19 najlepszych darmowych narzędzi do tworzenia schematów blokowych

19 Najlepsze darmowe oprogramowanie do schematów blokowych : - Utknąłeś w projekcie uczelnianym lub w prezentacji biurowej? Wiesz, że schemat blokowy będzie najlepszym rozwiązaniem, a nawet masz plan w głowie, ale jedyne, czego teraz potrzebujesz, to dobre oprogramowanie do schematu blokowego, które pomoże Ci skutecznie wykonać zadanie. A jeśli to nic nie kosztuje, to nic takiego, prawda?

Dla tych, którzy są nowicjuszami w Flowcharts, jest to diagram pełen kształtów i symboli, które łącznie reprezentują proces. Korzystając ze schematu blokowego, możesz łatwo wyjaśnić skomplikowany proces za pomocą graficznych obrazów 2D lub 3D danych i przedstawić połączenie między dowolną treścią a informacją. Jeśli Twoje zadanie obejmuje statystyki, schemat blokowy może to wyjaśnić jeszcze lepiej.

Przeczytaj także: - Najlepsze bezpłatne oprogramowanie architektoniczne dla architektów

Jednak stworzenie schematu blokowego jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, dlatego potrzebujemy oprogramowania, które sprawi, że cały proces będzie znacznie szybszy i wygodny. W Internecie dostępnych jest wiele takich narzędzi, które mogą pomóc w zaprojektowaniu schematu blokowego, jednak nie wszystkie są bezpłatne, a te, które są płatne, mogą być ciężkie.

Zobacz także: -  Top 10 najlepszych darmowych programów do animacji dla systemu Windows

Jeśli jesteś studentem, właścicielem małej firmy lub kimś, kto chce zaimponować szefowi lub prowadzącemu rozmowę kwalifikacyjną, który wymaga od ciebie zaprojektowania potężnego schematu blokowego, ale nie jest zbyt chętny do wyłuskania tego dodatkowego ciasta, darmowe oprogramowanie jest dla ciebie najlepszą alternatywą. Zebraliśmy listę najlepszych darmowych programów do tworzenia schematów blokowych, które pomogą Ci szybko i łatwo rysować wykresy. Rzućmy więc okiem ...

Gliffy

slajd-schemat-cyklu-życia-klienta-min

Gliffy, narzędzie do tworzenia diagramów oparte na HTML 5, to narzędzie online, które na początek oferuje bezpłatnie 2 diagramy. Gliffy to aplikacja oparta na chmurze, która pomaga rysować fajne schematy blokowe wraz z innymi diagramami (analiza SWOT, plany pięter, mapy witryny itp.) W przeglądarce internetowej. Twórz schematy blokowe w czasie rzeczywistym, a nawet edytuj je w przeglądarce, a po zakończeniu możesz po prostu udostępnić adres URL (tylko do odczytu) schematu blokowego w różnych serwisach społecznościowych.

Gliffy oferuje prosty i prosty proces, w którym wystarczy przeciągnąć i upuścić zawartość, a schemat blokowy jest gotowy. Łączy się płynnie z Dyskiem Google, umożliwiając łatwe tworzenie schematów blokowych, a nawet umożliwia importowanie dokumentów z Microsofi Visio, które można przeglądać i edytować w przeglądarce internetowej. Mnóstwo motywów / szablonów, kontrola wersji i łatwa współpraca sprawiają, że jest to jedno z najlepszych programów do tworzenia schematów blokowych.

Cena : bezpłatnie (5 schematów, 2 MB); po tym cena zaczyna się od 3,99 USD

Przejdź do witryny : //www.gliffy.com/uses/flowchart-software/

LucidChart

Narzędzie Flow Chart

LucidChart to kolejne oprogramowanie wspierane przez HTML5 i Javascript, unikalne narzędzie, które nie tylko pozwala projektować schematy blokowe wraz z diagramami UML itp., Ale także umożliwia tworzenie fałszywych witryn internetowych i aplikacji na Androida lub iOS, które są w pełni funkcjonalne. Możesz korzystać z tych pozorowanych aplikacji i witryn tak samo, jak z prawdziwych. Możesz nawet stworzyć imponujące ramy druciane, co jest znacznie łatwiejszym procesem.

