Napraw pasek zadań systemu Windows 10, który się nie ukrywa [rozwiązany]

Czasami podczas oglądania wideo lub grania w grę w trybie pełnoekranowym, ale pasek zadań nie ukrywa tego, co robisz. Ten problem występuje często w systemie Windows i wielu użytkowników napotyka ten problem, ale nie wie, jak się go pozbyć. Znaleźliśmy te metody, dzięki którym możesz ukryć pasek zadań podczas grania w gry lub oglądania filmów na komputerze.

Rozwiązanie 1 - Dostosuj ustawienia paska zadań

Możesz ukryć pasek zadań w trybie pulpitu, zmieniając ustawienia paska zadań. Automatycznie ukryje pasek zadań, gdy jesteś w trybie pulpitu i pojawi się z powrotem po najechaniu myszą.

KROK 1 - Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Ustawienia paska zadań.

Ustawienia paska zadań

KROK 2 - Włącz opcję Automatycznie ukryj pasek zadań w trybie pulpitu .

Automatyczne ukrywanie paska zadań

Nagle zobaczysz, że pasek zadań został teraz ukryty i możesz uzyskać do niego dostęp, najeżdżając kursorem

Rozwiązanie 2 - Uruchom ponownie Eksploratora Windows

Eksplorator Windows jest główną aplikacją w systemie operacyjnym Windows, ponowne uruchomienie spowoduje ponowne uruchomienie wszystkich aplikacji metra na twoim komputerze i może rozwiązać problem z nie ukrywaniem się paska zadań. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak ponownie uruchomić Eksploratora Windows.

KROK 1 - Wciśnij jednocześnie klawisze Ctrl, Shift i Esc . Otworzy menedżera zadań systemu Windows.

KROK 2 - Przewiń w dół na procesy w tle i zlokalizuj proces Eksploratora Windows (jeśli masz otwarte okno Eksploratora, będzie ono na górze). Wybierz go i kliknij przycisk Uruchom ponownie .

Uruchom ponownie Explorer

Zrestartuje procesy Eksploratora Windows i rozwiąże problem z paskiem zadań.

Rozwiązanie 3 - Sztuczka wyszukiwania

To nie jest metoda, ale sztuczka, która działa na wielu ludzi. Ta sztuczka jest warta wypróbowania, ponieważ jest tak prosta i łatwa.

Ukryj pasek zadań

Jeśli pasek zadań nie znika, kliknij przycisk  Wyszukaj / Cortana i bez wyszukiwania czegokolwiek kliknij z powrotem w dowolnym miejscu na ekranie (z wyjątkiem paska zadań i menu Start). Pasek zadań zostanie teraz ukryty, jeśli jesteś w trybie pełnoekranowym.