14 najlepszych darmowych programów do usuwania pasków narzędzi

14 Darmowe oprogramowanie do usuwania pasków narzędzi: - Czy ostatnio zainstalowałeś oprogramowanie i widzisz pasek narzędzi w przeglądarce znikąd? Cóż, jest to bardzo powszechne w przypadku pobierania oprogramowania w dzisiejszych czasach, któremu towarzyszą niektóre lub inne dodatkowe instalacje, które blokują komputer. Paskom narzędzi towarzyszą różne typy złośliwego oprogramowania, które wpływają na wydajność komputera.

Chociaż udaje Ci się usunąć niektóre z nich za pomocą Panelu sterowania lub Menedżera dodatków odpowiednich przeglądarek, większość z nich jest uparta i nie można ich łatwo odinstalować. Niektóre z takich pasków narzędzi to pasek narzędzi Ask, pasek narzędzi GameNext, pasek narzędzi People Search, pasek narzędzi Babylon, pasek narzędzi ZXY, pasek narzędzi MyWebSearch, pasek narzędzi Elite, AVG Secure Search, pasek narzędzi MyFree i wiele innych.

Zobacz też: 4 Darmowe narzędzia do usuwania adware z komputera z systemem Windows

Te paski narzędzi albo wymuszają wyskakujące okienka, aby je klikać, rejestrować użycie komputera lub zarabiać przy każdej instalacji. Jeśli masz oryginalne paski narzędzi, takie jak Yahoo, Google, Bing itp., Można je łatwo odinstalować, jednak te wymienione powyżej nie wymagają dodatkowego wysiłku.

Mimo że usunięcie tych złośliwych pasków narzędzi za pomocą samego Panelu sterowania lub Menedżera dodatków może być trudne, mamy inne alternatywy, aby się nimi zająć. Dzisiaj w tym poście wymieniliśmy jedne z najlepszych darmowych programów do usuwania pasków narzędzi, które mogą pomóc Ci pozbyć się upartych pasków narzędzi bez większego wysiłku. Więc zaczynajmy.

Browser Cleaner

Jeśli używasz Internet Explorera, Google Chrome lub Mozilla Firefox i zauważysz, że Twoja przeglądarka została zaatakowana przez niechciane paski narzędzi, Toolbar Cleaner może być właściwym wyborem. To dobrze znane narzędzie do usuwania pasków narzędzi, które jest również znane jako narzędzie do czyszczenia przeglądarki. Środek czyszczący najpierw skanuje przeglądarkę pod kątem każdego zainstalowanego paska narzędzi, wtyczek lub rozszerzeń i wyświetla je wszystkie na swoim pulpicie nawigacyjnym.

Podczas instalacji programu Toolbar Cleaner pojawi się monit o zainstalowanie Anti-phishing Domain Advisor. Prosi również o ustawienie strony głównej jako MyStart. Jednak nie martw się, ponieważ możesz po prostu odznaczyć pola, aby zrezygnować z tych opcji. Najlepsze w tym oprogramowaniu jest to, że jest szybkie, niezwykle proste w użyciu i pomaga wyczyścić prawie każdy pasek narzędzi, taki jak pasek narzędzi AOL i ponad 1000000 niepożądanych pasków narzędzi, wtyczek, dodatków, aplikacji, a nawet BHO, które mogą zainfekować przeglądarkę lub Komputer ze szkodliwym oprogramowaniem szpiegującym lub reklamowym.

Narzędzie do usuwania wielu pasków narzędzi

Jak sama nazwa wskazuje, Multi-Toolbar Remover to oprogramowanie, które pomaga usunąć nie jeden, ale wiele pasków narzędzi, które blokują przeglądarkę internetową. Jest to niezwykle proste narzędzie, które jest łatwe do zrozumienia i może być używane nawet przez początkujących. Możesz łatwo usunąć niechciane komponenty innych firm, które mogły zostać przypadkowo zainstalowane podczas instalacji jakiejkolwiek innej aplikacji za pomocą tego lekkiego narzędzia, które jest również przenośne.

W tym narzędziu podoba nam się to, że można je uruchomić natychmiast, po prostu upuszczając plik wykonywalny w dowolnym miejscu na dysku twardym. Dodatkowo, jeśli chcesz wyczyścić paski narzędzi ze stacji roboczych, a nawet notebooków, możesz po prostu zapisać narzędzie Multi-Toolbar Remover na dowolnym przenośnym urządzeniu magazynującym, takim jak pendrive.

