Jak naprawić brak odpowiedzi programu Outlook (metody 10)

Microsoft Outlook jest z nami od wieków. Podobnie jak Windows 10 i inne produkty Windows, MS Outlook otrzymuje regularne aktualizacje od firmy Microsoft. Z pewnością Microsoft zapewnia lepsze wrażenia użytkownika z każdą zaktualizowaną wersją. Ale „ Outlook nie odpowiada ” to komunikat o błędzie, z którym niewielu, ale niektórzy z nas muszą się zmierzyć raz po raz. Kto ponosi winę za to, że Outlook nie działa, problemy z działaniem to coś, nad czym być może się nie zastanawiałeś. Ale jak naprawić program Outlook nie odpowiada, to pytanie, do którego szukamy w tym artykule.

Może być kilka przyczyn nieprawidłowego działania programu Outlook. Albo twoja nowa aktualizacja systemu Windows 10 zepsuła to, albo kilka drobnych usterek oprogramowania tu i tam. Niezależnie od przypadku, jesteśmy w stanie naprawić problem Outlook Not Responding lub możesz powiedzieć, że Outlook nie działa.

W tym artykule omówimy kilka metod szybkiego uruchomienia programu Outlook. Poinformuj nas o nich pojedynczo.

Jak naprawić program Outlook nie działa

Przed rozpoczęciem diagnozy i naprawy należy sprawdzić 2 rzeczy.

1. Sprawdź okno dialogowe nienadzorowane

Sprawdź, czy w tle otwarte jest okno dialogowe związane z programem Outlook. Czasami może się zdarzyć, że przegapisz ukończenie procesu okna dialogowego i zawiesi się ono w tle, uniemożliwiając dostęp do programu Outlook. Naciśnij Alt + Tab, aby przełączyć otwarte okna. Jeśli gdzieś wisi okno dialogowe, zakończ proces i otwórz Outlooka.

2. Sprawdź ciągły proces

Pasek stanu Outlook nie odpowiada

Jeśli trwa bardzo długi proces, taki jak usuwanie lub migracja dużej liczby plików, może to spowodować, że program Outlook przestanie odpowiadać. Podczas gdy zastanawiasz się, dlaczego mój Outlook nie działa, przetwarza duże dane w tle, nie pozwalając ci nic zrobić. Miej trochę cierpliwości, spójrz na pasek stanu u dołu ekranu Outlooka i poczekaj na zakończenie procesu.

Jeśli oba wyżej wymienione ogólne problemy nie dotyczą przypadków, w których program Outlook nie odpowiada, przydatne będą następujące metody.

3. Uruchamianie programu Outlook w trybie awaryjnym

Ta metoda naprawienia braku odpowiedzi programu Outlook jest jedną z najczęstszych i pierwszych rzeczy do zrobienia. Zawsze, gdy program Outlook nie działa, spróbuj uruchomić program Outlook w trybie awaryjnym. W większości przypadków jest uruchamiany, a kiedy to się dzieje, zamknij program Outlook w trybie awaryjnym i uruchom ponownie program Outlook w trybie normalnym.

Jak uruchomić program Outlook w trybie awaryjnym?

W menu Start wpisz Uruchom i naciśnij Enter lub po prostu naciśnij Klawisz Windows  R w tym samym czasie.

Otworzy się okno Uruchom . Tutaj musisz wpisać „ outlook / safe ” i nacisnąć Enter . Spowoduje to otwarcie pakietu Microsoft Office w trybie awaryjnym.

Program Safe Outlook nie odpowiada

Po uruchomieniu programu MS Outlook w trybie awaryjnym zamknij go i uruchom program Outlook w zwykły sposób. Jest to podstawowa i dla początkujących poprawka do niedziałającego programu MS Outlook.

4. Wyłącz dodatki Outlooka

Dodatki do programu Microsoft Outlook czasami spowalniają program Outlook. Możesz je wyłączyć, aby sprawdzić, czy powodują wszystkie problemy.

Aby to zrobić, otwórz program Outlook w trybie awaryjnym zgodnie z instrukcjami w metodzie 1.

Dodatek Outlook nie odpowiada

Teraz przejdź do menu Dodatki z menu Plik> Opcje> Dodatki . Tutaj wyłącz wszystkie lub niepotrzebne lub dodatki, które Twoim zdaniem mogą Cię niepokoić. Po wyłączeniu dodatków uruchom ponownie program Outlook w trybie normalnym i sprawdź, czy to działa.

5. Zaktualizuj system Windows

Jednym z powodów, dla których uważamy, że MS Outlook nie działa, jest to, że nasz system operacyjny Windows nie jest aktualny. Nawet najmniejsze aktualizacje mogą mieć znaczenie. Upewnij się, że Twój system operacyjny Windows jest aktualny, aby program Outlook działał poprawnie.

Jak zaktualizować system Windows

Zaktualizuj program Windows Outlook nie odpowiada

Aby zaktualizować system Windows, przejdź do menu Start z paska zadań. Wpisz „ Aktualizacja ”. Jeśli używasz systemu Windows 10, opcja „Sprawdź aktualizacje” pojawi się w wynikach wyszukiwania u góry. W przypadku niższych wersji systemu Windows, takich jak Windows 7 lub Vista, pojawia się program Windows Update .

Zaktualizuj program Outlook w systemie Windows 2 nie odpowiada

W każdym przypadku sprawdź , czy są aktualizacje i jeśli aktualizacja jest dostępna, przejdź do Zainstaluj aktualizacje .

Wit, dopóki proces Windows Update nie zostanie zakończony. Może to zająć trochę czasu, w zależności od rozmiaru aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer i uruchom program Outlook. Outlook nadal nie odpowiada ?

