Jak zalogować się / wylogować (rozłączyć) OneDrive w systemie Windows 10

Jak zalogować się / wylogować (rozłączyć) OneDrive w systemie Windows 10 : - OneDrive to domyślna usługa przechowywania danych w chmurze udostępniana użytkownikom przez system Windows 10. Wszystkie pliki i foldery zapisane w folderze OneDrive są automatycznie archiwizowane w chmurze OneDrive . Jest to niewątpliwie bardzo przydatne. Ale niektórzy użytkownicy wolą korzystać z innych usług przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox . Dlatego mogą chcieć wylogować się z OneDrive . W takim przypadku przydatna staje się wiedza, jak zalogować się lub wylogować z OneDrive . Ta informacja jest przydatna, jeśli masz również wiele kont OneDrive . Możesz wylogować się z jednej usługi OneDrivekonto i zaloguj się na inne konto. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zalogować się lub wylogować z OneDrive bez większych trudności.

Przeczytaj także: - Jak odinstalować onedrive w systemie Windows 10

KROK 1

 • Aby wylogować się z OneDrive w systemie Windows 10, najpierw rozwiń zasobnik systemowy i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę OneDrive, a następnie kliknij Ustawienia .

1 ustawienia

KROK 2

 • Wykonanie poprzedniego kroku spowoduje otwarcie nowego okna o nazwie Microsoft OneDrive . Będą cztery zakładki, a mianowicie Ustawienia, Konto, Automatyczne zapisywanie i Informacje . To zakładka Konto , w którą musisz kliknąć. Teraz poszukaj sekcji o nazwie Odłącz OneDrive . Kliknij przycisk Odłącz OneDrive w tej sekcji.

2unlinkDrive

KROK 3

 • Po kliknięciu przycisku Odłącz OneDrive zostaniesz poproszony o ponowne zalogowanie. Oznacza to, że pomyślnie wylogowałeś się z OneDrive .

3 witamy

KROK 4

 • Nawet jeśli się wylogujesz, Twoje pliki i foldery w folderze OneDrive nie zostaną usunięte. Aby zobaczyć dane OneDrive , kliknij najpierw ikonę Eksploratora plików .

4fileExplorer

KROK 5

 • W lewym okienku okna znajdź i kliknij OneDrive . Możesz usunąć wszystkie dane OneDrive, jeśli chcesz je usunąć.

5 potwierdzić

KROK 6

 • Jeśli chcesz zalogować się ponownie do OneDrive , po prostu kliknij pasek zadań, a następnie ikonę OneDrive . Otworzy się okno z napisem Witamy w OneDrive . Kliknij przycisk Zaloguj się .

6signIn

KROK 7

 • Zaloguj się, używając poświadczeń konta Microsoft. Gdy skończysz, kliknij przycisk Zaloguj się .

7credentials

KROK 8

 • Jeśli chcesz zmienić lokalizację folderu OneDrive , możesz po prostu kliknąć łącze Zmień lokalizację . Lub jeśli nie masz nic przeciwko obecnej lokalizacji, nie rób nic. Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej .

8lokalizacja

KROK 9

 • Jeśli zdecydujesz się przejść do starej lokalizacji, możesz zsynchronizować pliki znajdujące się już w folderze OneDrive z kontem OneDrive .

9alreadyExists

KROK 10

 • W następnym kroku możesz zdecydować, które wszystkie pliki mają zostać zsynchronizowane. Wybierz foldery / pliki zgodnie ze swoimi preferencjami, jak pokazano na zrzucie ekranu. Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej .

10syncFiles

KROK 11

 • Twój folder OneDrive jest teraz gotowy . Kliknij przycisk Otwórz mój folder OneDrive , aby wyświetlić folder OneDrive .

11gotowy

KROK 12

 • Otóż ​​to. Twój folder OneDrive jest gotowy i fajny.

12welcomeMessage

Logowanie się i wylogowywanie z konta OneDrive jest tak proste, jak zostało to wyjaśnione w tym artykule. Mam nadzieję, że artykuł okazał się przydatny.