Jest wyposażony w prosty interfejs użytkownika, który wyświetla wszystkie obsługiwane paski narzędzi podczas uruchamiania. Możesz wybrać wszystko, co chcesz usunąć z listy i wyczyścić niechciane paski narzędzi jednym prostym kliknięciem. Możesz natychmiast zobaczyć zachodzące zmiany. Za pomocą tego narzędzia możesz nawet usuwać paski narzędzi, takie jak, pasek narzędzi ASK, Yahoo! Pasek narzędzi, pasek narzędzi Comcast, a także pasek narzędzi AOL.

Narzędzie do odinstalowywania paska narzędzi

Jeśli opcja „Dodaj / Usuń programy” w menu systemu Windows nie spowodowała usunięcia nieprzyjemnego paska narzędzi, który przylega do Twojej przeglądarki internetowej i nie zamierzasz go używać w przyszłości, z pewnością możesz zwrócić się o pomoc do narzędzia Toolbar Uninstaller. Narzędzie Toolbar Uninstaller zawiera elementarny interfejs, który przeprowadza dokładne skanowanie, a następnie wyświetla listę zainstalowanych pasków narzędzi.

Możesz wybrać te z listy, które chcesz usunąć, umieścić je na liście z napisem „Paski narzędzi do usunięcia”, a następnie kliknąć przycisk „Usuń”. To nie wszystko, ponieważ panel główny jest również wyposażony w dodatkowe narzędzie, które pomaga przeskanować komputer pod kątem innych pasków narzędzi, które mogą blokować komputer.

Popraw wydajność aplikacji, umieszczając na białej lub czarnej liście niektóre wpisy w bazie danych pasków narzędzi. Możesz również utworzyć plik dziennika, jeśli chcesz, ale jednocześnie możesz również wyświetlić ostrzeżenie, zanim narzędzie odinstaluje lub zamknie pasek narzędzi. Zaletą tego dezinstalatora paska narzędzi Toolbar jest to, że działa on nawet przy niskiej wydajności komputera bez spowalniania systemu.

Toolbar Cleaner

Bardzo podstawowym narzędziem, które pomaga bez wysiłku śledzić wszelkie istniejące niechciane paski narzędzi na komputerze, jest Toolbar Cleaner. To narzędzie może pomóc w łatwym usunięciu tych bezprecedensowych pasków narzędzi za pomocą jednego kliknięcia. Odinstalowanie pasków narzędzi, które blokują przeglądarkę internetową i komputer, zapewni zwiększenie wydajności komputera i znacznie szybsze działanie.

Wyświetla wszystkie wykryte paski narzędzi na liście, z której możesz wybrać paski narzędzi, które chcesz odinstalować, i te, które chcesz zachować. Mimo że jest podstawowy, Toolbar Remover postępuje zgodnie z najłatwiejszym procesem, aby usunąć niechciane paski narzędzi w mgnieniu oka, robiąc dokładnie to, co chcesz.

Narzędzie Avast Browser Cleanup Tool

Avast Browser Cleanup Tool to poręczne narzędzie przeznaczone do wykrywania i odinstalowywania wszelkich niepożądanych pasków narzędzi zawierających złośliwe oprogramowanie wpływające na przeglądarkę internetową. Działa z przeglądarkami Firefox, Chrome i Internet Explorer, a usuwając niepokojące dodatki, wtyczki i paski narzędzi pomagają przeglądarkom działać sprawnie.

Oferuje czysty i prosty interfejs, który jest łatwy w użyciu. Wyniki wyszukiwania są uporządkowane według typu przeglądarki i oceniane na podstawie jakości. Ponadto, jeśli jesteś ekspertem lub chcesz z jakiegoś powodu rozwiązać problem, znajdziesz dziennik techniczny wszystkiego, co zostało znalezione w Twoich przeglądarkach, utworzone przez Avast Browser Cleanup.

Co więcej, narzędzie jest szybkie w porównaniu ze skanowaniem antywirusowym i przedstawia wyniki w ciągu 30 sekund.

Smart Toolbar Remover

Jeśli chcesz pozbyć się tych paskudnych pasków narzędzi lub upartych dodatków, Smart Toolbar Remover może ci się przydać. Najlepsze w tym narzędziu jest to, że podczas procesu nie spowalnia procesora ani nie dodaje żadnych pasków narzędzi. Ponadto, jeśli zauważysz, że Twoja przeglądarka internetowa lub strona główna są oblężone przez jakikolwiek dodatek lub wtyczkę, ten pasek narzędzi może być najlepszym rozwiązaniem.

