Usługa Fix Error Task Scheduler nie jest dostępna w systemie Windows 10 (rozwiązana)

Użytkownicy systemu Windows 10 są narażeni na szereg błędów i problemów. Najnowsza na długiej liście błędów systemu Windows 10 to Harmonogram zadań nie jest dostępny. Kiedy pojawia się ten błąd, kliknięcie OK lub zamknięcie go w ogóle nie działa. Błąd pojawia się ponownie i powoduje zawieszenie Harmonogramu zadań. Jeśli utkniesz w takiej sytuacji, najlepszym sposobem na zamknięcie jest użycie Menedżera zadań . Ale po pewnym czasie nadal będzie się pojawiał. Wielu użytkowników systemu Windows 10 jest dotkniętych tym błędem. Jeśli ty też jesteś jednym z nich, nie ma się już czym martwić. Przyczyną tego błędu może być wszystko, od uszkodzonego rejestru do uszkodzonej pamięci podręcznej drzewa Harmonogramu zadań. Spróbujemy rozwiązać ten problem różnymi metodami. Po prostu wykonuj je pojedynczo, aż problem zostanie rozwiązany.

Poprawka 1 - Wprowadź zmiany w warunkach zadań

W tej metodzie dokonamy pewnych zmian we właściwościach Twojego zadania. „Zadanie” tutaj może być twoim zadaniem. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać metodę.

Krok 1. Otwórz Panel sterowania . Aby otworzyć Panel sterowania, przejdź do Cortany i wpisz Panel sterowania . Teraz wybierz Panel sterowania z wyników.

Otwórz różowy panel sterowania

Krok 2. Ostatni krok spowoduje otwarcie Panelu sterowania . W oknie Panelu sterowania przejdź do System i zabezpieczenia .

System i bezpieczeństwo

Krok 3. W oknie System i zabezpieczenia poszukaj narzędzi administracyjnych i kliknij je.

Narzędzia administracyjne

Krok 4. Tutaj w oknie Narzędzia administracyjne będzie dostępnych kilka narzędzi. Zlokalizuj Harmonogram zadań i kliknij go dwukrotnie, aby go otworzyć.

Otwórz Harmonogram zadań

Krok 5. W oknie Harmonogram zadań kliknij prawym przyciskiem myszy zadanie i kliknij Właściwości .

Krok 6. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Warunki . Tutaj musisz zaznaczyć pole obok Start tylko wtedy, gdy dostępne jest następujące połączenie sieciowe . Znajdzie się w sieci . Nie zapomnij również ustawić go na Dowolne połączenie . Następnie kliknij OK .

Warunki harmonogramu zadań

Krok 7. Teraz musisz ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu błąd zostanie naprawiony.

To powinno naprawić błąd. Jeśli nadal napotykasz te same problemy, korzystając z Harmonogramu zadań, postępuj zgodnie z następną metodą.

2. Ręcznie uruchom usługę Harmonogram zadań

Najlepszą metodą rozwiązania tego problemu jest ręczne uruchomienie usługi Harmonogram zadań. Wielu użytkowników systemu Windows 10 skorzystało na tej metodzie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Otwórz Run. Aby otworzyć Uruchom, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom .

Uciekaj

Krok 2. Ostatni krok spowoduje otwarcie okna Uruchom. Teraz musimy otworzyć Usługi. Aby to zrobić, wpisz services.msc w oknie Uruchom i kliknij OK .

Uruchom Services.msc

Krok 3. Ostatni krok spowoduje otwarcie usług. W oknie Usługi poszukaj usługi Harmonogram zadań i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości z menu, które zostanie otwarte.

Właściwości harmonogramu zadań

Krok 4. W oknie Właściwości sprawdź typ uruchomienia i upewnij się, że jest wybrany jako Automatyczny . Sprawdź również stan usługi . Należy Running . Jeśli nie jest uruchomiony , kliknij przycisk Start . Następnie kliknij OK .

Właściwości harmonogramu zadań 1

Krok 5. Teraz uruchom ponownie komputer.

To powinno rozwiązać problem. Jeśli nadal pojawia się ten sam błąd, wypróbuj następną metodę.

3. Napraw rejestr

W drugiej metodzie spróbujemy rozwiązać problem, naprawiając rejestr. Wielu użytkowników naprawiło błąd za pomocą tej metody. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Otwórz Run. Aby otworzyć Uruchom, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom .

Uciekaj

Krok 2. Ostatni krok spowoduje otwarcie okna Uruchom. Teraz musimy otworzyć Edytor rejestru. Aby to zrobić, wpisz regedit w oknie Uruchom i kliknij OK . Gdy pojawi się prośba o potwierdzenie, kliknij Tak .

