Naprawiono próbę wykonania niebieskiego ekranu pamięci NoExecute w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci zawsze były koszmarem dla użytkowników systemu Windows. Natychmiast zamykają system, a użytkownik może utracić wszystkie niezapisane dane. Czasami są one bardzo trudne do rozwiązania, zwłaszcza jeśli pojawiają się w ciągu kilku sekund po uruchomieniu systemu.

Jednym z takich znanych błędów BSoD jest ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY .

Ten błąd może występować co kilka dni lub wiele razy w ciągu godziny. W przypadku tego drugiego rozwiązanie może być trudne, ale możemy, jeśli będziemy wystarczająco szybcy.

Przyczyna

Podobnie jak w przypadku większości błędów BSoD, przyczyną tego błędu jest problem ze sterownikami. Dlatego zaplanowalibyśmy rozwiązywanie problemów, aby odpowiednio rozwiązać problem.

Wypróbuj kolejno następujące rozwiązania:

Rozwiązanie 1] Sprawdź pamięć RAM

Przyczyną tego konkretnego błędu BSoD jest nadmierne wykorzystanie pamięci systemu. Jeśli tak się stanie z nowym systemem, sprawdź, czy ma on wystarczającą ilość pamięci RAM. Na przykład. Kiedy kupiłem swój pierwszy komputer z systemem Windows 10, minimalna wymagana ilość pamięci RAM wynosiła 2 GB i dokładnie to miałem w swoim systemie. Ale gdy tylko zainstalowałem więcej programów, system zwolnił i zaczął się zawieszać. Dlatego może być konieczne rozważenie dodania pamięci RAM do systemu pomimo dodatkowych kosztów.

Jeśli system wcześniej działał dobrze i ostatnio zaczął się borykać z tym problemem, może być konieczne sprawdzenie, czy jeden z układów pamięci RAM nie poluzował się lub czy nie ma innych powiązanych problemów.

Dobrym sposobem sprawdzenia sytuacji jest skorzystanie z Diagnostyki pamięci systemu Windows.

1] Naciśnij Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. Wpisz mdsched i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć okno Diagnostyka pamięci systemu Windows .

Mdshed

2] Kliknij Uruchom ponownie teraz i sprawdź problemy (zalecane) .

Uruchom ponownie teraz i sprawdź problemy (zalecane)

Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu i wyjaśnienie sytuacji z pamięcią RAM. Jeśli pamięć RAM jest w złym stanie, możesz rozważyć jej wymianę.

Rozwiązanie 2] Zaktualizuj system Windows

Aktualizacja systemu Windows to jedno znane i łatwe rozwiązanie, które cudownie działa dobrze.

Przejdź do ustawień> Aktualizacje i zabezpieczenia i zaktualizuj swój komputer z systemem Windows 10.

Rozwiązanie 3] Zaktualizuj sterowniki

Jak wspomniano wcześniej, dokładna przyczyna może się różnić, ale wszystkie błędy niebieskiego ekranu śmierci mają swoje źródło w problemach ze sterownikami. Dlatego aktualizacja sterowników jest kluczowym krokiem podczas próby rozwiązania tych błędów.

Rozwiązanie 4] Odinstaluj problematyczne lub nadmiarowe programy

Ponieważ problemem było przeciążenie pamięci, inne niż sprawdzenie fizycznej pamięci RAM, musimy rozwiązać problemy z programami. Zrozum, że system ma ograniczoną pamięć RAM (chyba że byłeś nadgorliwy z pamięcią RAM) i niektóre aplikacje wymagają dużo pamięci RAM. Dlatego sprawdzalibyśmy niezweryfikowane programy, ciężkie programy i ciężkie gry. Musielibyśmy zdecydować, co wszystko odinstalować, aby zmniejszyć obciążenie systemu.

1] Naciśnij Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. Wpisz panel sterowania i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć okno Panelu sterowania.

2] Przejdź do Programy i funkcje . Na liście programów znajdź problematyczne, kliknij je prawym przyciskiem myszy i odinstaluj.

Odinstaluj programy powodujące problemy

Rozwiązanie 5] Sprawdź komponenty sprzętowe

Problem może być również spowodowany zakłócającymi urządzeniami peryferyjnymi. Jak wspomniano wcześniej, błędy BSoD są powodowane przez problematyczne sterowniki. Sterowniki mogą być również instalowane przez niezamierzony sprzęt.

Dlatego usuń wszelkie nowo podłączone komponenty sprzętowe i jeśli to możliwe, usuń wszystkie urządzenia peryferyjne inne niż podstawowe (klawiatura, mysz itp.). Sprawdź, czy to pomaga w rozwiązaniu problemu.