Nawet LucidChart integruje się z Google Apps i pomaga otwierać dokumenty Visio i edytować je w przeglądarce internetowej. Prosta funkcja współpracy sprawia, że ​​projektowanie schematu blokowego jest jeszcze płynniejszym procesem.

Cena : bezpłatnie dla 60 obiektów do 25 MB; po tym planie zaczyna się od 3,3 USD

Przejdź do witryny : //www.lucidchart.com/

yED

kreator-wykresu-min

Całkowicie darmowe oprogramowanie, yED pomaga w tworzeniu diagramów równie płynnie, jak inne w tej kategorii. Jest wyposażony w prosty i prosty interfejs, który wzbogaca całe doświadczenie tworzenia schematów blokowych. Jest wyposażony w kilka gotowych szablonów, które przyspieszają cały proces projektowania schematu blokowego.

Możesz przywieźć dokumenty, obrazy i projekty z Vision i YED, a następnie połączy wszystkie te funkcje, które umożliwią Ci tworzenie schematów blokowych najwyższej jakości. yED pomoże Ci stworzyć niesamowite schematy blokowe za darmo iz profesjonalnym podejściem. Bezproblemowy import danych i automatyczne projekty wzbogacają jego funkcje, co czyni go jednym z poszukiwanych bezpłatnych programów do tworzenia schematów blokowych.

Cena : za darmo

Działa z : Windows, Linux, Mac OS X i wszystkimi obsługiwanymi platformami Java Virtual Machine

Przejdź do witryny : //www.yworks.com/products/yed

Kreatywnie

twórca-wykresu-kreślenia-min (1)

Creately to narzędzie offline obsługiwane przez oprogramowanie oparte na WYSIWIG, które pozwala po prostu przeciągać i upuszczać elementy żądanego schematu blokowego. Oprócz schematów blokowych możesz także projektować, zarządzać i współpracować nad makietami interfejsu użytkownika, infografikami i nie tylko. Gdy schemat blokowy jest gotowy, możesz udostępniać swoje schematy i publikować je szybko i bez wysiłku.

Chociaż płynnie asymiluje się z Dyskiem Google wraz z udostępnianiem linków tylko do odczytu za pośrednictwem wiadomości e-mail i sieci społecznościowych, umożliwia także pobieranie i wysyłanie dokumentów i plików PDF z programu Visio. Dzięki tym wszechstronnym funkcjom Creately staje się jednym z szeroko używanych programów, które może pomóc w tworzeniu schematów blokowych zarówno w trybie online, jak i offline.

Intuicyjne oprogramowanie, kilka układów i szablonów, współpraca w czasie rzeczywistym i inne funkcje premium sprawiają, że jest to doskonałe oprogramowanie do schematów blokowych i innych diagramów.

Cena : bezpłatnie za 5 schematów; potem zaczyna się od 5 $ miesięcznie.

Współpracuje z : Microsoft Windows, Linux, Mac OS X

Przejdź do witryny : //creately.com/

Draw.io

kreator-schematu-przepływu-rysowanie-io

Draw.io to program w chmurze, który oferuje funkcje tworzenia diagramów za darmo. Jest to narzędzie online, które umożliwia tworzenie wszelkiego rodzaju diagramów i wykresów, w tym schematów blokowych. Na początek poprosi Cię o wybranie lokalizacji projektu, która może być lokalnym dyskiem twardym

To oprogramowanie jest oparte na prostej koncepcji przeciągnij i upuść, dzięki czemu możesz po prostu przeciągnąć żądane elementy i mieć gotowy schemat blokowy. Oprogramowanie integruje się również bez wysiłku z Dyskiem Google, dzięki czemu możesz udostępniać swoje wykresy i projekty w różnych serwisach społecznościowych.

