Jak naprawić błąd poczty Windows Live 0x8007007A w systemie Windows 10

Windows Live Mail był darmowym klientem poczty e-mail dostarczonym z pakietem Windows Essentials 2012, a teraz został wycofany. Microsoft zastąpił go następnie aplikacją Windows Mail, która działa tak samo. Jeśli więc masz już zainstalowaną pocztę Windows Live w swoim systemie, na szczęście nadal działa.

Tak więc ci z Was, którzy używają Windows Live Mail do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, mogą nagle natknąć się na błąd Windows Live Mail 0x8007007A w systemie Windows 10. Najwyraźniej błąd wynika ze zderzenia między One Drive a funkcją Windows Live Mail. Na przykład, jeśli próbujesz wysłać obrazy w usłudze Mail przesłane przez One Drive, ten błąd może się pojawić.

Cóż, nie ma się czym martwić, ponieważ istnieje kilka rozwiązań tego błędu. zobaczmy, jak rozwiązać problem.

Metoda 1: przez usunięcie wszystkich oczekujących wiadomości e-mail ze skrzynki nadawczej

Krok 1: Otwórz aplikację Windows Live Mail , a następnie przejdź do lewej strony okna i znajdź Skrzynkę nadawczą .

Krok 2: Kliknij Skrzynkę nadawczą i wybierz wszystkie oczekujące (niewysłane) wiadomości e-mail z załączonymi obrazami. Szczególnie oczekujące e-maile z albumami ze zdjęciami. Teraz naciśnij Usuń .

Po usunięciu oczekujących wiadomości e-mail utwórz nową wiadomość e-mail i spróbuj ją wysłać. Powinno działać normalnie, ale jeśli nie, wypróbuj drugą metodę.

Metoda 2: przez usunięcie i ponowne skonfigurowanie konta WLM

Jednym z najlepszych sposobów rozwiązania problemu raz na zawsze może być usunięcie konta WLM, a następnie ponowna jego konfiguracja. Zobaczmy, jak to zrobić.

Krok 1: Uruchom aplikację Windows Live Mail i kliknij Narzędzia (trzy równoległe linie w prawym górnym rogu). Teraz poszukaj Konta w menu i kliknij lewym przyciskiem myszy, aby je otworzyć.

Krok 2: Teraz wybierz żądane konto e-mail z listy i kliknij opcję Usuń konto z tego urządzenia poniżej.

Kliknij Zapisz .

Krok 4: Teraz musisz ponownie dodać konto, więc wykonaj ten sam proces, jak pokazano w kroku 1 powyżej, aby przejść do Narzędzia > Konta .

Krok 5: Naciśnij przycisk Dodaj , wybierz konto e-mail, kliknij Dalej i wprowadź swój adres e-mail . Następnie wprowadź hasło i inne szczegóły.

Naciskaj Dalej, aż zakończysz dodawanie wszystkich danych.

Narzędzia Konta Dodaj konto Adres e-mail Hasło

Krok 6: Po wprowadzeniu wszystkich tych danych kliknij przycisk Dalej , a następnie kliknij Zakończ .

Możesz teraz spróbować wysłać wiadomość e-mail i nie powinieneś już widzieć błędu.

To wszystko. Powyższe metody powinny naprawić kod błędu: 0x8007007A i powinno być możliwe nieprzerwane korzystanie z poczty Windows Live.