Jak zmienić prędkość przewijania myszy na komputerze z systemem Windows 10

Czy zauważyłeś, że twoja mysz nie przewija się z taką samą prędkością jak wcześniej? Szybkość może czasami stanowić problem z myszą komputera z systemem Windows 10, powodując trudności w poruszaniu się po ekranie. Możesz także napotkać problemy podczas poruszania myszą poziomo lub pionowo. Ten problem jest tak samo poważny, jak problem z czułością prawego kursora myszy. Najgorsze jest to, że stała niska prędkość może powodować znaczne obciążenie nadgarstków.

Choć może to być poważne, istnieje znacznie łatwiejszy i skuteczniejszy sposób na przywrócenie szybkości myszy komputera z systemem Windows 10 do normy. Zobaczmy, jak rozwiązać problem dotyczący myszy fizycznej.

Jak naprawić problemy z przewijaniem i szybkością myszy na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą aplikacji Ustawienia

Krok 1: Kliknij przycisk Start na pulpicie i kliknij Ustawienia w menu kontekstowym znajdującym się nad przyciskiem Zasilanie .

Ustawienia ikon systemu Windows na pulpicie

Krok 2: W oknie Ustawienia kliknij opcję Urządzenia .

Ustawienia Urządzenia

Krok 3: W następnym oknie kliknij Mysz po lewej stronie panelu> po prawej stronie panelu wybierz Wiele linii naraz z listy rozwijanej , w sekcji Obróć kółkiem myszy, aby przewijać .

Urządzenia obsługują mysz w wielu liniach naraz

Krok 4: Tuż pod menu rozwijanym, w którym wybrałeś Wiele linii naraz , znajduje się kolejna sekcja - Wybierz, ile linii ma być przewijanych za każdym razem . Pod tym możesz przesuwać suwak w górę iw dół w zależności od swoich preferencji, na przykład, ile linii chcesz przewinąć za każdym razem.

Urządzenia Mysz Wybierz, ile linii ma być przewijanych za każdym razem Przesuń suwak

Krok 5: Następnie pod suwakiem znajduje się kolejna sekcja - Przewiń nieaktywne okna, gdy najeżdżam na nie . Przesuń suwak, aby wyłączyć sekcję.

Urządzenia Przewijanie myszą Nieaktywne okna po najechaniu na nie wskaźnikiem myszy

Krok 6: Teraz przewiń w dół i kliknij Dodatkowe opcje myszy na niebiesko, znajdujące się w Powiązanych ustawieniach .

Urządzenia Ustawienia związane z myszą Dodatkowe opcje myszy

Krok 7: W oknie Właściwości myszy > w zakładce Przyciski > Szybkość dwukrotnego kliknięcia > przesuń suwak i dostosuj szybkość dwukrotnego kliknięcia myszy.

Właściwości myszy Przyciski Podwójne kliknięcie Suwak szybkiego przesuwania

Krok 8: Teraz przejdź do zakładki Koło i zmień  prędkość przewijania w pionie , ustawiając wyższą lub niższą liczbę w zależności od wymaganej prędkości. Tutaj ustawiliśmy prędkość przewijania w pionie na 7  zgodnie z naszymi wymaganiami. Możesz wybrać swój.

Właściwości myszy Kółko Przewijanie w pionie Dostosuj liczby

Krok 9: Następnie dostosuj prędkość przewijania w poziomie , dostosowując liczbę. Tutaj zmieniliśmy go na 4 zgodnie z naszymi wymaganiami. Naciśnij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Właściwości myszy Kółko Przewijanie w poziomie Dostosuj liczby

Otóż ​​to! Skończyłeś regulować prędkość przewijania myszy, a problem przewijania i szybkości powinien zostać rozwiązany.