Jak naprawić błąd „Drukarka wymaga interwencji użytkownika” w systemie Windows 10

Podczas korzystania z drukarki i drukowania dokumentów często można spotkać się z komunikatem o błędzie „ Drukarka wymaga interwencji użytkownika ” lub „ Wymagana interwencja użytkownika ”. Ten komunikat o błędzie może migać na górnym panelu wyświetlacza drukarki lub w oknie dialogowym.

Najwyraźniej jest to problem z drukarkami laserowymi, który może wystąpić z powodu nieprawidłowego zadania drukarki, niedziałania bufora buforowego lub problemu ze sterownikiem drukarki. Jednak nie ma się czym martwić, ponieważ jest dostępna poprawka i jest to dość łatwe. Zobaczmy, jak rozwiązać ten błąd drukarki.

Rozwiązanie: za pomocą Menedżera zadań

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i kliknij Menedżer zadań w menu kontekstowym.

Pasek zadań Kliknij prawym przyciskiem myszy Menedżer zadań

Krok 2: W oknie Menedżera zadań kliknij kartę Usługa i poszukaj opcji Bufor . To Bufor wydruku serwis i powinno być już Running . Możesz sprawdzić, czy działa już w zakładce Status .

Karta Usługi Menedżera zadań Stan bufora Uruchomiony

Krok 4: Wybierz usługę buforowania , kliknij ją prawym przyciskiem myszy i kliknij Uruchom ponownie w menu kontekstowym.

Bufor Kliknij prawym przyciskiem Uruchom ponownie

O to chodzi. Spowoduje to odświeżenie i ponowne uruchomienie usługi buforu wydruku, która mogła utknąć z jakiegoś powodu. Możesz teraz zamknąć okno Menedżera zadań i spróbować wydrukować dokumenty. Powinno działać całkowicie dobrze.