Zaraz po aktywacji oprogramowanie skanuje przeglądarkę pod kątem wszelkich lepkich dodatków i zwraca wyniki w skanowaniu testowym. Śledzi wszystkie paski narzędzi znalezione w przeglądarce, które chcesz odinstalować, a także te, z których nie korzystasz zbyt często. Możesz wybrać te, które chcesz usunąć z listy, a resztą zajmie się Smart Toolbar Remover.

Niezależnie od tego, czy są to niechciane paski narzędzi, czy jakiekolwiek śmieciowe oprogramowanie, to narzędzie czyści je dość skutecznie i w mgnieniu oka.

AdwCleaner

Wyczyść swój komputer wszystkimi uciążliwymi paskami narzędzi, bezużytecznymi dodatkami do przeglądarki i pozbądź się wszelkich porywaczy lub irytujących programów reklamowych z systemu za pomocą AdwCleaner. Jest to lekkie narzędzie, które nie tylko eliminuje wszelkie oprogramowanie zainstalowane na stronie głównej lub przeglądarce, ale jest również niezwykle łatwe w nawigacji.

Nie trzeba go instalować i można go przechowywać na dowolnym przenośnym urządzeniu pamięci masowej, poza tym, że nie pozostawia żadnych pozostałości w rejestrze komputera. Najlepsze jest to, że narzędzie diagnozuje wszelkie ślady niechcianych lub ukrytych rzeczy wynikające z poprzednich instalacji, zaraz po uruchomieniu. Możesz zobaczyć wyniki w postaci dokumentu tekstowego ze wszystkimi szczegółami, takimi jak pliki i klucze rejestru plików, a na koniec wystarczy nacisnąć przycisk „Usuń”, aby przeprowadzić proces dezinstalacji.

Aby efekt zadziałał, musisz wyłączyć wszystkie narzędzia i ponownie uruchomić komputer. Wręcz przeciwnie, jeśli i kiedy chcesz usunąć AdwCleaner, możesz to zrobić jednym kliknięciem myszy. Dlatego korzystając z AdwCleaner możesz nie tylko pozbyć się niechcianych programów, ale także przeciwdziałać efektom przechwytywania złośliwego oprogramowania lub wyeliminować dowolną reklamę w przeglądarce.

Cena: za darmo

Kompatybilność: Windows XP / XP 64 bit / Vista / Vista 64 bit / 7/7 64 bit / 8/8 64 bit / 10/10 64 bit

EliteToolbar Remover

EliteToolbar Remover to poręczne narzędzie, które pomaga usuwać infekcje spowodowane jakimkolwiek pobraniem oprogramowania lub samym Elite Toolbar. Niesamowite jest to, że cały proces wymaga minimalnego wysiłku, podczas gdy możesz zobaczyć działający proces. Podczas instalacji oprogramowania niektóre programy szpiegujące mogą nawet dostać się do pamięci RAM, co może spowodować poważne uszkodzenie rejestru, spowolnienie komputera lub pogorszenie ogólnej wydajności. Wtedy przyda się narzędzie ElteToolbar Remover.

Możesz uruchomić to narzędzie bezpośrednio po wyjęciu z pudełka, ponieważ nie trzeba go instalować. Co więcej, jego obecność nie spowalnia twojego komputera. Możesz również przechowywać to na wymiennym urządzeniu pamięci masowej w celu przenoszenia i uruchamiać za pośrednictwem tego urządzenia. Podczas pracy w „Trybie awaryjnym” to narzędzie działa najlepiej i pomaga usunąć określone złośliwe oprogramowanie, gdy pliki są nadal używane przez system Windows.

Pamiętaj, aby uruchomić go z uprawnieniami administratora i otrzymywać informacje o wszelkich ukrytych złośliwych programach w pamięci rejestru. EliteToolbar Remover jest wyposażony w prosty interfejs, który wyświetla wszystkie szczegółowe informacje o aktualnie uruchomionych procesach na komputerze. Teraz wystarczy nacisnąć opcję „Scan and Kill Malwares”, a narzędzie zajmie się wszystkim.

Pobierz: //www.softpedia.com/get/Internet/Popup-Ad-Spyware-Blockers/EliteToolbar-Remover.shtml

Cena: za darmo

Kompatybilność: Windows 98/2000 / XP / 2003

Malwarebytes

Inną popularną nazwą w kategorii bezpieczeństwa online jest Malwarebytes, której celem jest ochrona systemu przed szkodliwymi włamaniami. Jest to wiodący program, który chroni system przed kilkoma rodzajami oprogramowania atakującego, takiego jak podejrzane oprogramowanie szpiegujące, ostre trojany, paskudne robaki, irytujące oprogramowanie reklamowe i kilka innych groźnych wirusów.