Wyjątkowość draw.io polega na tym, że umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby schematów blokowych lub dowolnego diagramu w jego szerokiej dostępnej przestrzeni na koncie magazynu w chmurze. Nie tylko to, ponieważ schematy blokowe są całkowicie prywatne i nie nakładają żadnych ograniczeń na rozmiar wprowadzanego obrazu. Co więcej, otrzymujesz również bezpłatną funkcję kontroli wersji w draw.io.

Cena : za darmo

Przejdź do witryny: //www.draw.io/

OpenOffice.org Draw

losowanie-duże-otwarte-biuro-min

OpenOffice.org Draw to oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, które sprawia, że ​​diagram lub schemat blokowy sprawiają, że cały proces jest jak bułka z masłem. To bezpłatne narzędzie oferuje szerokie i solidne tło, które wykorzystuje grafikę wektorową do celów edycji, co jest takie samo jak funkcja rysowania Microsoft Office. Możesz również transportować skalowalną grafikę wektorową za pomocą OpenOffice.org Draw.

Został pierwotnie zbudowany, aby konkurować z funkcją rysowania pakietu Microsoft Office i oferuje kilka świetnych funkcji dla potrzeb tworzenia diagramów, częściowo z Microsoft.

Cena : za darmo

Działa z : Microsoft Windows, Mac OS X i Linux

Przejdź do witryny internetowej : //www.openoffice.org/product/draw.html

Calligra Flow

Jeśli szukasz darmowego narzędzia, które pomoże Ci spełnić Twoje potrzeby w zakresie tworzenia diagramów i schematów blokowych, Calligra Flow może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Jest to kompletny edytor graficzny będący częścią pakietu Calligra. Oprogramowanie jest dostarczane z prostym i prostym interfejsem, który jest identyczny z interfejsem Microsoft Visio. Dodatkowo oferuje obsługę wtyczek, które zwiększają funkcje narzędzia.

CalligraFlow mocno asymiluje się z innymi narzędziami z pakietu Calligra Suite i pomaga w łatwym projektowaniu szczegółowych schematów blokowych i innych skomplikowanych diagramów.

Cena : za darmo

Działa z systemami: Windows, Mac OS X, Linux, BSD

Przejdź do witryny : //www.calligra.org/flow/

Grafolit

Jeśli utkniesz z zagadkowymi danymi dostarczonymi z Twojego biura, które muszą zostać przekształcone w schemat blokowy, Grapholite jest jednym z najlepszych rozwiązań dla Ciebie. To bezpłatne narzędzie nie tylko pomaga tworzyć skomplikowane schematy blokowe w ciągu kilku sekund, ale może być również pomocne w przypadku innych grafik biznesowych, takich jak projekty biurowe, schematy organizacyjne, wykresy Venna, plany pięter, układy sieciowe, mapy myśli i wiele innych.

Grapholite to produkt firmy Microsoft, który jest oferowany z nieograniczoną czasowo bezpłatną ofertą próbną, która pozwala korzystać ze wszystkich funkcji za darmo, ale nie pozwala na zapisanie pracy. Od smartfonów i komputerów z systemem Windows po urządzenia z systemem Android i iOS - działa dla wszystkich.

Cena: Darmowy okres próbny na nieograniczony czas bez zapisywania danych; Cena waha się od 9,99 USD i różni się dla różnych platform.

Działa z: Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, systemami Windows RT, desktop, iOS i Android.

Przejdź do witryny : //grapholite.com/

Cacoo

Dzięki interfejsowi podobnemu do innego narzędzia do tworzenia diagramów, Gliffy, Cacoo jest rozwiązaniem online spełniającym Twoje potrzeby w zakresie tworzenia diagramów, które pomaga również w łatwym projektowaniu schematów blokowych, map myśli, sieci, map witryn i nie tylko. Funkcje oferowane przez Cacoo są dość proste, które mogą być łatwo zrozumiane przez wszystkich, a co za tym idzie, pozwalają na tworzenie świetnych schematów blokowych w mgnieniu oka.

