Jak naprawić błąd „DHCP nie jest włączony dla sieci Ethernet” w systemie Windows 10

DHCP lub protokół dynamicznej konfiguracji hosta automatycznie i szybko wyznacza specjalne adresy IP i zarządza nimi w różnych sieciach komputerowych. Ma to na celu zmniejszenie liczby błędów w konfiguracji, takich jak problemy z niekompatybilnością adresów itp.

Krótko mówiąc, twój komputer potrzebuje własnego adresu IP, aby uzyskać dostęp do Internetu, a DHCP wykonuje zadanie, aby automatycznie przydzielić adres IP do twojego komputera. Pomaga to uniknąć ręcznego wprowadzania adresu IP i DNS za każdym razem na komputerze. Tak więc, gdy nie jest włączona, mogą pojawić się błędy typu „ DHCP nie jest włączony dla sieci Ethernet ” lub „ DHCP nie jest włączony dla Wi-Fi ”. W jaki sposób wyłączany jest DHCP? Może zostać wyłączony z powodu przestarzałego sterownika sieciowego, ręcznego dodania adresu IP lub niedziałającego serwera klienta DHCP.

Na szczęście można to naprawić. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie: przez panel sterowania

Krok 1: Kliknij przycisk Start na pulpicie i wpisz Panel sterowania w polu wyszukiwania. Kliknij wynik.

Kliknij Start, wpisz Panel sterowania w polu wyszukiwania, naciśnij Enter

Krok 2: W oknie Panelu sterowania wybierz opcję Wyświetl według: Kategoria . Następnie przejdź do opcji Sieć i Internet i kliknij Wyświetl stan sieci i zadania .

Panel sterowania Sieć i Internet Wyświetl stan sieci i zadania

Krok 3: W następnym oknie kliknij Zmień ustawienia adaptera po lewej stronie.

Centrum sieci i udostępniania Zmień ustawienia karty

Krok 4: W następnym oknie kliknij prawym przyciskiem myszy aktywne połączenie (tutaj wybraliśmy aktywne połączenie Wi-Fi ) i kliknij Właściwości .

Połączenia sieciowe Kliknij prawym przyciskiem myszy Właściwości aktywnego połączenia

Krok 5: W oknie dialogowym Właściwości Wi-Fi przejdź do sekcji „ To połączenie wykorzystuje następujące elementy ”. Teraz wybierz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4) i kliknij przycisk Właściwości .

Właściwości Wi Fi Protokół internetowy w wersji 4 (tcp Ipv4) Właściwości

Krok 6: W następnym oknie wybierz przycisk radiowy obok Uzyskaj adres IP automatycznie, a także kliknij przycisk opcji obok Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie . Teraz naciśnij OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Protokół internetowy w wersji 4 (tcp Ipv4) Uzyskaj adres IP automatycznie Uzyskaj adres serwera Dns automatycznie

Teraz możesz spróbować ponownie uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Internetem i rozwiązać problem. Wykryje problem i wybierz Zastosuj Napraw problem automatycznie. Możesz teraz ponownie rozpocząć pracę nad połączeniem internetowym.