6. Zaktualizuj program Outlook

Aktualizacja programu Office Outlook nie odpowiada

Istnieją szanse, że jeśli wersja Outlooka nie jest aktualna na twoim komputerze, może przestać działać lub może nie działać poprawnie. Jeśli możesz otworzyć program Outlook i uzyskać dostęp do jego menu Plik, ale nie dalej, spróbuj zaktualizować program Outlook . W menu Plik programu Outlook (nie dotyczy programu Outlook 2010 i starszych wersji) kliknij Konta pakietu Office . Kliknij Opcje aktualizacji iz menu rozwijanego wybierz opcję Aktualizuj teraz .

Jeśli korzystasz z programu Outlook 2010, przejdź do menu Pomoc i kliknij opcję Sprawdź aktualizacje , aby sprawdzić, czy jest aktualizacja. Jeśli tak, przejdź do aktualizacji.

Po zaktualizowaniu prawdopodobnie naprawi błąd programu Outlook nie odpowiada . Uruchom ponownie program Outlook, aby się upewnić.

7. Naprawianie pakietu MS Office w celu naprawienia niedziałającego programu Outlook

Zastanawiasz się, jak naprawić brak odpowiedzi programu Outlook, naprawiając pakiet MS Office? MS Outlook współpracuje z aplikacjami MS Office. Dlatego wszelkie problemy z pakietem Office mogą spowodować, że program Outlook będzie reagował nieprawidłowo.

Jak naprawić MS Office, aby naprawić błąd programu Outlook

Naprawianie MS Office to kolejna prosta metoda, którą powinieneś wypróbować. Żadna z powyższych metod nie działa. Tutaj musisz nacisnąć klawisze Windows + R razem, aby otworzyć okno Uruchom .

Tam wpisz „ Panel sterowania ”, a następnie naciśnij Enter . Otworzy się Panel sterowania twojego komputera.

Napraw program Office Outlook nie odpowiada

W Panelu sterowania kliknij opcję Programy i funkcje . Otworzy się lista zainstalowanych programów na twoim komputerze. Poszukaj pakietu Microsoft Office na liście.

Napraw program Outlook nie odpowiadający pakietu Office 2

Gdy to zrobisz, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij opcję Zmień . W oknie, które zostanie otwarte, wybierz opcję Naprawa online , a następnie kliknij Napraw .

Po zakończeniu naprawy spróbuj uruchomić Outlooka i sprawdź, czy naprawiłeś to, czy nie.

8. Napraw pliki danych programu Outlook

Narzędzie do naprawy Skrzynki odbiorczej jest również instalowane w systemie podczas instalowania w nim programu MS Outlook. Możesz użyć tego narzędzia o nazwie SCANSPST.EXE, aby naprawić problemy z brakiem odpowiedzi programu Outlook.

Aby to zrobić, uruchom Eksploratora Windows, naciskając przycisk Windows + E klucze razem. Teraz musisz przejść do C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Office \ root \ Office16 na swoim komputerze, aby znaleźć plik SCANPST.EXE.

Scanspst Outlook nie odpowiada

Uruchom SCANPST.EXE. W otwartym oknie musisz przejrzeć i wybrać dowolny plik PST, który możesz mieć na swoim komputerze. Kliknij przycisk Start .

W następnym kroku zaznacz pole wyboru „  Utwórz kopię zapasową zeskanowanego pliku przed naprawą ”, a następnie kliknij przycisk Napraw. Po zakończeniu naprawy uruchom Outlooka, aby sprawdzić, czy zadziałało.

9. Utwórz nowy profil użytkownika systemu Windows

Ta metoda rozwiązywania problemów z Outlookiem jest zalecana przez samą Miscrosoft. Musisz więc spróbować, na wypadek gdyby żadna z powyższych metod nie działała.

Jeśli używasz systemu Windows 10 , przejdź do menu Start i wpisz Panel sterowania . W panelu sterowania przejdź do Konta użytkowników> Poczta> Pokaż profile . Jeśli używasz systemu Windows 8 , przejdź do menu Aplikacje, aby uzyskać dostęp do Panelu sterowania> Poczta> Pokaż profile . Ten sam proces należy wykonać w przypadku systemu Windows 7 , ale dostęp do Panelu sterowania można uzyskać bezpośrednio z menu Start .

Profil Outlook nie odpowiada

Teraz podczas tworzenia nowego profilu użyj do tego celu podstawowego identyfikatora poczty e-mail programu Outlook. Na ekranie Pokaż profile nie zapomnij zaznaczyć opcji  Pytaj o profil do użycia .

Uruchom program Outlook teraz i wybierz nowo utworzony profil, aby się zalogować. Sprawdź, czy to rozwiąże problem.

10. Wyłącz program antywirusowy

Niektóre programy antywirusowe są zaprogramowane do skanowania poczty programu Outlook w poszukiwaniu wirusów. W takim przypadku winowajcą może być program Anti Virus. Aby szybko się upewnić, wyłącz program antywirusowy i uruchom Outlooka w trybie normalnym. Jeśli działa poprawnie, winowajcą jest Twój antywirus. Jeśli nie, włącz antywirusa i poszukaj innych metod naprawienia błędu programu Outlook nie odpowiada.

Wreszcie,

Mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów wystarczyły, aby rozwiązać problem z niedziałającym programem Outlook. Jeśli te metody nie zadziałały, oznacza to, że dzieje się coś niezwykłego z komputerem lub programem Outlook. Aby uzyskać ostateczne rozwiązanie, zdecydowanie sugeruję zgłoszenie problemu na forum pomocy technicznej pakietu Microsoft Office. W tym czasie opisz problem, podając dokładny komunikat o błędzie lub obawy związane z tym, że ten problem z programem Outlook nie działa.