Naprawianie eksploratora plików zablokowanego podczas pracy w systemie Windows 10

Wielu użytkowników skarżyło się, że po otwarciu eksploratora plików zawiesza się tam przez wiele sekund, a nawet przez minuty, pokazując komunikat Pracuję nad tym . Użytkownicy, którzy nawet mają zainstalowany system operacyjny SSD, również narzekają na ten problem.

Pracuję nad tym

Ale dobrą wiadomością jest to, że można to łatwo naprawić. Oto jak to zrobić.

Jak naprawić błąd eksploratora plików, który utknął podczas pracy nad tym Komunikat

1 - Otwórz eksplorator plików i skopiuj i wklej ścieżkę podaną poniżej do paska adresu.

%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations 
2 - Po otwarciu folderu wybierz i usuń wszystkie pliki w folderze. Usuń pamięć podręcznąSpowoduje to usunięcie pamięci podręcznej szybkiego dostępu i rozwiąże problem. Spróbuj ponownie otworzyć eksplorator plików. Jeśli problem nie ustąpi, wypróbuj następną metodę podaną poniżej.

Metoda alternatywna - Odbuduj indeks wyszukiwania

1 - Wyszukaj opcje indeksowania w wyszukiwaniu na pasku zadań systemu Windows 10 2 - Teraz kliknij ikony opcji indeksowania, które pojawiły się w wynikach wyszukiwania. Opcje indeksowania 13 - Teraz kliknij Zaawansowane zaawansowane 4 - Na koniec kliknij Przebuduj . Przebuduj indeks wyszukiwaniaSpowoduje to odbudowanie indeksu wyszukiwania na Twoim komputerze.

Metoda 3 - Zoptymalizuj folder dla elementów ogólnych

1 - Na przykład foldery pobierania podczas otwierania wyświetlają ten komunikat i zawieszają się tam przez długi czas. Aby to naprawić, kliknij prawym przyciskiem myszy folder pobierania i kliknij właściwości. Folder właściwości2 - Teraz kliknij kartę Dostosuj. 3 - Teraz wybierz pozycję Ogólne z listy rozwijanej w sekcji Zoptymalizuj ten folder pod kątem. Optymalizuj folder4 -Również zaznacz pole wyboru, mówiąc, że  zastosuj ten szablon również do podfolderów. Zastosuj to również do szablonów Mam nadzieję, że ci to pomogło.