Jest połączony z unikalną technologią „zagrożenia dnia zerowego”, która zapewnia najnowocześniejsze doświadczenie zawodowe. Malwarebytes jest dostępny w różnych odmianach, takich jak: (i) Anti-Malware: jest to wyjątkowe narzędzie naprawcze, które niszczy złośliwe oprogramowanie typu zero-day za pomocą rozpuszczalnego agenta; (ii) Anti-Malware for Business: pomaga to w ochronie firm przed wymaganym szkodliwym oprogramowaniem dla punktów końcowych, automatycznie skanuje i usuwa złośliwe oprogramowanie typu zero-day; (ii) Anti-Exploit for Business: jest przeznaczony dla firm i automatycznie blokuje złośliwe komponenty, zanim będą one mogły uszkodzić program i zmodyfikować punkt końcowy.

Ogólnie rzecz biorąc, Malwarebytes to bardzo przydatna aplikacja, która chroni Twój system i zwiększa jego zdolność do walki z silnym mechanizmem.

Pobierz: //download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware-Free/3000-8022_4-10804572.html

Cena: za darmo

Zgodność: Windows XP / 2003 / Vista / Server 2008/7/8/10

Narzędzie do usuwania oprogramowania typu junkware

Jak twierdzi witryna, z łatwością usuń wszelkie oprogramowanie typu junkware, potencjalnie niechciane programy lub programy reklamowe, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla komputera za pomocą narzędzia Junkware Removal Tool. Pomaga usunąć wszelkie ślady porywaczy lub oprogramowania szpiegującego, które blokują system i spowalniają jego działanie.

Możesz być przyzwyczajony do znajdowania pasków narzędzi lub dodatków w przeglądarce za każdym razem, gdy pobierasz oprogramowanie, jednak narzędzie to równie łatwo może usunąć PUP. To, co podoba nam się w narzędziu do usuwania oprogramowania typu junkware, to fakt, że jest ono specjalnie zaprojektowane do śledzenia i usuwania ponad 250 rodzajów oprogramowania typu junkware, w tym oprogramowania reklamowego i pasków narzędzi.

Nie musisz nawet instalować narzędzia, ponieważ jest ono przenośne. Po prostu umieść go w urządzeniu USB, podłącz do komputera i rozpocznij proces czyszczenia. Nie tylko to, narzędzie jest niezwykle szybkie i czyści system w ciągu pięciu minut. Narzędzie do usuwania śmieci jest wyposażone w bardzo prosty interfejs użytkownika, który pomaga uprościć obsługę.

Narzędzie rozpakuje się samo i zostanie zainstalowane w folderze Temp. Utrzymuje niski profil i można go łatwo usunąć po zakończeniu pracy.

Pobierz: //download.cnet.com/Junkware-Removal-Tool/3000-8022_4-75910255.html

Cena: za darmo

Zgodność: Windows XP / Vista / 7

Zapytaj Toolbar Remover

Jeśli masz powolną prędkość komputera, może to być spowodowane złośliwym oprogramowaniem, które towarzyszy często pobieranemu oprogramowaniu. Oprogramowaniu z reklamami towarzyszą różne typy złośliwych pasków narzędzi, które zmieniają nawet stronę główną przeglądarki. Jednym z takich pasków narzędzi, które wpływają na szybkość i wydajność komputera, jest pasek narzędzi ASK obsługiwany przez Ask.com.

Ask Toolbar Remover jest specjalnie zaprojektowany do usuwania paska narzędzi ASK, który w innym przypadku jest niezwykle trudny do usunięcia w normalnym procesie. Jest to lekki i łatwy w użyciu program, z którego mogą korzystać bez wysiłku nawet amatorzy. Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo zresetować stronę główną przeglądarki internetowej w ciągu kilku minut.

To nie wszystko, ponieważ aplikacja jest przenośna i nie wymaga instalacji. Dlatego możesz wygodnie przechowywać ASK Toolbar Remover na wymiennym urządzeniu magazynującym i stamtąd go uruchamiać. Należy tu zaznaczyć, że jego obecność nie modyfikuje rejestru systemu Windows.

Jeśli jednak chcesz usunąć aplikację, możesz to zrobić z równym komfortem, jednym kliknięciem myszy. Co więcej, program jest zwarty i przez to nie zajmuje dużo miejsca na procesorze.

