Poprawka: nieprawidłowy błąd aplikacji Win32 w systemie Windows 10

Próbujesz otworzyć program na swoim komputerze z systemem Windows 10 i huk pojawia się komunikat o błędzie: „ nie jest to prawidłowa aplikacja Win32 ”. Może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli jest to ważna aplikacja, którą chcesz otworzyć w tej chwili, może to być spowodowane brakiem pliku lub programu, który próbujesz otworzyć, lub jego uszkodzenia. Wtedy Twój komputer z systemem Windows nie uruchamia pliku poprawnie.

Chociaż możesz spróbować odinstalować i ponownie zainstalować program, aby sprawdzić, czy znowu działa dobrze, jeśli nie, nadal masz wyjścia.

Zobaczmy, jak naprawić ten błąd na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 1: Korzystanie z właściwości programu

Krok 1: Kliknij program prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Tutaj próbujemy otworzyć Paint.net.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Program Wybierz właściwości

Krok 2: W oknie Właściwości kliknij kartę Zgodność . Teraz w opcji Ustawienia zaznacz pole obok Uruchom ten program jako administrator . Kliknij Zastosuj i OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Właściwości Zgodność Uruchom ten program jako administrator Zastosuj OK

Powinno to rozwiązać problem, a błąd powinien zniknąć. Ale jeśli problem nie ustąpi, wypróbuj drugą metodę.

Metoda 2: Korzystanie z SFC / scannow

Krok 1: Kliknij przycisk Start na pulpicie i wpisz Wiersz polecenia . Kliknij wynik prawym przyciskiem myszy i kliknij Uruchom jako administrator .

Wpisz Wiersz polecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy na wynik, kliknij Uruchom jako administrator, aby otworzyć wiersz polecenia

Krok 2: W oknie wiersza polecenia wpisz polecenie - sfc / scannow i naciśnij Enter .

Administrator wiersza polecenia Wykonaj polecenie Sfc Scannow Enter

Rozpocznie się teraz skanowanie komputera w poszukiwaniu uszkodzonych plików i również je naprawi. Uruchom ponownie komputer, a program powinien teraz działać poprawnie.