Uruchom Regedit

Krok 3. Ostatni krok spowoduje otwarcie Edytora rejestru. Tutaj musisz podążać ścieżką wymienioną poniżej po lewej stronie Edytora rejestru.

HKEY_LOCAL_MACHINE> SYSTEM> CurrentControlSet> Usługi> Harmonogram

 Harmonogram zadań Regedit

 

Krok 4. Po wybraniu Harmonogram po lewej stronie, poszukaj klucza Start po prawej stronie Edytora rejestru.

Harmonogram zadań Regedit Harmonogram Start

Krok 5. Jeśli nie możesz znaleźć klucza Start, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy po prawej stronie Edytora rejestru, przejdź do opcji Nowy i wybierz Wartość DWORD (32-bitowa) .

Regedit New Dword 32-bitowa wartość

Krok 6. W ostatnim kroku zostanie utworzony klucz nowej wartości # 1 . Teraz zmień nazwę  nowej wartości # 1 na Start, a następnie otwórz M odify , klikając ją dwukrotnie. Tutaj, pod Typ danych wartości 2 i kliknij OK .

Regedit New Dword 32-bitowa wartość 1

Krok 7. Po ostatnim kroku zamknij Edytor rejestru. Teraz wystarczy ponownie uruchomić komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy to rozwiązało problem, czy nie. Jeśli problem nadal występuje, wykonaj następną metodę.

4. Znajdź i usuń uszkodzoną pamięć podręczną drzewa harmonogramu zadań

W tej metodzie znajdziemy uszkodzoną pamięć podręczną drzewa Harmonogramu zadań i usuniemy ją. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Otwórz Run. Aby otworzyć Uruchom, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz Uruchom .

Uciekaj

Krok 2. Ostatni krok spowoduje otwarcie okna Uruchom. Teraz musimy otworzyć Edytor rejestru. Aby to zrobić, wpisz regedit w oknie Uruchom i kliknij OK . Gdy pojawi się prośba o potwierdzenie, kliknij Tak .

Uruchom Regedit

Krok 3. Ostatni krok spowoduje otwarcie Edytora rejestru. Tutaj musisz podążać ścieżką wymienioną poniżej po lewej stronie Edytora rejestru.

HKEY_LOCAL_MACHINE> OPROGRAMOWANIE> Microsoft> Windows NT> CurrentVersion> Schedule> TaskCache> Tree

 Drzewo Regedit harmonogramu zadań

 

Krok 4. Po lewej stronie Edytora rejestru kliknij prawym przyciskiem myszy Drzewo i kliknij Zmień nazwę . Zmień nazwę na Tree.old .

Drzewo. Stare 1

Krok 5. Teraz otwórz Harmonogram zadań i sprawdź, czy to rozwiązało problem. Jeśli nie otrzymujesz już komunikatu o błędzie, oznacza to, że drzewo jest uszkodzone. Teraz musimy dowiedzieć się, które zadanie jest w nim uszkodzone.

Krok 6. Najpierw musisz zmienić nazwę Tree.old z powrotem na Tree . Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy Tree.old i wybierz Zmień nazwę . Teraz zmień nazwę na Drzewo .

Zmień nazwę drzewa

Krok 7. Rozwiń drzewo. Tutaj zobaczysz szereg zaplanowanych zadań. Teraz musisz zmienić nazwę pierwszego zadania i dodać „.old” na końcu jego nazwy (podobnie jak w kroku 4). Na przykład, jeśli pierwsze zadanie to KMSAuto , kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Zmień nazwę . Teraz zmień jego nazwę na KMSAuto.old .

Kmsauto.old 1

Krok 8. Po wykonaniu ostatniego kroku otwórz Harmonogram zadań i sprawdź, czy nadal występuje błąd. Jeśli nadal otrzymujesz błąd, usuń „.old” z zadania, którego nazwa została zmieniona w ostatnim kroku.

Krok 9. Teraz wykonaj krok 7 z następnym zadaniem, a następnie powtórz krok 8. Powtarzaj to przy każdym zadaniu, aż komunikat o błędzie przestanie być wyświetlany w Harmonogramie zadań.

A jeśli nie pojawi się błąd w Harmonogramie zadań, oznacza to, że ostatnie zadanie, którego nazwa została zmieniona, jest uszkodzone. Teraz po prostu usuń uszkodzone zadanie, klikając je prawym przyciskiem myszy i wybierając Usuń .

Usuń rejestr

To powinno rozwiązać problem.

Mamy nadzieję, że udało Ci się naprawić błąd za pomocą naszych metod. Jeśli problem został rozwiązany inną metodą lub jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tym problemem, wspomnij o nich poniżej w komentarzach.