Jak odtworzyć pokaz slajdów w systemie Windows 10 z folderu

Opcja pokazu slajdów była wcześniej uruchamiana w systemie Windows ME, gdzie można było odtwarzać pokaz slajdów z obrazów zapisanych w folderze Moje obrazy. Jednak system Windows 10 nieco zmienił sytuację i teraz pozwala odtwarzać pokaz slajdów za pomocą Eksploratora plików. To interesująca rzecz, szczególnie dla tych, którzy chcą oglądać obrazy w pokazie slajdów. Zobaczmy, jak to zrobić.

Jak odtworzyć pokaz slajdów w systemie Windows 10 z Eksploratora plików

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + E na klawiaturze, aby uruchomić Eksplorator plików . Teraz otwórz dowolny folder zawierający Twoje zdjęcia lub obrazy . Tutaj otworzyliśmy folder Zdjęcia w obrazach .

Win + E File Explorer Pictures Zdjęcia

Krok 2: Wybierz dowolne zdjęcie, a na górze ekranu zobaczysz opcję o nazwie Narzędzia obrazów znajdującą się poniżej Zarządzaj . Otworzy się pod nim podsekcja z czterema opcjami, jedną z nich jest pokaz slajdów . Kliknij opcję Pokaz slajdów , aby rozpocząć pokaz slajdów ze wszystkimi zdjęciami w folderze Zdjęcia .

Wybierz opcję Photo Picture Tools Pokaz slajdów

* Uwaga - musisz wybrać jedno zdjęcie, a wszystkie zdjęcia z folderu zostaną odtworzone w pokazie slajdów. Ale jeśli nie wybierzesz żadnego, nie odtworzy pokazu slajdów.

Krok 3: Ale jeśli chcesz odtworzyć pokaz slajdów tylko z określonymi zdjęciami lub obrazami w folderze, możesz to również zrobić. Po prostu przytrzymaj klawisz Ctrl na klawiaturze i użyj myszy, aby kliknąć i wybrać zdjęcia, których chcesz użyć w pokazie slajdów. Ponownie zapewni tę samą opcję Narzędzia obrazów u góry strony poniżej Zarządzaj i te same cztery opcje, z których jedną jest opcja pokazu slajdów . Kliknij opcję Pokaz slajdów, aby rozpocząć pokaz slajdów tylko z wybranymi zdjęciami.

Ctrl + kliknij Wybierz określone zdjęcia Narzędzia do zdjęć Pokaz slajdów

Krok 4: Gdy zacznie się odtwarzanie pokazu slajdów, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne z wyświetlanych zdjęć, aby sterować prędkością odtwarzania, możesz wstrzymać odtwarzanie, przejść do następnego zdjęcia, wrócić do tyłu , losowo , a nawet wyjść .

Kliknij prawym przyciskiem myszy na odtwarzanie sterowania obrazem

Należy pamiętać, że statyczne obrazy można kontrolować tylko za pomocą Eksploratora plików.