Wyłącz ostrzeżenie o małej ilości miejsca na dysku w systemie Windows 10

Chociaż Microsoft przeszedł długą drogę dzięki aktualizacjom technologii od czasu do czasu, są pewne rzeczy, które mogą być naprawdę irytujące. Jednym z nich jest alert „Mało miejsca na dysku”, który ostrzega, gdy dysk twardy jest prawie pełny lub zabraknie miejsca. Chociaż może to być przydatne dla wielu osób, które nie śledzą swojego miejsca na dysku, ciągłe przypominanie może być frustrujące przez pewien czas.

Powiadomienie w dymku z ostrzeżeniem o miejscu na dysku jest zaplanowane na określony czas dla każdej wersji systemu Windows. W systemie Windows 10 jest ustawiony tak, aby pojawiał się co dziesięć minut, a powiadomienie było widoczne przez dziesięć sekund. Wyskakujące okienko może wyświetlać dowolne z poniższych ostrzeżeń na trzech różnych poziomach:

  • Kończy Ci się miejsce na dysku
  • Masz bardzo mało miejsca na dysku
  • Skończyło się miejsce na dysku

Zobaczmy, jak pozbyć się tego alertu „Mała ilość miejsca na dysku” w systemie Windows 10.

Jak wyłączyć alert „Mała ilość miejsca na dysku” systemu Windows 10

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + R na klawiaturze, aby otworzyć okno Uruchom . Wpisz Regedit w polu wyszukiwania, aby otworzyć Edytor rejestru .

Przejdź do uruchomienia i wpisz Regedit

Krok 2: W oknie Edytor rejestru przejdź do poniższej ścieżki:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion

Krok 3: Teraz przejdź do folderu Aktualna wersja po lewej stronie, rozwiń go, przewiń w dół, aby znaleźć klucz o nazwie Zasady . Rozwiń go, aby zobaczyć, czy pod nim znajduje się podklucz o nazwie Explorer . Jeśli tak, kliknij prawym przyciskiem myszy puste okienko po prawej stronie> Nowy > Wartość DWOD (32-bitowa) .

W sekcji Bieżąca wersja, znajdź zasady, rozwiń i kliknij Eksplorator, kliknij prawym przyciskiem myszy po prawej stronie, kliknij przycisk Nowy, a następnie kliknij wartość Dword (32-bitowa)

Krok 4: Nazwij nową wartość NoLowDiskSpaceChecks i naciśnij Enter .

Nazwij nową wartość jako NoLowDiskSpaceChecks

Krok 5: Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć wyskakujące okienko. Zmień wartość pola Dane wartości z 0 na 1 . Naciśnij OK, aby zapisać zmiany. Twoje ostrzeżenie o małej ilości miejsca na dysku zniknie.

Kliknij dwukrotnie nową wartość, zmień dane wartości na 1 i naciśnij OK

Jeśli jednak nie ma podklucza Eksploratora pod kluczem Zasady po lewej stronie (w sekcji Aktualna wersja), można utworzyć podklucz Explorer. Wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy Zasady , wybierz Nowy , kliknij Klucz i utworzy nowe pole podklucza o nazwie Nowy klucz # 1 .

Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz zasad, wybierz nowy, kliknij klucz, aby utworzyć nowy podklucz

Krok 2: Nazwij pole podklucza jako Explorer i naciśnij Enter . Teraz wykonaj powyższe kroki od kroku 3 .

Nazwij nowy klucz podrzędny jako Explorer