Jak naprawić błąd - zablokowany błąd pobierania w Google Chrome

Wiele razy zauważysz, że podczas pobierania pliku w przeglądarce Google Chrome pobieranie kończy się niepowodzeniem i jest blokowane. Wyświetla komunikat obok pobierania jako „Niepowodzenie - zablokowane”. Cóż, jest to częsty problem spowodowany ustawieniami bezpieczeństwa, które automatycznie blokują pobieranie.

Ten błąd występuje nie tylko w Chrome, ale także w innych przeglądarkach, takich jak Microsoft Edge, Internet Explorer i Mozilla Firefox. Istnieje prawdopodobieństwo, że zmieniłeś ustawienia zabezpieczeń w poprzedniej wersji systemu Windows lub w systemie Windows 10. Wszystko, co musisz zrobić, to przywrócić ustawienie normalne. Zobaczmy, jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie: Korzystanie z właściwości internetowych

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + R na klawiaturze, aby otworzyć okno Uruchom . Teraz wpisz inetcpl.cpl w polu wyszukiwania i naciśnij Enter, aby otworzyć okno Właściwości internetowe .

Win + R Uruchom Inetcpl.cpl Enter

Krok 2: W oknie Właściwości internetowe wybierz kartę Zabezpieczenia , wybierz Internet (ikona niebieskiej kuli ziemskiej) i kliknij Poziom niestandardowy .

Właściwości internetowe Zabezpieczenia Internetowy poziom niestandardowy

Krok 3: Następnie w oknie Ustawienia zabezpieczeń przewiń w dół i przejdź do sekcji Różne .

Ustawienia zabezpieczeń Różne

Krok 4: Przewiń w dół dalej i znajdź sekcję Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików . Musi być wyłączony. Teraz kliknij przycisk opcji obok Monituj (zalecane) . Kliknij OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Monit o uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików (zalecane) OK

O to chodzi. Możesz teraz pobierać swoje pliki w Chrome lub w dowolnej innej przeglądarce bez żadnych błędów ani blokad.