Chociaż umożliwia współpracę z zespołem, w trybie online, można również udostępniać schematy blokowe znajomym i współpracownikom online.

Cena : bezpłatnie (do 25 arkuszy. Ograniczone udostępnianie, eksport tylko do formatu PNG); plany zaczynają się od 4,08 USD miesięcznie

Działa tylko z : platformami Windows i Mac OS.

Przejdź do witryny : //cacoo.com/

Piękne wykresy

Spraw, aby Twoje diagramy wyglądały profesjonalnie dzięki tej aplikacji, Lovely Charts, która pomaga tworzyć wszelkiego rodzaju diagramy, które obejmują schematy blokowe, podstawowe symbole, mapę witryny, ramki drutowe, ogólne BPMN i wiele innych. Narzędzie ma wspaniały interfejs, do którego można uzyskać dostęp po założeniu bezpłatnego konta. Możesz po prostu przeciągać i upuszczać zawartość i obrazy, aby tworzyć schematy blokowe i łączyć się.

Jego łatwy w użyciu interfejs umożliwia bezproblemowe rysowanie schematów blokowych za pomocą wersji komputerowej i internetowej. Nie wymaga wiele nauki i można eksportować pliki do formatów PNG i JPEG. Chociaż komputer stacjonarny można nawet pobrać bezpłatnie, ma on ograniczone funkcje w porównaniu z aplikacją internetową, a danych nie można zapisać, chyba że zostanie zakupiony.

Cena : Bezpłatne pobieranie na komputer bez możliwości zapisywania, otwierania lub utrzymywania poprawek; plany zaczynają się od 3,99 USD / rok.

Działa z : komputerem stacjonarnym, internetem, iPadem

Przejdź do witryny internetowej : //lovelycharts.com/

Schemat blokowy

Flowchart to jedyna aplikacja do tworzenia diagramów przeznaczona wyłącznie do tworzenia schematów blokowych. Interfejs dla wielu użytkowników, który posiada narzędzie, jest prosty i prosty, co umożliwia współpracę zespołową w czasie rzeczywistym. Możesz także zaprosić znajomych i współpracowników do wspólnej pracy, podczas której wszyscy będą mogli rozmawiać i jednocześnie tworzyć fantastyczne schematy blokowe.

Najlepsze w tym narzędziu jest to, że nie wymaga pobierania żadnego oprogramowania i działa z prawie wszystkimi popularnymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi. Po zakończeniu projektowania schematu blokowego można go nawet wyeksportować do formatu PNG lub PDF.

Cena : za darmo (dopóki nie będzie w wersji BETA i dostęp ograniczony tylko zaproszeniem)

Działa z : Web

Przejdź do witryny : //flowchart.com/

Dia

Dia to bezpłatne oprogramowanie do tworzenia diagramów online o otwartym kodzie źródłowym, które jest uderzająco podobne do programu Viso firmy Microsoft i oferuje funkcje zbliżone do aplikacji. Od schematów blokowych, diagramów UML, różnych diagramów, schematów obwodów do diagramów sieciowych, pomaga w łatwym tworzeniu wielu różnych typów diagramów.

Ponadto zapewnia szeroką gamę symboli i narzędzi do tworzenia diagramów, a także pomaga w tworzeniu kilku schematów blokowych lub diagramów na wielu kartach w tym samym czasie. Możesz także dodać obsługę nowych kształtów w Dia, tworząc proste pliki XML za pomocą podzbioru SVG do tworzenia kształtu.

Dia umożliwia także ładowanie i zapisywanie schematów blokowych lub diagramów do niestandardowej wersji XML, którą można wyeksportować do formatów XFIG, PNG, EPS, WMF lub SVG. Możesz również wykonać wydruk diagramów.

