Jak naprawić błąd 0xc00d36cb w systemie Windows 10

Tutaj mówimy o jednym z najczęstszych błędów w systemie Windows 10, błędzie 0xc00d36cb . Ten konkretny błąd jest często związany z plikami multimedialnymi, zwłaszcza plikami wideo w formacie .MKV . Jak donosi wielu użytkowników, błąd 0xc00d36cb pojawia się podczas odtwarzania plików wideo w formacie MKV lub podczas próby zmiany szczegółów plików MP3 lub MP4 , takich jak zmiana nazwy pliku.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz napotkać ten problem na komputerze z systemem Windows 10. Najczęstsze przyczyny to:

  • Błąd w systemie Windows
  • Uszkodzone składniki Sklepu Windows
  • Nieprawidłowe uprawnienia do pliku
  • Problem z profilem użytkownika
  • Obejścia
  • Uszkodzony plik multimedialny

Poniżej przyjrzymy się kilku sposobom rozwiązania problemu:

Rozwiązanie 1: Użyj VLC Media Player

Jest to raczej obejście, a nie rozwiązanie. Możesz skorzystać z tego rozwiązania, jeśli nie możesz odtworzyć tylko jednego lub kilku plików wideo na komputerze, ale nie możesz.

Może się zdarzyć, że plik wideo, który próbujesz odtworzyć, jest uszkodzony lub odtwarzacz wideo nie obsługuje formatu pliku. W takim przypadku spróbuj odtworzyć go na VLC Media Player. Ten słynny odtwarzacz multimedialny może odtwarzać wiele formatów wideo. Czasami jest również w stanie odtwarzać uszkodzone pliki wideo.

Rozwiązanie 2: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z odtwarzaniem wideo

Jeśli problem nie został rozwiązany przez powyższe rozwiązanie, postępuj zgodnie z tym rozwiązaniem. Narzędzie podrzędne narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows, narzędzie do rozwiązywania problemów z odtwarzaniem wideo wyszukuje problemy w systemie Windows, które mogą być przyczyną błędu, i rozwiązuje je. Oto kroki, które należy wykonać:

Krok 1 : Naciśnij jednocześnie przyciski  Win + I na klawiaturze. Spowoduje to otwarcie  aplikacji Ustawienia na komputerze. Tam kliknij opcję  Aktualizacja i bezpieczeństwo .

Aktualizacja ustawień

Krok 2 : Pojawi się nowe okno. W tym miejscu w lewym okienku wybierz  opcję Rozwiązywanie problemów . Teraz w prawym okienku przewiń w dół i wybierz  opcję Odtwarzanie wideo , a następnie kliknij przycisk  Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów .

Narzędzie do rozwiązywania problemów z odtwarzaniem wideo

Ponownie otworzy się nowe okno. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów. Jeśli zostanie znaleziony jakiś problem, narzędzie do rozwiązywania problemów automatycznie zastosuje poprawkę.

Czy to rozwiązanie naprawiło błąd 0xc00d36cb na twoim komputerze? Jeśli nie, postępuj zgodnie z następnym rozwiązaniem.

Rozwiązanie 3: Zresetuj pamięć podręczną sklepu Windows

Za każdym razem, gdy odtwarzasz plik multimedialny na komputerze z systemem Windows 10, odtwarzanie jest kierowane przez składniki Sklepu Windows. W związku z tym każdy problem lub uszkodzenie pliku w Sklepie Windows może prowadzić do problemów, takich jak błąd 0xc00d36cb.

Użytkownicy zgłaszali, że zresetowanie pamięci podręcznej sklepu Windows rozwiązało problem.

Istnieją dwa sposoby resetowania pamięci podręcznej Windows Store: a) za pomocą wiersza polecenia b) za pomocą aplikacji Ustawienia systemu Windows.

Zresetuj pamięć podręczną Sklepu Windows za pomocą wiersza polecenia

Krok 1 : Otwórz  okno dialogowe Uruchom , naciskając jednocześnie klawisze  Win + R na klawiaturze. Tam wpisz  cmd i naciśnij klawisz Enter .

Uruchom Cmd

Krok 2 : Na ekranie wiersza polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij przycisk Enter :

wsreset.exe

Uruchom polecenie. Po zakończeniu zamknij okno wiersza polecenia i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Zresetuj Sklep Windows za pomocą aplikacji Ustawienia

Alternatywnym sposobem zresetowania Sklepu Windows jest skorzystanie z aplikacji Ustawienia systemu Windows. Oto kroki, które należy wykonać:

Krok 1 : Otwórz  aplikację Ustawienia , naciskając  jednocześnie klawisze Win + I. Z menu Ustawienia wybierz opcję Aplikacje .

