Napraw niewidoczne ikony przypięte na pasku zadań w systemie Windows 10

Opcja przypięcia najczęściej używanych aplikacji do paska zadań Windows 10 okazuje się niezwykle przydatna. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy nie chcą zapisywać zbyt wielu skrótów na pulpicie, ale chcą mieć szybki dostęp do swoich ulubionych aplikacji. Oszczędza to dużo czasu, który w innym przypadku spędziłbyś na przeszukiwaniu aplikacji.

Jednak jest też druga strona. Najwyraźniej przypięte aplikacje mogą czasami stać się niewidoczne w tajemniczy sposób, powodując wiele zamieszania. Chociaż aplikacja może się otworzyć, ikony paska zadań nie są widoczne na pasku zadań, mimo że jest ciemne zarezerwowane miejsce na ikonę. Jak więc rozwiązać ten problem?

Zobaczmy, jak to zrobić.

Metoda 1: Korzystanie z aplikacji Ustawienia

Krok 1: Kliknij przycisk Start na pulpicie i wybierz Ustawienia z menu kontekstowego, znajdującego się nad opcją Zasilanie .

Ustawienia ikon systemu Windows na pulpicie

Krok 2: W oknie Ustawienia kliknij Aplikacje .

Ustawienia aplikacji

Krok 3: W oknie Aplikacje kliknij n okno Domyślne aplikacje po lewej stronie. Następnie po prawej stronie panelu przewiń w dół i w sekcji Resetuj do zalecanych ustawień domyślnych firmy Microsoft kliknij Resetuj . Spowoduje to zresetowanie wszystkich aplikacji do wartości domyślnych.

Aplikacje Domyślne aplikacje Resetuj do zalecanego przez Microsoft domyślnego resetowania

Powinno to rozwiązać problem z brakującymi przypiętymi ikonami, ale jeśli tak się nie stanie, możesz wypróbować drugą metodę.

Metoda 2: Tworząc plik BAT

Krok 1: Skopiuj poniższy kod i wklej go do notatnika:

DEL / F / S / Q / A "% AppData% \ Microsoft \ Internet Explorer \ Quick Launch \ User Pinned \ TaskBar \ *" REG DELETE HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Taskband / F taskkill / f / im explorer.exe, uruchom explorer.exe

Kopiuj kod wklej w notatniku

Krok 2: Teraz zapisz ten plik jako plik .bat w żądanej lokalizacji i wybierz pole Zapisz jako typ jako Wszystkie pliki . Możesz zapisać go pod dowolną nazwą, ale pamiętaj, aby na końcu dodać .bat . Na przykład nazwaliśmy go clearpinned.bat  i zapisaliśmy na pulpicie . Kliknij Zapisz, aby zapisać plik.

Zapisz jako Nazwa Plik Dodaj .bat Wszystkie pliki Zapisz

Krok 3: Teraz kliknij dwukrotnie zapisany plik .bat, aby uruchomić kod. Spowoduje to przywrócenie przypiętych ikon.

Uruchom plik .bat, aby odzyskać przypięte ikony

To wszystko. Twoje przypięte ikony powinny być teraz widoczne na pasku zadań.