Pobierz: //www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/ASK-Toolbar-Remover.shtml

Cena: za darmo

Kompatybilność: wszystkie platformy Windows

Soft4Boost Toolbar Cleaner

Jednym z bezpłatnych programów do usuwania pasków narzędzi, które jest tak wydajne, jak mówi, jest Soft4boost Toolbar Cleaner. Wiele razy nawet nie zdajemy sobie sprawy, kiedy zapraszamy niechciane komponenty, takie jak paski narzędzi, dodatki lub wtyczki, wraz z nową instalacją oprogramowania, a później staje się prawie niemożliwe, aby usunąć je ręcznie. Wtedy potrzebujemy tego narzędzia do czyszczenia naszego komputera z systemem Windows.

Ta aplikacja pozwala wybrać preferowany język spośród opcji, które obejmują angielski, hiszpański, francuski, holenderski, włoski, duński itd. Po pomyślnym zainstalowaniu programu interfejs będzie niezwykle prosty, który oferuje różne opcje dostosowywania i pozwala korzystać z kluczowych funkcji.

Możesz także zmienić motyw z menu Widok, wybierając opcje, które mówią Android, iPhone, Bionix i inne, aby uzyskać pożądany wygląd. Po zakończeniu wybierania wystarczy odświeżyć opcje, aby zaktualizować bieżącą listę pasków narzędzi, które są aktualnie zainstalowane w systemie. Teraz zaznacz pola wyboru, które chcesz usunąć, a następnie wybierz opcję „Usuń”. Dodaj pasek narzędzi do listy ignorowanych, klikając je prawym przyciskiem myszy, aby je trwale usunąć.

Niezwykle łatwa w nawigacji, ta aplikacja oferuje również funkcję pomocy, która poprowadzi Cię przez cały program.

Pobierz: //download.cnet.com/Soft4Boost-Toolbar-Cleaner/3000-2096_4-76018516.html

Cena: za darmo

Zgodność: Windows XP / Vista / 7/8/10

Hitman Pro

Jeśli szukasz przenośnej i najnowocześniejszej aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem, która może pomóc usunąć wszelkie niepożądane i złośliwe komponenty, takie jak podejrzane złośliwe oprogramowanie, niebezpieczne wirusy, oprogramowanie szpiegowskie, trojany i wiele innych. Dostępne są różne wersje gry Hitman Pro, które można pobrać bezpłatnie.

Według serwisu internetowego HitmanPro. Alert 3.1 to najobszerniejszy na świecie program zabezpieczający w czasie rzeczywistym, który nie wymaga podpisu. Zapewnia ochronę przed oprogramowaniem ransomware, obecnym złośliwym oprogramowaniem bankowym, podatnością na oprogramowanie, kryptowalutą oraz przejęciem lub włamaniem przez cyberprzestępców.

HitmanPro.Kickstart 2.3 zapobiega ograniczaniu wydajności komputera przez policyjne oprogramowanie ransomware, które bierze system jako zakładnika. Z drugiej strony HitmanPro 3.7 zapewnia, że ​​Twój system jest chroniony przed złośliwym oprogramowaniem za pomocą obecnego narzędzia bezpieczeństwa.

Aplikacje te oferują trzy różne typy skanowania, a mianowicie. szybkie skanowanie, skanowanie domyślne i wczesne ostrzeżenia.

Pobierz: //download.cnet.com/HitmanPro-3-32-bit/3000-2239_4-10895604.html

Cena: za darmo do wypróbowania

Zgodność: Windows XP / 2003 / Vista / Server 2008/7/8

Usuń Toolbar Buddy

Ukierunkowany na Internet Explorer, Remove Toolbar Buddy przywraca przeglądarkę, eliminując wszelkie złośliwe i niechciane paski narzędzi, które mogą spowalniać komputer. Nie tylko to, ale także pomaga usunąć menu paska narzędzi, opcje pomocy przeglądarki i przyciski. Najlepsze jest to, że aplikacja pomaga wyeliminować wszystkie typy wtyczek i dodatków, a także przywraca i tworzy kopię zapasową konfiguracji Internet Explorera.

Jeśli więc nie możesz ręcznie odinstalować paska narzędzi, na ratunek przychodzi Usuń Toolbar Buddy. Paski narzędzi z Bing, Ask, Google, MSN, Babylon, crawler i toggle to tylko niektóre z nich, które program pomaga usunąć z przeglądarki internetowej.

Pobierz: //download.cnet.com/Remove-Toolbar-Buddy/3000-12512_4-52541.html

Cena: za darmo

Zgodność: Windows NT / 2000 / XP / 2003 / Vista / Server 2008/7