Cena : Darmowe oprogramowanie typu open source

Działa z : Windows 10 / 8.1, 8, 7, Windows Vista i Windows XP, Linux i Mac OS X

Przejdź do witryny : //dia-installer.de/

Dynamic Draw

Jak sama nazwa wskazuje, Dynamic Draw jest rzeczywiście dynamiczny, ponieważ oferuje ponad 15 różnych typów schematów blokowych, z których niektóre obejmują decyzję, złącze, terminator, proces i inne. Oprócz pomocy w tworzeniu schematów blokowych, to bezpłatne oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym pomaga również w tworzeniu innych diagramów.

Mimo że ma zagadkowy interfejs, który wymaga odrobiny krzywej uczenia się, wynik jest ostatecznie więcej niż satysfakcjonujący. Myto oferuje świetny samouczek i instrukcje, które pojawiają się na ekranie w miarę kontynuowania. Za pomocą klawisza skrótu możesz tworzyć wykresy nawet szybko i płynnie.

Specjalnie zaprojektowany dla użytkowników biznesowych, Dynamic Draw pomaga tworzyć naprawdę rozbudowane schematy blokowe, które wyglądają profesjonalnie. Pozwala eksportować swoje kreacje do PNG, SVG, GIF, WMF i innych formatów. Jest dostępny w wersjach przenośnych i instalacyjnych.

Cena : Darmowe oprogramowanie typu open source

Działa z : Windows XP i nowszymi wersjami, Linux

Przejdź do witryny : //www.dynamicdraw.com/

Oprogramowanie do tworzenia schematów blokowych ClickCharts Diagram

Chociaż możesz bez wysiłku tworzyć złożone schematy blokowe, mapy organizacyjne, mapy myśli i inne diagramy za pomocą oprogramowania ClickCharts Diagram Flowcharts Software, zapewnia ono również wiele różnych typów pomocnych symboli do tworzenia najlepszego schematu blokowego. Dodaj wskaźniki, obrazy i tekst za pomocą tego oprogramowania. Po ukończeniu diagramu możesz wyeksportować kreację do plików PDF i innych popularnych formatów graficznych.

Ponadto można również tworzyć Diagram przepływu danych, Diagram UML i Diagram ER, a także edytować i dostosowywać kolory, wypełnienia lub obrysy. Oferuje bezbłędne nakładanie się arkuszy podczas opracowywania i drukowania dużych wykresów. Umożliwia także jednoczesne otwieranie i edycję kilku diagramów.

ClickCharts to kompaktowe oprogramowanie, które zajmuje bardzo mniej miejsca na dysku (420 KB) i może być używane na różnych urządzeniach.

Cena : za darmo

Działa z urządzeniami : Windows 7, XP, Vista, 8, 8.1 i 10, Mac OS X, Android i Kindle

Przejdź do witryny internetowej : //www.nchsoftware.com/chart/index.html

Ołówek

Ołówek to w zasadzie narzędzie do rysowania, które pomaga w tworzeniu projektów dla telefonów komórkowych i komputerów stacjonarnych, jednak za pomocą tego narzędzia można również rysować schematy blokowe i diagramy. Jest to łatwe w użyciu oprogramowanie, które można równie łatwo zainstalować i pomaga tworzyć makiety na platformach stacjonarnych.

Oprócz możliwości tworzenia wielu schematów blokowych w tym samym czasie, pomaga również w 10 różnych odmianach kategorii kształtów, z których każda składa się z kilku kształtów. Po zakończeniu możesz je zapisać w formacie PDF, SVG, PNG, HTML i w różnych innych formatach. Co więcej, masz również dostęp do fajnych obrazów clipart za pomocą ołówka, które możesz pobrać z serwera.

Cena : za darmo

Działa z : Mac OS, Linux OS i rozszerzeniem Firefox

Przejdź do witryny internetowej : //pencil.evolus.vn/

Projektant diagramów

Od schematów blokowych, klasy UML, obwodów elektrycznych po projektowanie GUI, Diagram Designer pomaga we wszystkim. Aplikacja zawiera ponad 25 symboli dla schematu blokowego, a także sekcja wyświetlająca pełną listę symboli używanych w schematach blokowych. W przypadku diagramów i schematów blokowych używa edytora grafiki wektorowej.

