Napraw błąd „Kreator nie może uruchomić mikrofonu” w systemie Windows 10

Za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do konfiguracji mikrofonu w systemie Windows 10, pojawia się komunikat o błędzie „ Kreator nie mógł uruchomić mikrofonu ”. Jest to częsty błąd, zwłaszcza gdy próbujesz skonfigurować mikrofon systemu Windows, który uniemożliwia Ci to.

Na szczęście istnieje kilka rozwiązań problemu z błędem „Kreator nie mógł uruchomić mikrofonu” w systemie Windows 10. Zobaczmy, jak rozwiązać ten problem.

Metoda 1: uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów

Krok 1: Przejdź do przycisku Start na pulpicie i kliknij Ustawienia ( ikona koła zębatego ) w menu kontekstowym, znajdującym się nad opcją Zasilanie .

Desktop Start Settings

Krok 2: W oknie Ustawienia kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia .

Aktualizacja ustawień i bezpieczeństwo

Krok 3: W następnym oknie kliknij opcję Rozwiązywanie problemów po lewej stronie, a następnie po prawej stronie panelu przewiń w dół i kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów .

Aktualizacja i zabezpieczenia Rozwiązywanie problemów Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów

Krok 4: W oknie Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów przewiń w dół iw obszarze Znajdź i napraw inne problemy , wybierz Nagrywanie dźwięku .

Następnie kliknij znajdujący się pod nim przycisk Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów .

Dodatkowe narzędzie do rozwiązywania problemów Znajdź i napraw inne problemy Nagrywanie dźwięku Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Krok 5: Poczekaj chwilę, aż wykryje urządzenie / urządzenia, które chcesz rozwiązać. Wybierz odpowiednie urządzenie z listy i kliknij Dalej .

Wybierz urządzenie z listy, którą chcesz rozwiązać

Teraz poczekaj, aż narzędzie do rozwiązywania problemów wskaże rozwiązanie. Kliknij Zastosuj poprawkę, aby rozwiązać problem.

Powinno to rozwiązać problem i nie powinien się on ponownie pojawiać, ale jeśli nadal się pojawia, wypróbuj drugą metodę.

Metoda 2: Włączając opcję Zezwalaj aplikacjom na dostęp do ustawień mikrofonu

Krok 1: Otwórz okno Ustawienia , jak pokazano w kroku 1 w metodzie 1 powyżej. Teraz w oknie Ustawienia kliknij System .

Ustawienia System

Krok 2: W następnym oknie kliknij opcję Dźwięk po lewej stronie. Teraz po prawej stronie panelu przewiń w dół do sekcji Ustawienia pokrewne . Kliknij Ustawienia prywatności mikrofonu pod nim.

Ustawienia związane z dźwiękiem systemu Ustawienia prywatności mikrofonu

Krok 3: Po prawej stronie panelu przewiń w dół do opcji Zezwalaj aplikacjom na dostęp do sekcji mikrofonu i przesuń suwak, aby go włączyć.

Zezwalaj aplikacjom na dostęp do mikrofonu Włącz go

Teraz uruchom ponownie komputer, a błąd powinien zniknąć. Ale jeśli problem nie ustąpi, wypróbuj trzecią metodę.

Metoda 3: poprzez sprawdzenie, czy mikrofon jest włączony

Krok 1: Przejdź do ikony głośnika w prawym dolnym rogu paska zadań . Kliknij go prawym przyciskiem myszy i kliknij Dźwięki .

Ikona głośnika paska zadań Dźwięki kliknięcia prawym przyciskiem myszy

Krok 2: W oknie dialogowym Dźwięk wybierz kartę Nagrywanie , wybierz Mikrofon i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Kliknij Włącz w menu prawym przyciskiem myszy.

Karta Nagrywanie dźwięku Mikrofon Kliknij prawym przyciskiem Włącz

Krok 3: Teraz kliknij przycisk Ustaw domyślne poniżej, aby zmienić bieżący mikrofon na domyślny. Kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

To wszystko. Możesz teraz uzyskać dostęp do konfiguracji mikrofonu na komputerze z systemem Windows 10 bezproblemowo i bez żadnych błędów.