

System GPS pozwala na śledzenie Twojej lokalizacji poprzez wysyłanie i odbieranie sygnałów do iz satelitów. Zużywa dużo energii baterii. Wiele aplikacji korzysta z GPS, gdy jest włączony do śledzenia lokalizacji i zużywa energię baterii. Aby oszczędzać energię, lepiej będzie wyłączyć GPS, gdy nie jest potrzebny.

GPS

8.  Wyłącz Bluetooth, Wi-Fi i dane pakietowe, gdy nie są potrzebne :

Gdy te usługi są włączone, energia jest zużywana podczas ciągłego wyszukiwania sygnałów. Jeśli więc nie potrzebujesz tych usług, zawsze je wyłączaj. W przeciwnym razie wyczerpuje baterię. Poszukiwanie sygnałów zużywa znacznie więcej energii, zwłaszcza gdy znajdujesz się w obszarze o słabym odbiorze sieci. Dlatego w takich miejscach lepiej będzie trzymać telefon w trybie samolotowym. Korzystaj z tych usług tylko wtedy, gdy jest to wymagane.

9.  Wyłącz powiadomienia:

Zbyt wiele powiadomień z różnych aplikacji może zużywać dużo energii. Aby wyłączyć powiadomienia dla określonej aplikacji, po prostu przejdź do informacji o aplikacji i odznacz opcję pokazywania powiadomień. Może to zmniejszyć zużycie energii przez aplikacje.

powiadomić min

10.  Utrzymuj niską temperaturę :

Nasze smartfony nagrzewają się i tracą dużo energii, gdy są przechowywane w wysokich temperaturach. Dlatego utrzymywanie niskiej temperatury może pomóc wydobyć optymalną wydajność baterii, dlatego należy unikać wystawiania telefonu na działanie wysokiej temperatury. Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub innych gorących miejsc. Unikaj wystawiania telefonu na nadmierne ciepło.