Jest to kompaktowe narzędzie, które zajmuje niewiele miejsca na dysku i można je zainstalować w ciągu kilku sekund. Diagram Designer to bezpłatne i szybkie oprogramowanie, które pomaga tworzyć pożądane schematy blokowe w locie. Możesz po prostu przeciągnąć wymagane elementy w interfejsie, wstawić obrazy, dodać tekst, zmienić tło, dodać kolor, usunąć i tak dalej. Wreszcie możesz zapisać swoje kreacje w różnych formatach, takich jak PNG, PDF, JPEG lub po prostu utworzyć pokaz slajdów.

Najlepsze w tej aplikacji jest to, że może pomóc zaimportować więcej układów szablonów dla większej liczby wielokątów, stron internetowych, symboli elektronicznych, genogramów itp.

Cena : za darmo

Działa z : Windows 98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7/8

Przejdź do witryny internetowej : //www.fosshub.com/Diagram-Designer.html

Diagram Pierścień

Twórz żywe, kolorowe schematy blokowe, wykresy, UML, wykresy kołowe i nie tylko za pomocą Diagram Ring. Jest to bezpłatna aplikacja, która zapewnia również różne rodzaje kształtów w różnych stylach i łączy je za pomocą 10 różnych krawędzi. To narzędzie typu open source oferuje 45 różnych predefiniowanych symboli wraz z ponad 15 predefiniowanymi stylami, które pomagają szybciej tworzyć schematy blokowe.

Po ukończeniu diagramów lub schematów blokowych można je następnie przekonwertować na format pliku JPG. Jest to niewielkie oprogramowanie (rozmiar pliku 1 MB), które zajmuje bardzo mało miejsca na dysku.

Cena : za darmo

Działa z : Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Przejdź do strony internetowej : //diagramring.codeplex.com/

Software Ideas Modeler

Dzięki oprogramowaniu Software Ideas Modeler możesz bez wysiłku tworzyć schematy blokowe, diagramy BPMN, UML i diagramy oraz inne diagramy. Możesz tworzyć wiele schematów blokowych jednocześnie, używając wielu różnych typów przydatnych kształtów. Ostatecznie możesz zapisywać swoje kreacje w różnych formatach, takich jak GIF, PNG, SVG, TIFF, PDF i tak dalej.

Jest to oprogramowanie darmowe, dostępne tylko w wersji przenośnej i wyłącznie do użytku niekomercyjnego.

Cena : bezpłatnie; Dostępne są również płatne wersje

Przejdź do witryny internetowej : //www.softwareideas.net/Download/338/Software-Ideas-Modeler-7-71–32-bit-Portable-

Rysunki Google (rozszerzenie do Chrome)

Stworzone przez giganta wyszukiwania online Google, Google Drawings to bezpłatne oprogramowanie w chmurze, które pomaga bez wysiłku narysować najbardziej skomplikowane schematy blokowe lub inne schematy. Początkowo nosił nazwę Google Doc Drawings i został uruchomiony, aby pomóc w tworzeniu i edytowaniu projektów z Dokumentów Google.

Jest teraz zasymilowany z Dyskiem Google i umożliwia rysowanie i pracę zespołową w czasie rzeczywistym. Najlepsze jest to, że możesz teraz projektować również w trybie offline, korzystając z wtyczki Google Drawings w przeglądarce internetowej, a ostateczny wynik można następnie przekonwertować na format SVG, PDF, JPEG lub PNG.

Dzięki Dyskowi Google możesz po prostu przeciągnąć i upuścić elementy schematu blokowego (zawartość i obrazy), a diagram jest gotowy w ciągu kilku minut.

Cena : za darmo

Działa z: przeglądarkami internetowymi, takimi jak Google Chrome, Firefox, Safari i IE 8+