Ustawienia aplikacji

Krok 2 : W oknie Aplikacje wybierz opcję  Aplikacje i funkcje z lewego panelu. Teraz w prawym okienku wpisz, zapisz w polu wyszukiwania. Z wyników wyszukiwania wybierz opcję  Microsoft Store , aby rozwinąć jej opcje. W opcjach kliknij Opcje zaawansowane .

Ustawienia Zapisz zaawansowane

Krok 3 : Z nowych opcji, które pojawiają się na ekranie, przesuń ekran w dół i znajdź  opcję Resetuj . Kliknij  przycisk Resetuj , a następnie potwierdź swoje działanie, aby rozpocząć proces resetowania.

Resetuj sklep

Po zakończeniu resetowania Microsoft Store zamknij aplikację Ustawienia, a następnie uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy nadal pojawia się błąd 0xc00d36cb podczas odtwarzania pliku wideo.

Rozwiązanie 4: Zmodyfikuj uprawnienia do pliku

Możesz skorzystać z tej konkretnej metody, jeśli próbujesz zmodyfikować szczegóły związane z określonymi plikami MP3 lub MP4 na komputerze, ale pojawia się błąd 0xc00d36cb. Może się zdarzyć, że uprawnienia do pliku multimedialnego nie są ustawione dla wszystkich, dlatego pojawia się błąd.

Oto kroki, które należy wykonać, aby zmienić uprawnienia do pliku:

Krok 1 : W Eksploratorze plików zlokalizuj plik, z którym otrzymujesz błąd. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz  opcję Właściwości z menu kontekstowego .

Właściwości Mp4

Krok 2 : W otwartym oknie Właściwości przejdź do  zakładki Zabezpieczenia . Tam kliknij  przycisk Zaawansowane , aby otworzyć  opcje menu zaawansowanego .

Okno Właściwości pliku

Krok 3 : Otworzy się okno Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń . Tutaj, w sekcji Właściciel u góry okna, kliknij  opcję Zmień .

Plik ustawień zaawansowanych

Krok 4 : Otworzy się kolejne okno z nazwą  Wybierz użytkownika lub grupę . Tutaj, w sekcji  Wprowadź nazwę obiektu do wybrania , wpisz  Wszyscy , a następnie kliknij przycisk  Sprawdź nazwy . Po zakończeniu kliknij  przycisk OK . Bieżące okno zostanie zamknięte. Kliknij  ponownie OK w oknie Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń .

Plik dostępu użytkownika

Po zakończeniu spróbuj wprowadzić zmiany w pliku, który wyświetlał błąd. Jeśli to rozwiązanie działa, kontynuuj i zastosuj to samo rozwiązanie również do innych plików, które zwracały ten sam błąd.

Jeśli błąd nadal Cię niepokoi, postępuj zgodnie z ostatecznym rozwiązaniem, które pomoże Ci rozwiązać problem.

Rozwiązanie 5: Utwórz nowy profil użytkownika w systemie Windows

W ostateczności, aby pozbyć się błędu 0xc00d36cb w systemie Windows 10, możesz utworzyć nowe konto użytkownika systemu Windows. Teraz to od Ciebie zależy, czy chcesz używać nowego profilu użytkownika tylko do otwierania / wprowadzania zmian w pliku (-ach) lub używania go jako konta podstawowego.

Krok 1 : Naciśnij jednocześnie przyciski  Win + I na klawiaturze, aby otworzyć  aplikację Ustawienia . Tam kliknij  opcję Konta .

Konta ustawień

Krok 2 : Po otwarciu okna Ustawienia kont przejdź do lewego panelu i wybierz opcję  Rodzina i inni użytkownicy . Teraz przejdź do prawego okienka i kliknij  Dodaj kogoś innego do tego komputera .

Dodaj kogoś innego

Krok 3 : Otworzy się nowe okno. Tutaj wystarczy kliknąć  tekst Nie mam informacji logowania tej osoby .

Brak informacji logowania

Krok 4 : Na następnym ekranie kliknij opcję  Dodaj użytkownika bez konta Microsoft .

Użytkownik bez konta Miscrosoft

Krok 5 : Teraz otrzymasz opcje wprowadzenia nowej nazwy użytkownika i hasła dla użytkownika. Wprowadź szczegóły w odpowiednich sekcjach, a następnie kliknij  przycisk Dalej .

Informacje o nowym użytkowniku

Spowoduje to utworzenie nowego użytkownika na komputerze z systemem Windows. Zamknij wszystkie aplikacje i okna na komputerze, a następnie wyloguj się z bieżącego profilu użytkownika. Teraz zaloguj się, używając nowo utworzonej nazwy użytkownika i jego hasła.

W ten sposób będziesz mógł pozbyć się błędu 0xc00d36cb.