6 najlepszych alternatyw BitTorrent dla komputerów z systemem Windows

Miliony użytkowników BitTorrent wolały uTorrent jako pierwszą alternatywę. Ale scenariusz bardzo się zmienił, odkąd BitTorrent.Inc wyprzedził go i wypełnił reklamami i adware. W dzisiejszych czasach istnieje wiele alternatyw Bittorrent, które zapewniają dużą szybkość i wiele zaawansowanych funkcji, a najlepsze jest to, że większość z nich nie umieszcza reklam ani nie ładuje oprogramowania typu junkware do komputera. Największą alternatywą dla bit torrent jest utorrent, o którym wszyscy wiemy. Ale w tym artykule pokażemy mniej znane, lepiej dostępne obecnie alternatywy bittorrent.

Aktualizacja: - Jedna z najlepszych alternatywnych transmisji, która była wcześniej dla komputerów Mac, jest dostępna dla systemu Windows Now. Pobierz to tutaj.

Potop

Potop-potok

Wielu użytkowników woli Potop od innych alternatyw uTorrent, ponieważ bardzo przypomina uTorrent, zanim BitTorrent Inc. spamował go reklamami i adware. Jest to klient BitTorrent typu open source i wieloplatformowy z dobrą szybkością. A najlepsze jest to, że jeśli go używasz, nie będzie żadnego szkodliwego oprogramowania szpiegującego, które przedostanie się do twojego systemu. Jest lekki, ale oferuje swoim użytkownikom wiele interesujących funkcji, takich jak szyfrowanie BitTorrent, DHT, wymiana peer, magnetyczne adresy URL, RSS UPnP, planowanie przepustowości i wiele innych.

qBittorrent

qbittorrent

Jeśli jesteś użytkownikiem uTorrent i teraz przełączasz się na inne alternatywy z podobnym interfejsem, qBittorrent może być dla Ciebie bardzo dobrą opcją. Podobnie jak Potop, qBittorrent to kolejna wieloplatformowa, open-source i wolna od reklam ani adware. Ten klient BitTorrent jest wyposażony w funkcje, takie jak przekazywanie portów UpnP / NAT-PMP, zarządzanie prędkością przesyłania i pobierania, a także zapewnia obsługę serwerów proxy. Oprócz tego można tu znaleźć zaawansowane elementy sterujące dla trackerów, peerów i torrentów.

Vuze

vuze-torrent-min

Vuze Leap i Vuze to dwie różne odmiany tego samego programisty. Jest to zamknięte źródło i całkiem różni się od interfejsu uTorrent. Chociaż mówi się, że jest lekki, ale w rzeczywistości tak nie jest. Ma elegancki interfejs i mnóstwo zaawansowanych funkcji, takich jak transkodowanie plików, zdalne sterowanie, obsługa wtyczek, filtry, aby wymienić tylko kilka. Interfejs Vuze zawiera pasek boczny z funkcjami takimi jak Biblioteka, Subskrypcja i Powiadomienie. W sekcji Vuze HD możesz synchronizować zawartość z urządzeniami przenośnymi, telefonami i innym sprzętem. Ogólnie rzecz biorąc, jest zalecany dla zaawansowanych użytkowników ze względu na ciężkie funkcje, ponieważ początkujący użytkownicy mogą go nieco używać. Jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7, a także z Mac OSx 10.5.

Tixati

tixati-min

Innym łatwym w użyciu nowym klientem BitTorrent jest Tixati, który ma potężny system P2P. Ten nowy, potężny, ale prosty w użyciu uTorrent jest w 100% darmowy i podczas pobierania nie będzie żadnych programów szpiegujących ani niechcianych reklam. Jest kompatybilny z systemami Linux, Unix i Windows. Umożliwia użytkownikom pobieranie dużych plików z dużą wydajnością. Niektóre z jego zaawansowanych funkcji obejmują szyfrowanie połączeń równorzędnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Tribler

tribler-torrent-min

Tribler to peer to peer i zdecentralizowany klient BitTorrent, który cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników. Jest to oprogramowanie typu open source i wolne od reklam, a najlepszą częścią Triblera jest to, że umożliwia wyszukiwanie i pobieranie żądanych treści bez odwiedzania witryn z torrentami. Może to być dobry wybór, jeśli lubisz znajdować i udostępniać różne treści, takie jak wideo, audio, zdjęcia itp. Udostępnianie plików może być tutaj przyjemnym doświadczeniem dzięki środkom antyspamowym wykorzystującym kanały. Użytkownicy Tribler mogą korzystać z sieci routingu cebulowego podobnej do Tor, wyłącznie do pobierania torrentów, czego nie oferuje wielu tradycyjnych klientów BitTorrent. Ma jednak kilka wad, ponieważ wciąż jest w fazie rozwoju i wymaga kilku poprawek.

Przenoszenie

transmisja-torrent-klient-min

Transmisja to kolejna dobra opcja, jeśli szukasz łatwej w użyciu i otwartej alternatywy dla uTorrent, która jest wolna od reklam. Jest dobry do pobierania filmów, gier, oprogramowania itp. Początkujący użytkownik uzna go za wygodny w użyciu, ponieważ jest lekki, a jednocześnie oferuje wiele funkcji, takich jak poprawki, interfejs internetowy, szyfrowanie, wymiana peer, port NAT-PMP, tracker montaż i wiele więcej. Jest darmowy i kompatybilny z Mac OS X, Mountain Lion, Mavericks, Yosemite i Linux. Nieoficjalnie obsługuje również systemy Windows XP, Windows 7 i Windows8.