Włącz / wyłącz pokaz slajdów w tle pulpitu w Win 10

Ekran komputera określa Twoją osobowość. Tak więc, jeśli chodzi o ustawienie nowej tapety na pulpit, każdy ma tendencję do wybierania. Posiadanie pięknej tapety może w rzeczywistości zapewnić spokój ducha. Pokazy slajdów w tle na pulpicie istnieją od tak dawna, a dzięki temu ekran wygląda jeszcze piękniej. Ale zdecydowanie pożera twoją baterię i spowalnia twój system. Więc jeśli użytkownik chce wyłączyć pokaz slajdów w tle pulpitu w swoim systemie komputerowym, nie można go winić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyłączać i włączać pokazy slajdów w tle pulpitu w systemie Windows 10.

  • Wyszukaj Edytuj plan zasilania w polu wyszukiwania systemu Windows 10. Kliknij ikonę Edytuj wynik wyszukiwania planu zasilania.

Edytuj plan zasilania

  • Znajdź Zmień zaawansowane ustawienia zasilania w wyskakującym oknie i kliknij je. Teraz zostaniesz poprowadzony do nowego okna.

zmień zaawansowane ustawienia zasilania

  • Otworzy się nowe okno zatytułowane Opcje zasilania. Dwukrotne kliknięcie elementu Ustawienia tła pulpitu powoduje jego rozwinięcie i wyświetlenie nowego elementu o nazwie Pokaz slajdów. Kliknij go również dwukrotnie. Teraz zobaczysz 2 elementy listy o nazwie Na baterii i Podłączono.

pokaz slajdów na pulpicie

Tutaj możesz łatwo ustawić swoje preferencje. Jeśli chcesz wyłączyć pokaz slajdów w tle pulpitu, zmień zarówno opcję Zasilanie bateryjne, jak i Podłączono do wstrzymania. Jeśli chcesz włączyć pokaz slajdów w tle pulpitu, zmień oba na Dostępne. Możesz wybrać różne opcje Zasilanie bateryjne i Podłączony w zależności od preferencji dotyczących zasilania.

Na koniec kliknij OK, a następnie Zastosuj. Zmiany będą natychmiastowe i teraz możesz się zrelaksować.