Rozwiązany: Musisz być administratorem prowadzącym sesję konsoli, aby móc korzystać z SFC / Scannow

Wiele razy, gdy próbujesz uruchomić polecenie sfc / scannow w wierszu polecenia w celu sprawdzenia błędów i ich naprawy, może wyświetlić się komunikat o błędzie, taki jak „ Musisz być administratorem prowadzącym sesję konsoli, aby móc korzystać z narzędzia SFC „.

Cóż, nie ma co panikować, ponieważ wiersz polecenia może czasami wyświetlać błędy, więc jest to dość powszechne. Może wyświetlać błędy przy użyciu dowolnego polecenia, a sfc / scannow nie jest wyjątkiem. Jest to raczej bardzo łatwe i szybkie rozwiązanie. Aby to naprawić, musisz uruchomić wiersz polecenia jako administrator. Zobaczmy, jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie: Korzystanie z praw administratora

Krok 1: Kliknij przycisk Start na pulpicie i wpisz Wiersz polecenia w polu wyszukiwania. Kliknij wynik prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator, aby otworzyć okno wiersza polecenia z uprawnieniami administratora.

Kliknij ikonę Windows, wpisz Wiersz polecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Uruchom jako administrator

Krok 2: W oknie wiersza polecenia (w trybie administratora) uruchom poniższe polecenie i naciśnij Enter :

sfc / scannow

Wiersz polecenia Tryb administratora Sfc Scannow Enter

To wszystko. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić wiersz polecenia w trybie administratora, a problem zostanie rozwiązany. Nie są już wyświetlane żadne błędy i możesz łatwo uruchomić polecenie sfc / scannow.